Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-03-2009, 10:33 PM   #3 (permalink)
lifeofcrime_34
Teğmen

Tesekkür: 1
6 Mesajinıza toplam 50 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lifeofcrime_34 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: içsel konuşmalar

çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim
söyledikleriniz bazı şeyler bende de var maalesef
sanırım bu durum mükemmeliyetçi yapıdan kaynaklanıyor.
yanlış anlamışşam özür dilerim
mesela ben kendimden bazı örnekler vereyim
herkesin haz aldığı mutlu olduğu şeylerden mutlu olamama, sürekli diken üstünde olma,
sürekli olarak kendini kontrol etme ihtiyacı duyma, gereksiz ve hiç gerçekleşmiycek hayaller kurma birde gerçekleşmeyince herşeye lanet etme, bir şeylerin olması için herşeyin sıralı ve düzgün olmasını bekleme(yani kafamdaki şeylerin hepsi gerçekleşirse mutlu olucam gibi),kimsenin dikkat etmediği ve hiç farkında bile olmadığı ufak ayrıntıları görüp kafayı takma ve bunların sonunda mutsuz olma,kendinin herşeyi mükemmel doğrulukta yapıyormuş gibi zannedip diğer insanların hatalarını kabullenememe,
yapılan bir hareket doğru ve etik bile olsa mutlu olamama haz alamama vs vs.....

bu tarz düşünceleri tatmin edemeyince mesela bi tartışmada herhangi birine düşüncemizi kabul ettiremeyince aşırı öfke tepkileri verme ve milletin başına gülmesi :)))
biraz daha düşünsem neler çıkar acaba :)))
bu düşünce yapısını kırmak gerekiyor en başta bu mutsuzluk yaratıyor diğer insanlardan farklılaştırıyor
bu konuyla ilgili biraz araştırma yaptım aklımda kalanları yazayım
hata yapmaktan korkmamak, başkalarının hatalarına takılmamak veya affetmek,
başkalarının düşüncelerini aşırı dercede önemsememek, ertelemeyi bırakmak(yani karnımız acıkmış ise mümkün olduğu kadar ertelemeden bu ihtiyacı gidermek çünkü insani bazı "basit" temel ihtiyaçları(affedersiniz tuvalet bile) hemen karşılanmedığı takdirde sonradan karşılarsanız bir anlam ifade etmiyor bunlar hem mutsuz ediyor hemde negatif düşünceler yaratıyor),biraz kontrolsüz yaşamak ve hayata biraz heyecan katmak gerekiyor
Bunları ben yazıyorum ama umarım bende gerçekleştirebilirim :)))))
lifeofcrime_34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla