Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-03-2009, 09:23 PM   #2 (permalink)
aysunbenli
Teğmen

Tesekkür: 6,456
29 Mesajinıza toplam 272 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
aysunbenli has a spectacular aura aboutaysunbenli has a spectacular aura aboutaysunbenli has a spectacular aura about
Standart Cevap: içsel konuşmalar

slm arkadaşım yalnız değilsin.ben hatta daha da ileri gidip hep olumsuz senaryolar üretip,rol yeteneğimi iice ilertiyorum yıllardır,bu yaştan sonra ne işime yarıyacaksa,dikkatimi çeken konular hep bana haksızlık ettiğini düşündüğüm şahıslarla ilgili.kafamdaki filmde de hep aklım sıra hadlerini bildiriyorum.aylardır telkinleri dinliyorum olumlamalar dualar herşeyi yapıyorum devamda edicem tabiki çünkü değişmek istiyorum,ama bazı gereksiz ve bana zarar veren huylarımdan arınmam zaman alacak gibi,hepsini sigaraya benzetiyorum içmekten bile keyf almadığım pis iğrenç kokan bir alışkanlığımla da savaş halindeyim,oysa birçok kişiden daha rahat bırakabilecekken onsuz canım sıkılacak diye ödüm kopuyor,boşluk hissi hayatta bişeyler eksik ama ne? ve öfke kontrolüne ne demeli ya gereksiz olayları bozuk plak gibi zihnimde çalıp durduğuma,herkesi güldüren komik öfkeli biri.öfkem bile çok kişiyi güldürüyor,bunun içinde birşey yok dürüst biri herşey dilinde zarar gelmez diyorlar bu ara dürüst olmaktan bile nefret ediyorum bence herkes maske takmış,yada insanları inanılmaz kızdırıyorum,herkesin tepkisini çekmektende insanlara hatalarını yüzüne vurmaktanda ayrıntıcı,tez canlı hareketli bana bi getirisi olmayan insanlara yardım etmektende yardımın bile keyfini çıkartamamaktan sıkıldım,tuhaf garip biriymişim kızım bile anne neden normal değilsin diyor artık bende inanmaya başladım anormal olduğuma. bide kendimi içten doyasıya gülerek görsem sıkça,bide oto kontrol banane sanane diyebilsem sakince kırmadan,2 günlük dünyada saçmaladığımın farkındayımda,alışkanlıklar o kadarda kolay gitmiyormuş bunu öğrendim sitenin bana kattığı katmaya devam ettiği çok şey var,ama benim gibi olan kişiler azınlıkta,herkesin sorunları ortak gibi pasiflik,bunalım,depresyon,sosyal fobili v.s. v.s. keşke ya hep ya hiç diyenlerde birşey yazsa çözüm üretilse kendine ii davran bende uraşıyorum kimbilir bir daha ne zaman yazarım bir iki gündür kendimle savaştığımdandır,belkide benim sorunumda depresyondur ama değil eminim.ben 2 gündür böyleyim belkide dalgalanma,ama hala gülebiliyorum hayatı sorgulamakmı? ben bunu zaten yapıyordumda çözümü bilmiyordum.bu site bu konuda kendim için yaptığım en hayırlı şeylerden.başkaları için yaşamak hep başkalarını memnun etmek,bana sen güçlüsün diyip kimsenin bişey verdiği yok.belkide ben talep etmiyorum,belkide veriyorlarda ben görmek istemiyorum,bak bunca sorgulama bile iiye işaret,ne biliyim dağıldım biraz,nedenler niçinler ne olcaklar ,ne ne ne,peki ne için insan olabilmek içinmi? iyide ben yaratıkmıyım bu düşünce inancımada ters düşün(örnek insan modeli oluşturmakmı),düşünmeyi önliyecek bir telkin varmıdır kafam kazan gibide.içimi döktüm özür sıktıysam,genelde çokda kötü sayılmam kimse bunalımda olduğumu düşünsün istemem ama çok doluyum,senin açtığın konu zaten günlerdir kendime yeter aysun bitir şunları dediklerimdi,düşünmek içsel konuşma insanı ruhen çok yoruyor,pes etmek yok,uğraşmaya devam kişisel gelişimle.hadi hoşçakalın
aysunbenli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla