Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-01-2008, 06:00 PM   #70 (permalink)
Regina
Teğmen

Tesekkür: 0
9 Mesajinıza toplam 64 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Regina is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Regina'nın günlüğü

Hayal Abla'nın önerdiği Işığı Arayanların Karanlık Yüzü adlı kitaba başladım. Daha çok başlardayım ama şu an kitapla ilgili bir problemim var. Şöyleki 'bütün' olabilmek için karanlık taraflarımızı kabul edebilmemiz, dünyada başka bir insanın olabildiği yapabildiği her kötü şeyi bizimde yapabileceğimizi bilmemiz gerektiği söyleniyor ve bu minval üzerinde çok duruluyor. Hatta bir sürü negatif özellik yazılmış bunlardan bir ya da birkaçının biz de kötü bir enerji yaratması bekleniyor, eğer öyle olursa o alanda sorunumuz var anlamına geliyor. Ama kimse kabul etmiyormuş bir katil olabileceğini her türlü kötülük potansiyelini içinde taşıdığını. Benim bunla ilgili bir sorunum yok. Evet katil de olabilirdim, işkenceci de, vatan haini de, o... da... bu biraz herşeyin bir fiyatı vardır benzeri bi inanış. Yeterince kötü şeyler yaşamış olsaydım, yeterince çaresiz olsaydım, mesela kitaptaki örnek gibi 20 sene küçücük bir dolaba kitlenip her gün dövülmüş ve taciz edilmiş olsaydım evet birini öldürebilirdim. Yani kabul etmeyi bırak ben zaten hep buna inandım. Ama bunun hiçbir önemi yok. O potansiyelin içimde olması değil önemli olan, önemli olan öyle bir potansiyeli hayata geçirmemeyi başarmak. Kıskanırım ama karşımdakini incitmem, öfkelenirim ama küfretmem, bencilimdir ama kimseyi kullanmam, paragözümdür ama kimseyi dolandırmam, sex manyağıyımdır ama önüme gelenle birlikte olmam, cünkü insan olmak bu demek... Ve bal gibi de kızarım bu kötü özellikleri sergileyenlere, bal gibi de yanlarında olmak hayatıma sokmak istemem, çünkü ben tam tersini düşünürüm: ben de çok sinirliyim ama ben kimseyi ezip sindirmiyorum, ben de kıskanıyorum ama kimseye zarar vermiyorum, benim de içgüdülerim bencilliklerim var ama ben evli erkeklere göz koymuyorum, sen neden yapıyorsun!!!

Neyse daha çok başındayım kitabın, ve eminim bu sorunun cevabı vardır bi yerlerde, okumaya devam etmeli... Ha bu arada görüşmeyeli sanırım birşeyler değişti, şu ara hayattaki öncelikli hedefim para kazanmak için her gün hayatımın 8 saatinden vazgeçmek zorunda kalmamak ve önümüzdeki sene ya bu ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde doktoraya, ya da dünyanın en iyi 3 üniversitesinden birinde Mphile başlamak. Şimdi biraz ders çalışayım ve iş planı yapayım öyleyse. Özlemişim buraları ama gelir gelmez kötü bir sürprizle karşılaştım yazdığım bir yoruma suçlayıcı ve öğretici (!) hatta hakaretvari bir dille yazılmış bir cevap. Ben alttan alan iyi niyetli tartışma sevmeyen bir insanım, tahrik edildiğimde bile öyleyim ama işte cevap vermeden duramıyorum. neyse, yine gelirim, umarım...

Regina isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla