Konu: Zero Limit
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-03-2009, 12:50 PM   #22 (permalink)
ismira
Yüzbaşı

ismira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,001
542 Mesajinıza toplam 5,510 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to behold

Arkadaşlar bu yöntem süpeerr:)

Dün arabamla giderken ara yoldan ansızın önüme çıkan bir arabaya çarptım. Allahtan yavaş gidiyordum ve ikimizin aracında da hasar oldu. Daha önce de bir kaç kez kaza yaptım, çok büyük tehlikeler atlattım. Benim değil, tamamıla karşı taraf kusurlarından kaynaklıydılar, ama üst üste tekrarlıyordu ve her seferinde ağırlaşarak. Çekim yasasına inanırım. Bunun neden gerçekleşiği ve nasıl değiştirebileceğim üzere içsel çalışmalar yapmıştım ve durmuştu. Bu ara ufak ufak yine başladı.

Demek ki temizleyememişim...

Bu sabah ho'oponopono yöntemiyle kazayal ilgii hatıraları temizledim.Şöyle ki;
Dünkü olayı düşünüp, tüm sorumluluğumu kabul ettim önce, bunu iyileştirme sorumluluğunu...
Sonra karşı kaza olayının tüm unsurlarını(ben, karşı taraf, arabalar, ortam, daha da aklıma ne geldiyse) tek tek düşünüp dört cümleyi tekrarladım. Bunu yaparken kaza çağrışımı yapan bir şekilde benim algı ortamıma girmiş hatıralar aklıma gelmeye başladı.
Son olaydan başlayarak, sinema şeridini tersine çevirircesine bana kaza anımsatan her olayın her unsurunu düşünüp cümleleri tekrarladım, sevgimi, özrümü, teşekkürümü ilettim. Gazete veya televizyon haberleri dahil aklıma ne geldiyse...
Bunu yaptıkça ferahlama ve hafifleme hissettim. Aynı zamanda beyaz bir ışıkla yıkanıp görüntüler siliniyordu sanki.
Dünün hatırasına döndüğümdeyse görüntü silinmişti neredeyse...

Sanıyorum kitaptaki temizleme, silme işleyişini anladım. Bu çok güzel...

Kalan hatıra varsa diye tekrar uygulama yapmayı planlıyorum.
Bakalım bundan sonra ne olacak?

Bu arada bir şekilde kaza olaylarıyla hayatıma yer tutan ve sorunu bana yansıtan kişilerdeki değişimi de merak ediyorum...

Seni seviyorum
Özür dilerim
Lütfen beni affet
Teşekkür ederim
ismira isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla