Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-03-2009, 10:35 PM   #19 (permalink)
gülpor
Üsteğmen

gülpor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,543
423 Mesajinıza toplam 2,962 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to all
Thumbs up

Alıntı:
avcieri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba gülpor, cevaplarını okudum ve teşekkür ederim.benim aslında izleyeceğim yol..sizlerinde bu anlamda tecrübelerinizden faydalanarak.. bıraktıktan sonra öngörebildiğim yada karşılaşacağım zorlukları önceden öğrenip(elbetteki kişiye ve durumuna bağlı bazı farklılıklar olacaktır) hazırlıklı olmak ve bu süreci daha kısa zamanda sorunsuz atlatabilmek..bu yüzden sizleri sorularımla biraz sıkabilirim:) eminimki bırakıp en az 1 ay içmezsem ondan sonrada pek sorun yaşayacağımı düşünmüyorum..ben aslında yaklaşık 12 yıldır kullanıyorum....ve bir sahur vakti evde sigara bulamadığım için yaklaşık 2 km..yürüyüp almayı düşünebilecek kadar tiryakiyim..birde küçüklüğümden bu yana çay içmeyi çok severim ve çay bende herzaman sigara isteği uyandırıyor.
izninizle ilk yazınızda bahsettiğiniz ''Ama sana tavsiyem tek başına telkinler işe yaramıyo ,beyninden geçen sigarayla ilgili düşüncelerini kontrol altına alman gerek ve onlara bağlanmaman gerek,.......'' kısmı biraz daha açmanızı rica edicem..inanın bana bu anlamda verdiğiniz bilgilerin çok faydası olacak...şimdiden teşekkür ederim...saygılar..
Merhaba avcıeri,demek istediğim şu; bir duruma karşı düşüncelerimizi öncelikle ruhumuz anlam kattığına göre,durum böyle oluncada istediğimiz düşünceye bağlanıp bağlanmamak bizim elimizde.Örneğin sigarayı bıraktın, ilk 2 saat iyisin gayet rahatsın,ama sonra beyninde sigarayı hatırlatan düşünce yada bir anı geçti.Kahvaltı ettin ve sigara istiyo canın,yada bir bardak çay,işte bu aşamada, kendine şunu söyle,ben beynimdeki bu düşünceye ınanmıyorum ,gelip geçici ,ve bir süre sonra geçecek ,çünkü ruhsal olarak karar verdim sigara içmiyorum gibi...İnan bana beynin bu komutu hemen anlıyo ve kendini bir anda başka şeyler düşünürken buluyosun,yaşamına devam ediyosun,yani bıraktığında sigarayı sevdiğin için acı çekmiyosun,sadece sigara içmediğin için mutsuzsun ki bağımlılık olduğu için.İçinde bulunduğun şartlar önemli tabiki ,ama hiçbirşey bırakmaman için sebeb olamaz.Kendine değer ve sağlıklı yaşamı tercih et.Bu arada benim şartlarımda çok iyi değil ,kendimle kel alaka bir yerde yaşamaya çalışıyoruz ailece.Ama en önemlisi önce her ortama şükredip hayata olumlu bakmak gerek sanırım.Çok iste ve uygula ,sağlıklı günler.
gülpor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla