Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-03-2009, 06:16 PM   #20 (permalink)
Merto
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Merto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,067
471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute
Question

Alıntı:
ışıkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
-Finansal olarak daha huzurlu olabilmen için yapabileceğin tek şey/ilk şey nedir ?

bu soruya cevabım:Bir işe girmek.

Mesela böyle olunca işe girmeye odaklanıyorum ve iş başvurusu yapıp bekleme sürecinde serbest bırakamıyorum isteğimi.o firmanın ismi sürekli zihnimde ve "Tanrım lütfen olsun burası" diyorum.Bu yöntemim yanlışmı Mert bey.gerçi yanlış bişeyler var ki süreç sürüyor:)

Mesela şuan bir firmaya başvurdum ve sonucu bekliyorum,ne yapmalıyım?olmasını gerçekten çok ama çok istiyorum..yardımlarınız için çok teşekkürler.
İlk olarak yazdıklarına "mucizeler" projesindeki mucize koçluğu açısından bakalım istersen - ki bu konuya ilk mesajlarında onu uyguladığını yazmıştın ve bu mesajda onunla bağlantılı görünüyor- .

Eğer bir iş için mucize çalışması yaptıysan ve 30 günlük çalışmayı tamamladıysan, mucizeler koçluğundaki esaslara göre hala "tanrım bu iş olsun" diye yeniden isteme halinden uzak durman için ne gerekli? bunu yanıtlamalısın kendine. Çünkü istediğin an da almış olduğun bir şeyi yeniden istemek sistemi karıştırır.

Bu tutum şuna benzer; pizza siparişi vermişsindir ve 10 dakikada bir arayıp yeniden sorar ya da yeniden istersin. Bu durumda neler olursa senin tutumunda da benzer olaylar olacaktır sanırım :)

Şimdi de koçluk bakış açısıyla aynı konuya bakalım;

"Finansal olarak daha huzurlu olabilmen için yapabileceğin tek şey/ilk şey nedir ?
bu soruya cevabım:Bir işe girmek. " demişsin. Bu çözüme yönelik bir yaklaşım ve çok işlevsel.
Ve eyleme de geçmişsin iş başvurusu yaparak bu da harika.
Burada ilerlemeyi sağlamak için ve çalışacağın işin yalnızca maddi gereksinimleri karşılamak değil, seni her anlamda doyumlu hissettirmek ve kendini ifade edebilecek bir iş olabilmesi için neler yapılmalıyı çalışmaya başlamalısın.

Nasıl bir iş olacak bu?
Ne kadar kazanmak seni iyi hissettirir?
İşin kendini ve yeteneklerini ne kadar ifade etmene imkan tanımalı?
Nerelere başvuru yapmalısın? Başka nerelere?
Kimlerle konuşabilirsin?
Bu amacın ile ilgili bu hafta içinde fazladan yapabileceğin 3 eylem nedir?
Nelere ihtiyacın var? Bunları nerelerden karşılayabilirsin?
Başvuru sonuçlarını beklerken elde ettiğin zamanı en iyi nasıl değerlendirebilirsin?

Bu sorular çoğaltılabilir ve odaklanabilir, yeni düşünceler çıktıkça yeni sorular türetilebilir ve eylemler gerçekleştirilir elbette.

Sonraki süreç ise kendini işi aldığındaki bir durumda resmetmek. Şöyle ki işi almışsın kutluyorsun ya da çalışmaya başlamışsın ve orada bir karedesin. Bu heyecan verecek bir resim karesi yada kısa bir görüntü olabilir.
İşe giderken giyeceğin sevdiğin kıyafeti giyip işyerindesin, yada masanı, ya da her ne ise onu.

Ve hedefin her aklına geldiğinde bu kareye dön. İster teşekkür et ister başka çalışma yap, heyecan duy yeter.

"Sır; düşünce ise sırrın sırrı; DUYGUlardır!"

Sevgiler MERT.

http://www.mertolcer.com/
http://www.facebook.com/yasamkocum
http://www.facebook.com/vizyongelistirme
Merto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla