Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-12-2007, 02:02 PM   #23 (permalink)
metin06
Üsteğmen

metin06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 35
84 Mesajinıza toplam 355 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
metin06 is a jewel in the roughmetin06 is a jewel in the roughmetin06 is a jewel in the roughmetin06 is a jewel in the rough
Standart Ynt: Sadece Bugün

Sigarayı Bırakmak (alıntı değildir)

Evet arkadaşlar abilerim ablalarım şu elimde görmüş olduğunuz..pardon nebiçim başladım ben yaa :)

Evet arkadaşlar sigara bırakma konusunda oldukça deneyimli biri olarak SİGARAYI BIRAKMANIN TEK BİR YOLU OLDUĞUNU düşünüyorum.Sigarayı bırakmak için BİR SEBEBİNİZ olması gerek.Yoksa imkan yok sigarayı bırakmanıza.İddia ediyorum kardeşim yok..iddia etmeyin Allah Allah.... :) Neden mi?Ben ve çevremde sigara içen arkadaşlarım ve hepimiz yıllarca sigaranın zararları konusunda bir sürü yazı ve öneri dinledik,dinleye dinleye püfür püfür sigaralarımızı içtik.Ben şahsen 12 sene günde ortalama 1 paket sigara içmiş 12 senenin ertesi günü sigarayı bırakıp bir sonraki gün sigarayı hiç aramayarak bir 3 sene sigara içmeden hiç sinirlenmeden(sigarayı bırakanlar ilk zamanlarda özellikle sinirli olurlar bilirsiniz)geçirmiş sonra 15 günde 1, haftada 1, günde 1 2 diyerek çok yavaş bir şekilde sigaraya tekrar başlamış ve yaklaşık bir 3 sene sigara içmiş, şimdi 1 senedir sigara içmeyen biri olarak tek yolun sigarayı bırakmak için sağlığa zararları haricinde bir amaç olması gerektiğine inanıyorum.
Ayrıntıları tahmin edersiniz ki çok uzun o yüzden sadece ilk 12 seneden sonraki bırakma yolumu söyleyeyim.Okul bitti(Eskişehir üniv.) İstanbula döndüm.Bir iş yapacağım(yani herhangi basit bir şey),dur bi sigara içeyim öle devam ederim,bir sigara içerim öyle başlarım diyorum.Bir baktım sigara zaman olarak benim hayatımın yarısını çalıyor.O gün bıraktım ve 3 sene hiç aramadan sigarasız geçirdim.Sigaraya tekrar başlamam tamamen gereksiz bir şekilde oldu.Yani uyanık olsam içmeyebilirdim.Biraz da şu an için zamanım kısıtlı olduğundan yazıyı kısa tutuyorum..Ha bir de bıraktıktan sonra teninize kan gidip ten renginizin bile daha canlı olması size bir sebep olabilir(sağlık sebebi oldu ama bence daha seveceğimiz bir sebep bence)

(bu arada shamanic sigarayla ilgili günlüğe yazılmış olan yazın harikaydı acaip güldüm..)
metin06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla