Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-10-2006, 11:41 PM   #5 (permalink)
crea

Tesekkür: 0
2 Mesajinıza toplam 5 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
crea is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Telkinleri Duyamiyorum

Merhaba sevgili Atakan,
Aslında daha bu portal açılmadan çok öncesinden itibaren takip ediyorum yaptıklarını; eminim önce kendi maneviyatın açısından çok şey kazandın ve birçok insana da yardımcı oluyorsun. Kişisel gelişim yolunda çok faydalı şeyler bunlar. NLP ve Hipnoz sayesinde çok şeyden kurtulup çok şey kazanmış bir insanım. NLP konusunda yüzlerce kaynak inceledim, oto-hipnozla da uğraşmaya başlayınca çok kısa sürelerde çok karamsar yaklaştığım birçok şeyi başardım. Senin yaptıkların da direk bilinçaltına yöneliyor NLP ve Hipnoz gibi; zaten en mantıklısı bu diye düşünüyorum. Haddim olmayarak bir şey söylemek istiyorum; sanıyorum ki bu mp3lerde telkinler ile kullandığın müzikleri, sesleri, ritmleri vs. volume olarak daha dengeli kullanırsan daha etkili olacaktır. En azından hipnozdan yola çıkarak böyle düşündüm. Biliyoruz ki bilinçaltı duyduğunu alır, vurgular çok önemlidir. Misal EFT Terapisi; bilinçaltının alması istenen yerler özellikle vurgulanıyor ve tekrarlanıyor; ki bu gerçekten çok etkili bir yöntem.
Seçtiğin ses ve müzikler gerçekten güzel, ancak-en azından kendi adıma konuşiym- bunları dinlerken daha çok müzikoterapide olduğu gibi ritim ve melodiyle bir zihinsel rahatlama söz konusu oluyor; ama uzun süre etkili olması için telkinlerin ön plana çıkması gerektiğini düşünüyorum. Zaman zaman 1 saatlik ya da daha uzun süreli İngilizce telkinler dinliyorum, manevi ihtiyaçlarıma göre kendi sesimle de hazırlıyor dinliyorum (müzik+prodüksiyonla uğraşıyorum zaten), ve ne kadar çok vurgu ve tekrar varsa o kadar etkili olduğunu gözlemliyorum. Benim için çok özel bir konu olduğu için ve de gerçekten insanların maneviyat ve kişilik problemleri üzerinde çok faydalı olduğunu bizzat yaşayarak gördüğüm için fikrimi söylemek istedim,
İyi çalışmalar diliyorum
Sevgiler
crea isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline