Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-11-2007, 10:28 AM   #3 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Telkinlere ara verdikten sonra?

buna en iyi yanıtı atakan bey verir galiba venüscüm....

benim şahsi kanaatim... verdiğin araya ve bu arada yaşadığın duygusal değişimlere göre bu kararı verecek olanın yine sen olması...

şöyleki... suçluluk duygusunu atakan bey ortalama iki haftadan sonra ihtiyaç duymuyor isek çıkarmamızı öneriyor zaten...

ama çıkardıktan sonra ihtiyaç duyuyor isek ara ara listemize eklememizde yarar var... mesela ayda 5-6 gün...

kilo verme telkinini dinleyip ideal kilosuna ve düzgün yemek yeme alışkanlığına sahip olanda aynı şekilde yeme alışkanlıklarında bozulma hissettiği dönemlerde
listesine tekrar alarak düzenini korumaya destek sağlayabilir..

elbette neyi ne kadar dinlediğimiz ve ne kadar ara verdiğimizde başlangıç döneminde neler yapmamız gerektiği konusunda önemlidir..

tabii ilk dinlediğinde yaşadığın etkiler le gerçekten tam olarak verim aldıysan eğer bilinç altında gerekli temeller atılmış durumdadır...
yinede belli bir aradan sonra başlaraken kısa bir ısınma turu olarak ego ve suçluluk telkinlerini 3-4 gün dinleyip kendinde ki etkilerini kontrol edip diğerlerini
öyle eklemende fayda olabilir...

ben telkinleri dinlerken en başta atakan bey in önerdiği şekilde başladım ve yoluma içsel sesimi dinleyerek devam ediyorum...
suçluluk 15 günde bir listemde yer alıyor... depresyonu ayda 2-3 gün dinliyorum... listemi elimden geldiğince dinamik tutarak..
bilinç altımda bazı şeylerin oluşmasını engellemeye ve en derinlerde olanları bile su yüzüne çıkartarak onlardan da arınmaya çalışıyorum...

ama bu tamamen benim önerim.. en sağlıklı öneri işin uzmanı olarak atakan beyden gelecektir...
böylelikle bende bir yanlış yapıyorsam düzeltirim...
kendine güven i çok dinledim heralde hiç sormak aklıma gelmedi