Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-01-2009, 03:30 PM   #14 (permalink)
yasal06
Üsteğmen

yasal06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,608
515 Mesajinıza toplam 3,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud of

ben yıllar boyunca kişisel gelişim kitapları okudum, bilgilendirici yazılar, başarı hikayeleri, mucizeler ve bize yol gösteren hikayeler okudum.. neredeyse hepsini ezbere bilirim.. birkaç ay önce depresif nöbet tanısıyla tedavi görmeye başladığımı duyan bi arkadaşım bana ' sen yıllardır o kadar kitap okudun, o kadar teknik öğreendin, kendi hayatın nasıl düzene sokamıyorsun anlamıyorum, bütün o okudukların boşa mı gitti' dedi. benim o sırada kafamda bi lamba yandı:D gerçekten birçok bilgi vardı beynimde hepsini ezbere biliyordum ama hiçbirini uygulamamıştım.. hayatıma almamıştım ,içimde hissetmemiştim yani.. önce sinirlendim, kitaplarıma küstüm hepsini kaldırdım.. sonra düşündüm ki bu kitapları ben tekrar okumalıyım ve bu sefer uygulamaya başlamalıyım. kitaplarımı kaldırdığım yerden çıkardım ve dolabıma dizdim. sonra onları yeni aldığım kitaplarmış gibi hayal ettim ve hepsini yeniden okudum sanki ilk defa okuyormuş gibi.. her cümleyi tekrar tekrar okudum, nasıl uygulayabileceğimi düşündüm.. şimdi bütün o kitapları bitirdim. artık kitap okurken daha da dikkat ediyorum..sadece okumuyorum, sadece vay bee demiyorum. ben bu bilgiyi nasıl kullanabilirim diyorum..

işte bunun gibi öğretici hikayeler de hayatımıza alıp uyguladığımz derecede hediyedir bize..
yasal06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla