Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-11-2007, 10:35 AM   #10 (permalink)
asevgican
Üsteğmen

Tesekkür: 0
99 Mesajinıza toplam 206 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
asevgican is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: ALFA ERKEĞİNİN GÜCÜ

Alıntı:
keops Nickli Üyeden Alıntı
kendin dediğin kavram geçmişteki programlardan başka bişey değildir
"Kendim" = "aşina olduğum birikmiş
deneyimlerim" demektir. Aşina olmadığı bir deneyimle
karşılaştığında "ama bu ben değilim ki" diyerek direnç gösterir.
Asıl soru kendin olarak aldığın sonuçlar seni memnun ediyor mu?
bu soruya kesin bir evet diyrsanız size diyecek bişeyim yok
artık annenizin size bu konuda anlattıklarını bırakmanız ve babanızın size göstermediklerini öğrenmeniz gerekli
sevgi ve saygılarımla
başkasının yazdığı bi makale altına inançla imza atmanızı anlıyorum keops.ama kurduğumuz su son cümle annemin anlattıklarını bırakmam konusundaki öneriniz diim beni güldürdü sadece.
yaşam deneyimlerden ibarettir. kendin olmak kişiliksel bir özellikdir kanımca. elbette eğitilebilir,
değiştirilebilir kişi ,bu konuda işim gereğide olsa sayısız eğitim aldığımı söleyebilirim.
ama bir başkasını etkilemek için , takınılan tutum, davranış ve söylemler kişiyi anca yorar.
yeni kimliğie kendinizi kaptırıp bide öle oldunuza inanırsınız bi müddet ama bi gün bi olay karşıısnda kendinizle kalıverdiğinizde yorgunluğunuzuda anlarsınız.
bebekler karakterleriyle doaolar. anne ve babadan aldıkları genlerle şekillenirler. yaşam içindede kendi öz benlikleri şekil alır. ama anne babadan aldıkları bazı kalıtsal haller her nekadar
yaşam içinde şekillensede değişmez bence.
yani bu mevzu uzarr gider.kişiden kişiye görede değişir.
sevgiler.:)