Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-10-2007, 12:00 AM   #47 (permalink)
filming
Teğmen

Tesekkür: 1
24 Mesajinıza toplam 50 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
filming is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: çekim yasası-somut örnekler

Alıntı:
üç_gömlek Nickli Üyeden Alıntı
arkadaşlar çekim yasası çalışmamla ilgili son dakika haberimi paylaşmak istiyorum.
arkadaşlar;dün akşam telekinezi ile çekim yasasının işleyişi arasında ciddi bir bağ olduğu hissi geldi bana.
ve de hislerime sezgilerime çok güvenirim.Allaha şükür bu aralar radarlarım cidden çok açıldı.
Hakikaten radarlarında bir açılma olabilir. Ben de bir süredir ikisi arasında nasıl bir benzerlik olduğunu bu forum sayfasında paylaşmak istiyordum;ama şimdi ne alakası var durup dururken bunu yazmanın diye erteleyip duruyordum.Neyse alakayı sen kurduğuna göre bana da yazmak düşer:

Arkadaşlar öyle enerjiler vardır ki; onlarla çalışmanız için itikat derecesinde bir inanca sahip olmanıza gerek yoktur.Mesela reiki...Ellerinizi uzatıp dokunacak kadar bir ihtimal vermeniz yeterlidir çalışması için. onun kendine has bir bilinci vardır ve yolunu bulur.
Ama öyle çalışmalar vardır ki; inancınızı güçlü tutmanız, onu beslemeniz gerekir.Buna örnek olarak ta telekineziyi verebilirim. Çalışmanız sırasında en ufak bir tereddüt,şüphe veya bir acaba? çalışmanızın kalitesini o anda düşürür.Bırakın daha yoğun maddeler üzerinde çalışmayı, psi-wheel (silgi üzerine saplanmış bir iğnenin üzerine konan kare kağıt parçasından oluşan bir düzenek) bile o an hareketini tamamlayamaz.İşte aynı unsur; yani inanç ; çekim yasasının uygulanma aşamasında yada "yaratıcı imgeleme" sürecinde olmazsa olmaz unsur.Bu şey inancın gücüyle çalışıyor.Pek çok uygulayıcının da inanabildiği şeyleri gerçekleştirebilmesi bunun en büyük kanıtı.
Burada, hayatında daha büyük realitelere adım atmak isteyen,samimi insanların yazılarını okuyorum.Önlerindeki en büyük engelin de daha büyük bir inanç geliştirememek olduğunu farkediyorum.Daha büyük bir inanç...
Burada kastedilen kör bir iman değil.Biraz şüpheci olmak gerekli ve aslında en sağlıklısı...Ama bu şey inançla çalışıyor. ve siz burada insanların inançlarından bahsediyorsunuz.onların saygı duyduğunuz inanç alanlarından...ama nelere inandıklarına baktığınızda...bazen bakıyoruz da sırf başka şeylere inansalardı neleri yapabilirlerdi...ama bu şey inançla çalışıyor...Üstelik doğru olmaları bile gerekmezken...
Psikolog ve iç uzay kaşifi olan John Lily şöyle demişti: "sizi sınırlayan yegane şey inançlarınızdır" O halde?
Size paradigmanız üzerinde çalışmanızı öneririm.Yani değer,kimlik,inanç,tavır,alışkanlık,beklenti,karar ,fikir,kendiniz, diğerleri ve dünya hakkındaki düşünce kalıplarınız üzerinde...