Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-10-2007, 07:51 PM   #10 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Şehit'im Mehmetime

SEVGİ, SEVGİ, SEVGİ
eğer sevgiyi yeşertemiyorsak yüreğimizde,en azından sevmediklerimizinde insan olduklarını düşünüp saygı göstermeye çalışalım..sezeni anlıyorum..öfkemizi anlıyorum..benim oğlum..5.5 ay askerlik yaptı terörden uzaktı erzurumda..yada beni rahatlatmak için öyle söyleniyordu..bilmiyorum..ama ben 5.5 ay boyunca bildiğim tüm yöntemlerle onu ve tüm yavrularımızı korumaya aldım..beş dakika sonra, yaptığım ritüeli unutup tekrar tekrar başladım..sonsuz sınırsız bitmeyen ritüellerime taa ki gelinceye kadar..evlat sözkonusu olunca anaların yüreği bir arsızlaşıyorki...bunu bilen bilir...şimdi beyaz güvercinlerin uçtuğunu öğrendiğim anda ilk söylediğim çok şükür benimki sağ ve döndü..ve kendi suratıma tükürecektim bu düşüncemi yakaladığım anda...peki o yavrular?..birde şu geldi aklıma..ablam anlatmıştı yıllar önce adanada..evinde erkek çocuğu olanlar,çocuk pkk ya katılırsa 10 milyon,askere giderse 20 milyon ödemek zorundaymışlar..etnik kökenlerini tanısalar bir türlü tanımasalar bir türlü..onlar hangi nedenle dağa çıkmış olurlarsa olsunlar onlarında anaları ağlıyor..ben kürtlerle almanyada yaşarken çok iyi arkadaşlıklar yaptım..taa ki pkk çıkıncaya kadar..bu sorun kürt veya türk sorunu değil..bu vatanımız üzerinde ezelden beri oynanan bir oyun..bizi bölüp parçalayıp yutmak isteyen güruhun utanmazca tekrarladığı bir oyun..etnik kökenimiz ne olursa olsun..şimdi birlik,bütünlük, neyin neden olduğunu anlama.. ve birbirimize saygı gösterme,zamanıdır, şimdi öfkelerimize şifa verip vatanımızın bütünlüğünü koruma zamanıdır..şimdi acılarımıza sevgimizi katıp büyük bir enerji toplama ve yayma zamanıdır..hepimize saygılı sevgiler..