Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-01-2007, 02:28 AM   #5 (permalink)
denizzined

Tesekkür: 0
6 Mesajinıza toplam 30 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
denizzined is an unknown quantity at this point
Standart Kararsız mısınız?

Selamlar.

Yukarda belirtiğiniz onaylanmak istiyorum lafını çok iyi anlıyorum.Genelleme yaparak anlatmaya çalışayım.Sadece siz değil hepimiz genellikle hayatımızın bir bölümünde bunları yaşamışızdır ve dahala yaşıyoruzdur.Bu bir anlamda rahatlama isteğidir.Başkaları tarafından onaylanmak beyni rahatlatır ve yapacağımız işi yaparken her zaman aklımızdadır.Şu kişi bana onay verdi.Olacak bu iş diye düşünür beynimizi olumlu düşünceyle doldururuz.O işi yaparkende onay aldığımız içinde aklımız rahattır ve rahat olduğumuz içinde başarma ihtimali yüksektir.Tabi bunun diğer aksi durumlarıda oluyor ve malesef çoğu zaman genellikle bu şekilde olur.Örnek olarak bir kişiye bir şey sorduğumuz zaman onun çok zor olduğunu söylemesi yapamazsın herkes yapamaz normal insanın yapabileceği bir iş değil gibi şeyler bahsetmesi gibi durumlar genellikle çok sık yaşanır.Özellikle bu gibi kötü yorumlar geldikçe iyice stres altına gireriz.Bilinçaltı Herkes bu işi yapamazsın çok zor dedi ben bu işi yapamam şeklinde çalışır.Malesef benim Ailemde dahil olmak üzere Türkiyede çoğu Ailelerin çocuklarına söylediği sözler bunlardan ibarettir.Senden adam olmaz bu kafayla hiç bir yere gidemezsin gibi vs.

Ve bu yazdığım şeylerde biraz sitenin kurulum amacıyla örtüşen şeyler oldu.Yani Atakan Beyin sıklıkla yazdığı şeyler.Sanırım Atakan bey daha iyi ve açıklayıcı cevap verecektir bu konuda.
denizzined isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla