Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-09-2007, 11:56 AM   #15 (permalink)
PSİKO
Üsteğmen

Tesekkür: 0
97 Mesajinıza toplam 236 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
PSİKO is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: geçmişteki kötü olayların canlanması

Alıntı:
maharishi Nickli Üyeden Alıntı
benimki karamsar bir deneyim aktarması olacak ama iyi etkilerin de yavaş yavaş ortaya çıktığını görmek beni çok mutlu ediyor.

dediğim gibi bu mesajda son günlerde sıkça yaşadığım kötü, ama iyiye işaret olduğuna inandığım bir deneyimi paylaşacağım ve soracağım: size de benzeri şeyler oldu mu?

telkinleri 1 haftayı aşkın bir süredir dinliyorum. son zamanlarda geçmişte beni üzen olayları ve özelikle de insanları hatırlıyorum sürekli. mesela... 20 yıl önce lisede beni haksız yere disipline gönderen hocamı, 3 yıl önce ayrıldığım sevgilimin bana yaptıklarını, taa çocukluğumda yapılan bir haksızlığı ve o haksızlığı yapanı... yani geçmişteki kara defterler hiç yeri yokken birden aklıma geliyor. "bu da belki bir nevi beyinsel detoks..." diye yorum yaptım ben.

sizlere de böyle bir "geçmişle hesaplaşma" dönemi oldu mu? unutmaya çalıştığınız şeylerin tekrar kafanızda canlandığı anlar yaşadınız mı?.. çünkü merak ediyorum; acaba bu telkinlerin bir etkisi mi? yoksa bilinçaltının tetikleyen bana özel bir durum mu?

bununla birlikte, telkinleri dinlediğimden beri en büyük sorunumu çözmeye başladım: karamsarlık. bu beni inanılmaz mutlu ediyor.

sevgiler
hakan
bu çoğu insanda karşılaşılan bi durum
çoğu insan geçmişte yaşadığı kötü anları bilinç altına iter onları hatırlamak bile istemez ancak bazı durumlarda mesela hastalıklar,birinin ölümü,çeşitli travmalar sonucu o olaylar tekrar ortaya çıkar ve bu durum insanın canını sıkar
ama bu duyguların sizi üzmesi sonucu telkinleri bırakmayın o olaylar artık can çakişiyor dayanın biraz dahasizde yaşamınızdaki ışığı görüceksiniz sevgilerimle