Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-01-2009, 05:09 PM   #30 (permalink)
yurdahal
Üsteğmen

yurdahal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 652
235 Mesajinıza toplam 2,771 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yurdahal is a jewel in the roughyurdahal is a jewel in the roughyurdahal is a jewel in the roughyurdahal is a jewel in the rough

Sevgili Işıkk,

Öncelikle şu anda sevdiğin, çok mutlu olduğun bir işte çalıştığını varsayalım. arkadaşların sana " İşler nasıl Işık? Her şey yolunda mı?" şeklinde bir soru sorsalar nasıl cevap verirdin?

- İşimden çok menunum, herşey yolunda!
şekilnde bir cevap mı verirdin. Yoksa işinin detaylarını mı anlatırdın?

Bence olumlamanı belirlerken bu kriterleri göz önünde bulundurmak gerekli. İşten beklentilerin ne?

- huzur, yaratıcılık, bol kazanç, mutluluk? eminim hepsini istersin.

Fakat seni hangi işin, hangi ortamın bu aradıklarına götüreceğini her zaman bilmen mümkün değil. Bizler kavramları 5 duyumuzla algılayabildiğimiz ve tarif edebildiğimiz kadar açıklayabiliyoruz ancak. Oysa yukarıda saydıklarımızı bize verebilecek tanımadığımız bir çok olanak var. bu yüzden ben sana şöyle bir olumlama tavsiye etmek istiyorum.

"Ben çalıştığım işte çok mutlu ve başarılıyım. İşim bana bolluk ve bereket getiriyor. İşimde yaratıcılığımı ve becerilerimi dilediğimce kullanabiliyorum"

Yukarıdaki olumlama bir örnek. Mümkünse olumlamaları 4-5 cümleden uzun tutmayın. İnanın detaylandırmak bilmediğimiz meziyetlerimizi devreye sokmamamıza neden oluyor.

Bu arada bu olumlama ihtiyacı olan tüm arkadaşlar içindir. İsteyen dilediği gibi kullanabilir:)))

www.astroistanbul.com
www.astroistanbul.blogspot.com
www.oldubil.blogspot.com
yurdahal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla