Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-08-2007, 07:55 PM   #29 (permalink)
yasemince
Teğmen

Tesekkür: 0
26 Mesajinıza toplam 28 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yasemince is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Ince Ince Yasemince...

alternativ tip yani almanca heilpraktiker
25 yasinda olman ve lise egitimin gerekiyor onun disinda saglik bakanliginin 60 sorusunu ve sözlü 1 saat sinavlarina katilman gerekiyor ..sinavlari kaybetme %90 missss....okula gitmek zorunda degilsin ama eger anatomie pysiologie ve biologi bilgin yoksa gitmeni tavsiye ederim cünkü sinavlarda bu konular geciyormus.. sinavlari gecersen kendi muhayne hane ni acabilyiorsun .. kendine bi uzmanlik alan secebiliyorsun mesela sülük tedavisi yada akupunktur reiki yoga gibi bi cok dal var ama hepsini yapmak mümkün degilmis onun icin bir dala odaklanmak gerekiyormus yada bi kac ama hepsi zor olyuormus ..asi ve kimyasal ilaclar gibi seyleri kullanmiyorsun dogal tip alanin oldugu icin onlar yasak ama ameliyat yapabiliyorsun yaninda birde doktor olmasi sartiyla ... simdilik iyi gidiyor hocamin muhaynehanesi büyük oldugu icin dersleri orda görüyoruz ..hatta dün migrän hastasi olan stefan isimli birini cagirdi ona therapie uyguladi bizde izledik ...haftada iki gün olmasi senin evde cok calismak demek ... ama genelde burdaki bu daldaki okullar hafata iki gun ders veriyor ...aksam dersi yada gündüz dersi olarak saatlerini secebiliyorsun..ben aksam derslerini aldim malum sipaciklarimdan dolayi...devlet bu egitimin yarisini karsilyior ..essen üniversitesinde alternativ tip anadal olarak geciyor ..cok güzel calismalari var...birde keyifli oluyor herzaman hasta cagiramdigi icin akupunktur chirothrepi(kemik cadirtamak) gibi yöntemelri kendimizde uygulyuoruz grubumda 9 kisi var kimi masaj bölümünü okumus kimi alternativ tipin hayvanlara olan bölümünü okumus kimide benim gibi ev hanimi... multikulti bir grubuz ..kazakistanli isvecli alman polonya tabi birde türkish yani ben variz super yaslarida 29-58 arasi simdilik aklima bunlar geldi daha gelince yazarim sana emelcim dusun
türkiyede bu egitim aliniyormu bilmiyorum yani ordaki durumlari pek bilmiyorum duydugum kadari ile orda bu dali uyyulamak cok zormus..

ya biraz kariskmi yazdim ben biraz zorlaniyorum yazarken cümleyi tam kuramiyorum sorun olursa seve seve cevaplmaya calisirim emelcim

yasemince isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla