Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-08-2007, 12:20 PM   #5 (permalink)
zoyasonsuz
Teğmen

Tesekkür: 0
22 Mesajinıza toplam 159 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zoyasonsuz is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: MUTSUZLUK AHLAKSIZLIKTIR !

Çok empoze ediliyor mutluluk duygusu her yerde tvde medyada her yerde mutluluk diye adlandırılan şey denge olarak değiştirseler ne kadar mutlu olur insan yani dengeli.Dengeyi kurmuş insan her yer de her mekanda içini ferah tutar.Hep ninelerin dedelerin sözleri vardır.İçini ferah tut yavrum derler.Sen içini ferah tut yeter.Sen mutlu ol demezler çünkü mutluluk gerçekten bir hormondur.Hormonlar vakit geldiğinde salgılanır ama hep bu vakiti beklemek zorunda değiliz.Maddi ve manevi olarak dengeyi kurduysak bu bizi kutuplarda ya da çok sıcakta ya da çok kavgalı bir ortamda bile destek olur içimizden biri gülümser ne olacak der dünya hali geçer bunlar der.Ama mutluluğu saplantı haline getirmiş bir insan of yine mi bu da mı başımıza gelecekti ne oluyor hani şöyle şöyle diye bahseder durur.Bu sefer istem dışı beyin vesveselerle kavrulur.
İnsanın başına her şey gelebilir,ölüm hastalık kaza maddi sıkıntı ama kendimizi ruhen geliştirirsek maddi dünyanın geçiçi oldugunu ruh olarak anıldığımızı anlasak bize bu bile yeter.
Mutluluk duygusu hırs yaratır bu yaratıldıkça beyin hormonlara yanlış emirler verir ve mutluluk hormonu adı verilen seratonin hormonu azalır.Bu da depresyona neden bu sefer kapsüllerde mutluluk aranır.Beyinde ki nörotransmitterlerde ulaşım sağlayamaz az düşünen beyin daha mutlu olduğunu düşünür.
Ben de mutluluğu küçükken kapsüllerde aradım yaşanan olaylardan dolayı ama hafıza kontrolünü yitirdiğimi düşündüm ve tamamen kesip attım.Ve ne yaşarsam yaşayım hayatımı bir kapsül ya da güzel olaylar değil benim bakış açım ve içimi ferah tutman kontrol eder.
zoyasonsuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla