Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-07-2007, 05:59 PM   #24 (permalink)
csk
Üsteğmen

Tesekkür: 0
64 Mesajinıza toplam 194 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
csk is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: yarı ingilizce sohbetler

ayrıca bugünden itibaren kişiye özel cdler bölümünde bulunan ingilizce cd sini üye puanlarımla alabilmek için kendime yeni hedef koyuyoruum. bunun ingilizce konuşamıyorum şeklindeki yanlış inancımı def etmeme faydası olacaktır. özel bir kursta upper intermediate seviyesine kadar gelmiştim. çalıştığım şirket 1,5 yıl boyunca online ingliizce kurus almam için imkan tanıdı 10 kurdan 8 ini bitirdim. sonra proje iptal oldu. İngilizce yazılmış ağır metinleri bile anlayıp çeviriyorum. ancak Türkçeden ingilizceye sadece günlük konuşma ve yazışmaları yapabiliyorum. ( işte böyle sırılamalarım var değişmesi gereken) mazeret de hazır ingilizceden türkçeye olanlar zaten kurallı yazılmış ve düzgün olması. bi de mükemmelliyetçi bir yapım olduğu için hata yapmaktan korkuyorum. gülünç durumu düşmek istemiyor. konuşmadığım yazmadığım kendi iç dünyemde ise durumum rahat. eşimin ingilizce gramer ya da kelme bilgi seviyesi benden düşük ama yalan yanlış o kadar çok konuşuyor ki tatillerde turistlerle konuştuğumuzda durumumuz aynen şu: o konuşurken ben ( is değil are olacaktı, yanlış zaman kullandı vs vs. diye içimden geçiriyorum. ya da adamlar dertlerini banaanlatıyor ben türkçe ifade ediyor, eşim ingilizce cevap veriyor takıldığı kelimeliri bana soruyor falan. bir nevi sözlük yada çeviri makinesi gibiyim ) Bu arada eniştem sadece yurtdışından gelenlere yönelik Antalyada tekne turları düzenliyor ve biz firma kontenjanından mavi tura çıkıyoruz. kaptan ve tekne personeli dışında başka türk olmadığı için mecburuz kalıyorduk konuşmaya.

online ingilizce kursusayesinde yurtdışından halen maillestiğim bircok arkadaş var. günlük konuşmalarda rahatladım bir şekilde iletişim kuruyorum ama iş hayatında kendimi bir rapor yazacak gibi iyi hissetmiyorum. işte tüm bu yanlış düşünce kalıplarını kırmam gerek.