Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > İş Dünyası ile İlgili Cd'ler > Zenginlik

Uyarılar

Zenginlik zenginlik dua, zenginlik dualar, zenginlik duasi, yeni zenginlik, tarihi zenginlik, zenginlik resimleri, kültür zenginlik, zenginlik, zenginlik suresi, sularimizdaki zenginlik, sularımızda zenginlik, zenginlik tercihtir, feng shui zenginlik, para ve zenginlik, zenginlik testi, varlık zenginlik, manevi zenginlik, maddi zenginlik, görsel zenginlik, kültürel zenginlik, kültürel zenginlik nedir, zenginlik sınırı, zenginlik oyunu, zenginlik zamanı, zenginlik oyunları, zenginlik sahibi, zenginlik istemek, zenginlik ve evlenme, zenginlik ayetleri, zenginlik ayeti, zenginlik dualari, zenginlik sureleri, zenginlik duaları, zenginlik süresi

Neyi Yanlış yada eksik yapıyoruz

İş Dünyası ile İlgili Cd'ler ve Zenginlik Neyi Yanlış yada eksik yapıyoruz Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Arkadaşlar konuyu daha önce açmıştım dağıldığı için kapatılmış tekrar soruyorum ciddi bir fikri olanlarla tartışalım. Hafta sonu bir ortamdaydım yanımıza çok güzel bir mercedes araba yanaştı içinden bizim burada kafa yorduğumuz hiç bir şeyle ilgisi olamayacak ömründe 5 tane kitap ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Zenginlik telkin cd indir izle İstanbul Zenginlik nerededir kimdir Zenginlik çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Zenginlik hipnoz Zenginlik olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Zenginlik hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Zenginlik kuantum düşünce kitap haberi

Neyi Yanlış yada eksik yapıyoruz

Like Tree2Likes

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01-05-2011, 04:36 PM   #1 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 101
187 Mesajinıza toplam 1,304 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Turhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really nice
Standart Neyi Yanlış yada eksik yapıyoruz

Arkadaşlar konuyu daha önce açmıştım dağıldığı için kapatılmış tekrar soruyorum ciddi bir fikri olanlarla tartışalım.

Hafta sonu bir ortamdaydım yanımıza çok güzel bir mercedes araba yanaştı içinden bizim burada kafa yorduğumuz hiç bir şeyle ilgisi olamayacak ömründe 5 tane kitap okumadığına bahse girebileceğim 30 yaşlarında biri çıktı.

Ortamdakilerden biri ile görüşmeye gelmiş "Abi arabayı satacağım yenisi aldım da" dedi diğeri birini aradı gelen müşteri daha vahim durumdaydı yolda görseniz para verirsiniz 125.000 ile 135.000 TL arasında pazarlık etmeye başladılar. Satan mütahit alan galericiymiş kendi işleri varmış. Neyse 135.000'e anlaştılar.
Ben bu kadar olumlama yapıyorum pozitif düşünmeye çalışıyorum subluminaller dinliyorum meditasyon yapıyorum "aman saatini kaçırmayim" "aman düzgün nefes alayim" diye uğraşıyorum. Adamların bunlardan haberi bile yok ama parayla oynuyorlar. Ayaküstü 135.000 lik alım satım yapıyorlar. Nedir onların sırrı. Bu evren neden bize puan karşılığı(21 gün meditasyon yap falan filan) veriyorda onlara neden ve nasıl bedava veriyor.

Hadi bakalım

Ben sadece ilk yorumu okuyabilmiştim ordada bizim amacımız para değil onların yaşamının merkezi para falan demişti bir arkadaşımız.Mesele şu ki ben ekmek alır gibi 135.000 e araba almayı hayal etmiyorum ama bu kadar eğitimle en azından borçlarımı ödeyebilmem lazım değilmi.
Mesele şu ki adamlar para kazanmayı nefes almak kadar doğal yapıyorlar ben ise hem akademik hemde spiritüel açıdan çok daha eğitimli (başarılı demedim ukalalık yapıyorum sanılmasın) olduğum halde adamların ellerine su dökemiyorum. Ayrıca eğitimlilerede bir alternatif Genel müdürüm kadar karamsar bir adam bilmiyorum hep en kötü ihtimal gerçekleşecek şekilde düşünür. Onun yükseliş grafiğine çoğumuz parmak ısırırız. Nerde olumlama, nerde iyimserlik. bir şeyi eksik yapıyoruz. Gereksiz tartışmalara girip bu konuyuda kapattırmayalım bir içgörü oluşturmak istiyorum burda hep birlikte konuya katkıda bulunacak görüşlerinizi bekliyorum. Herkese sevgiler

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

iyihisset likes this.

ÇOK İYİ ISRAR EDERİM.

Ben hayatın sunduğu tüm güzellikleri hakediyorum ve şu an kendime çekiyorum. Bolluk enerjisinin benimle dolaşabilmesi için şimdi izin veriyorum" . "Yüksek bolluk enerjisini hakediyorum ve vücudumu sarmasına izin veriyorum. Bu enerji ile uyum sağlıyorum"

Başta kendimi sonra herkesi affettim.
Turhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2011, 03:03 PM   #2 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 101
187 Mesajinıza toplam 1,304 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Turhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really niceTurhan is just really nice
Standart Cevap: Neyi Yanlış yada eksik yapıyoruz

Birimiz bir şey desin yahuuu

ÇOK İYİ ISRAR EDERİM.

Ben hayatın sunduğu tüm güzellikleri hakediyorum ve şu an kendime çekiyorum. Bolluk enerjisinin benimle dolaşabilmesi için şimdi izin veriyorum" . "Yüksek bolluk enerjisini hakediyorum ve vücudumu sarmasına izin veriyorum. Bu enerji ile uyum sağlıyorum"

Başta kendimi sonra herkesi affettim.
Turhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2011, 03:17 PM   #3 (permalink)
nlg
Teğmen

nlg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,794
137 Mesajinıza toplam 417 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nlg is an unknown quantity at this point

turhan bey bende bazan bu tür düşüncelere kapılıyorum neyi eksik yaptım veya nerde yanlışım var diyorum kişisel gelişimden bi haber insanlara bakıyorum dediğiniz gibi belki hayatında eline kitap almamıştır okul yıları harıç yaşantısı rahat ve herşey yolunda görünüyor yalnızzzzzz şu da varki insanlar atalarından aldıkları genetik yapılarınla nasılki dünyaya geliyorlarsa belli düşünce ve cekirdek inanç dediğimiz olayda bizimle beraber dünyaya geliyor ben bir sogulama araştıema yaptım atalarımla ilgili benim dedem ler ikiside oldukca varlıklı kişilermiş ve bir yanesi iftira sonucu butun servetini kaybetmış ve şehir deyiştirmiş diyeri anne ve babsını kaybettikten sonra akrabaları tarafından mallı mulkü talan edilmiş açaba bilinç altımızda yatan nedenler bu tür sebebler olabilirmi varlıgı belkide korkulacak suistimal edilecek bir şey olarak görüyordur ne dersiniz
Alt 03-05-2011, 04:55 PM   #4 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 170
48 Mesajinıza toplam 125 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
herşeyim çocuklarım is an unknown quantity at this point

Alıntı:
Turhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar konuyu daha önce açmıştım dağıldığı için kapatılmış tekrar soruyorum ciddi bir fikri olanlarla tartışalım.

Hafta sonu bir ortamdaydım yanımıza çok güzel bir mercedes araba yanaştı içinden bizim burada kafa yorduğumuz hiç bir şeyle ilgisi olamayacak ömründe 5 tane kitap okumadığına bahse girebileceğim 30 yaşlarında biri çıktı.

Ortamdakilerden biri ile görüşmeye gelmiş "Abi arabayı satacağım yenisi aldım da" dedi diğeri birini aradı gelen müşteri daha vahim durumdaydı yolda görseniz para verirsiniz 125.000 ile 135.000 TL arasında pazarlık etmeye başladılar. Satan mütahit alan galericiymiş kendi işleri varmış. Neyse 135.000'e anlaştılar.
Ben bu kadar olumlama yapıyorum pozitif düşünmeye çalışıyorum subluminaller dinliyorum meditasyon yapıyorum "aman saatini kaçırmayim" "aman düzgün nefes alayim" diye uğraşıyorum. Adamların bunlardan haberi bile yok ama parayla oynuyorlar. Ayaküstü 135.000 lik alım satım yapıyorlar. Nedir onların sırrı. Bu evren neden bize puan karşılığı(21 gün meditasyon yap falan filan) veriyorda onlara neden ve nasıl bedava veriyor.

Hadi bakalım

Ben sadece ilk yorumu okuyabilmiştim ordada bizim amacımız para değil onların yaşamının merkezi para falan demişti bir arkadaşımız.Mesele şu ki ben ekmek alır gibi 135.000 e araba almayı hayal etmiyorum ama bu kadar eğitimle en azından borçlarımı ödeyebilmem lazım değilmi.
Mesele şu ki adamlar para kazanmayı nefes almak kadar doğal yapıyorlar ben ise hem akademik hemde spiritüel açıdan çok daha eğitimli (başarılı demedim ukalalık yapıyorum sanılmasın) olduğum halde adamların ellerine su dökemiyorum. Ayrıca eğitimlilerede bir alternatif Genel müdürüm kadar karamsar bir adam bilmiyorum hep en kötü ihtimal gerçekleşecek şekilde düşünür. Onun yükseliş grafiğine çoğumuz parmak ısırırız. Nerde olumlama, nerde iyimserlik. bir şeyi eksik yapıyoruz. Gereksiz tartışmalara girip bu konuyuda kapattırmayalım bir içgörü oluşturmak istiyorum burda hep birlikte konuya katkıda bulunacak görüşlerinizi bekliyorum. Herkese sevgiler
valla içimi kararttınız şimdiBoşuna mı bu uğraşlarımız diye endişeye sürüklüyosunuz bizi:)) umarım öyle değildir..çünkü benim çooookkkk büyük hayallerim ve olumlamalarım var yaşantıma dair
herşeyim çocuklarım isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2011, 05:10 PM   #5 (permalink)
Çevirmen

yaseminist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,578
283 Mesajinıza toplam 2,066 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the rough

Merhaba Turhan bey,
Ben ciddi ciddi bu konuya cevap yazıyordum, konu kapanınca yazamadım, biraz uzun bir cevap olacak o yüzden tamamını toparladığımda yazacağım...

Selamlar...
yaseminist isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2011, 05:28 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 309
288 Mesajinıza toplam 839 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gülücan is an unknown quantity at this point

Turhan,bahsettiğiniz olaydaki kişiler belki aileden varlıklı kişilerdi.yani doğuştan şanslı..yani zaten sermaye hazırdı..bunun vermiş olduğu rahatlıkla parayı arttırmak daha kolay.yani sizin 100 liranınız varsa bunu 200 lira yapmak basit.. bunun için sarfetmeleri gereken çaba ve inançta 1 lirayı 100 lira yapmsak isteyen birinden çok daha az..aslında onlarda bilinçli ya da yada bilinçsiz olumlama yapıyorlar..ama onlar farkında olmadan daha rahat oldukları için kendişlerini kasmadan parayı daha çok çekiyorlar..çünkü olan şeyin üzerine koyuyorlar.biz ise şimdiye kadar neyin sahibi olduysak sıfırdan başlayıp çalışarak kendi çabalarımızla bişeylerin sahibi olmaya çalışıyoruz..yaklaşık 10 yıldır meslek hayatındayım bir arabamız var ve yeni yeni ev almak için uğraşıyoruz..yani biz hep kendi çabamızla bişeylerin sahibi olmaya çalıştığımız için buna olan inancımız ve çabamız daha çok olması gerekiyor..tabi bu bir ihtimal..birde şu var butür insanlar sadece bir konu üzerine kanalize olup tüm enerjilerini ona aktarıyorlar..insanoğlunun enerjisi aslında sınırsız..düşünşenize sadece bir konu üzerine yoğunlaştığınızı..ama bizlerde öyle değil..evet daha çok param olsun istiyorum ama farklı isteklerimde var..2.bir üniversite hayalim var..farklı ülkeler faklı kültürlerde insanlarla tanışma hayalim var.ve daha bir dolu..yani enerjimizi tek bir konuya aktarmıyoruz..birkaç alana yayıyoruz..sizin genel müdürünüzde büyük ihtimalle en büyük belkide tek hedefi yüksek mevkilerdir.yaşantısının diğer alanlarında bukadar başarılı olduğunu sanmıyorum..benim çevremdede var böle birçok örnek..prof olıuyo yaş alıyo başını gidiyo ama evliliğe zaman ayıramıyo mesela..ya da arkadaş çevresi çok kısıtlı ya da tatil anlayışı yok vs vs..yani enerjimiiz neye nekadar aktarıtyoruz..yinede bence bizimki en güzeli hayat tek bir şeyi bana sınırsız sunsun istemem bukadar renlkleri dururken..bunlşar benim penceremden..umarım fikir telakkisi yapabilmişizdir..hayırr olmamışş katılmıyoruuumm derseniz onada eyvallah..zira o arkadaşlara çok sinirlenmişsiniz bende biraz korka korka yazdımm..
iyihisset likes this.
gülücan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-05-2011, 12:50 AM   #7 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 50
43 Mesajinıza toplam 111 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
schizophren84 has a spectacular aura aboutschizophren84 has a spectacular aura aboutschizophren84 has a spectacular aura about

26 yasindayim ve ögrenciyim. linsansi bitirdikten sonra almanyaya master yapmaya geldim. borcun icindeyim, bir senedir bir türk restoraninda garsonluk yapardim. 6-7 saat hic oturmdan calisirdim, simdi baska bir ise girdim. ama halen borcum var parasizlik cekiyorum. okuma sevyesi düsük bir yerdeydi restorant ve türk müsteriler cogunluktaydi. ben linsans bitirmeme ragmen onlara hizmet ederdim. kimisi sevgilisi ile gelirdi basbasinin parasiyla orda yemek yerdi onlarada hizmet ederdim. ne cok gücüme giderdi. ama bende hata yaptigimi anladim. ama yaptigim hata sizin düsündügünüz gibi subliminaller yada olumlamalar yada meditasyon yapmakla ilgili degildi. benim hatam kendimi baskalariyla karsilastirmamdaydi. insani en cok cökerten seylerden biri bu aslinda. ben bunu biraktigimda o zaman huzuru buldum. evet universite okumus, halen ögrenci olan borclari olan bir ögrenciydim ama kendimi baskasiyla karsilastirmadigim zaman kendimde huzur buldum. bunu yaptigim anda hirsim dizginlendi, cünkü hirs insanin gücünü alir, cünkü hirsli olunca insan bir seylere ulasmak istiyor ama bir yandanda durum degerlendirmesi yaparken kendisini baskasiyla karsilastiriyor. bense durdum bir anda Allaha sükrettim bu sorunlarim icin, cünkü hepsi halledilebilir sorunlardi. sorun okulsa elbetteki bitecek, sorun paraysa elbetteki para sikintisida bitecek. arkadaslar insanlar cok sabirsiz hersey hemen olsun diye düsünüyorlar, ama cekim yasasinin gerceklesmesi icin dogru bir yer ve dogru bir zaman var. siz yapacaklarinizi yaptiginizda zamani gelecek sizin karsiniza cikacak ama siin tahmininizden biraz daha fazla zaman aliyor bu.

bu konuyu acan arkadasimin genel müdürü cok güzel düsünüyor bence, benimde bir arkadasim var ve kendiside türkiye capinda bir bankada cok iyi konumlara geliyor. bir zamanlar ondan duymustum. sen önünü kis tut yaz cikarsa bahtina diyordu. arkadasin genel müdürüde öyle düsünüyor. ve böyle yapinca insan gercekten daha iyi adimlar atiyor. siz kendi hayatinizi en alt sevyede tutun karsiniza bir firsat cikarsa bunuda degerlendirin ama her iyi durumda her olumlu seyde kendinizi kaybetmeyin, o firsatida kaybetmek durumunu aklinizda cikarmadan calismaya ve hayatinizi devam ettirmeye calisin. tabi bunlarin hepsi benim düsüncem. ama ben böyle huzurluyum. hic bir seyim yok, ama esas olan bir seye ihtiyac duymadan huzuru ve mutlulugu bulmak...
Alt 04-05-2011, 08:05 AM   #8 (permalink)
Çevirmen

yaseminist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,578
283 Mesajinıza toplam 2,066 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the roughyaseminist is a jewel in the rough

Merhabalar Turhan bey

Ben sizin şu cümlenize takıldım: “Bu evren neden bize puan karşılığı(21 gün meditasyon yap falan filan) veriyorda onlara neden ve nasıl bedava veriyor.” demişsiniz, onların kolay yoldan para kazandığını nereden biliyorsunuz? Belki o paraları gerçekten deli gibi çalışarak hak ederek kazanıyorlar. Kaldı ki dolandırıcılık vs. ile kazanmışlarsa da evrendeki hak yasası gereği ellerindeki zenginliği belli bir süre sonra kaybedeceklerdir, bundan hiç şüpheniz olmasın. Burada bir de kendinizi başka insanlarla karşılaştırıyorsunuz. Oysa kendimizi başkaları ile karşılaştırmanın, insanı enerjisini düşüren hatta sıfırın altına indiren bir şey olduğuna inanıyorum. Nil Gün “Kendimizi başkaları ile karşılaştırma, mutsuzluğa giden otoyoldur” diyor. Yani hayatta istediklerimizi elde etmemiz için öncelikle mutlu, sağlıklı bir bakış açısına sahip olmamız ve elimizdekilere şükretmemiz gerekiyor. Evrenin yasalarından biri ise, şükrettiğimiz şeyler çoğalır; lanetlediğimiz, kıymetini bilmediğimiz şeylerse bizden uzaklaşır…

Bir de şöyle bir gerçek var, spor toto, milli piyango vs. gibi yollarla para kazanan insanların çoğunun akıbeti, 1-2 sene sonra zengin olmadan önceki durumlarından çok daha kötü bir hale geliyor, isterseniz bir araştırın, kimi r etmiş, kimisinin evi yanmış, kimi tüm ailesini kaybetmiş, kimisi dilencilik yapmaya başlamış… Bu durumlara düşmelerinin sebebi ise, para yönetimi konusunda belli ilkelere ya da diğer bir deyişle servet koruma stratejilerine sahip olmamaları. O nedenle, insan ister zengin olsun isterse fakir, para yönetimi konusunda belli ilkelere sahip olmalı…

Olumlama, meditasyon vs. çalışmalar, insanın inançlarını değiştirmesi konusundaki yardımcı olan araçlar. Tabi ki işe, inançlarımızı değiştirmekle başlamalıyız ama sadece inançlarımızı değiştirmek, zengin olmak için yeterli değil…

Kendinize ne kadar kaliteli sorular sorarsanız, hayatınız da o derecede kaliteli olur. Kendinize sorduğunuz sorulara dikkat edin. Bu arada ben de size birkaç soru soracağım…

İşinizi seviyor musunuz? Eğer sevmiyorsanız, sevmediğiniz bir işin size büyük bir servet kazandırmasını da beklemeyin. Etrafımıza baktığımızda gerçekten işini seven ve kendini işine adayan insanların servet sahibi olduğunu görürüz. Sevdiğimiz bir şeyi yaparken kendimizi kaybederiz bazen, hani içine daldığımızda zamanın nasıl geçtiğini anlamayız, eğer işinizi seviyorsanız, bu şekilde çalışırken zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız, hem zevk alırsınız, hem de para kazanırsınız.

Anthony Robbins “İçindeki Devi Uyandır” adlı kitabında kalıcı servet yaratmanın beş temel anahtarını veriyor. (Buradan sonrası alıntıdır)

1. İlk anahtar, şimdiye kadar kazanmadığınız düzeyde çok para kazanma, servet yaratma yeteneğidir. Size basit bir soru sorayım. Şimdi harcadığınız kadar zaman harcayıp, şimdikinin iki katı para kazanmanız mümkün mü? Ya üç katı kadar kazanabilir misiniz? Ya on katı? Peki, şimdi harcadığınız süreyi harcayarak, şimdikinin 1000 katı para kazanmanız da mümkün olabilir mi? Kesinlikle olabilir eğer şirketiniz için bir başkasından 1000 kat daha değerli olmayı başarırsanız.
Servetin anahtarı, daha değerli olmaktır. Eğer daha çok beceriniz, daha çok yeteneğiniz, daha çok zekanız, daha çok ihtisas bilginiz, az kişinin yapabildiği şeyleri yapabilme kapasiteniz varsa ya da daha yaratıcı düşünür, daha geniş çapta katkıda bulunursanız, aklınızdan geçiremeyecek kadar çok kazanabilirsiniz. Gelirinizi artırmanın bir tek önemli ve güçlü yolu vardır, o da insanların hayatına sürekli gerçek değer katmanın yollarını bulmaktır; bu arada siz de zenginleşirsiniz. Örneğin, doktorun kazancı neden kapıcınınkinden daha çoktur? Cevap basit: doktor daha çok katma değer dağıtır. Daha çok çalışmış, kendini geliştirmiş, kapasitesini çok yükseltmiş, insanların hayatına ölçülebilir değerler katmaya başlamıştır. Kapıyı kim olsa açabilir. Oysa doktor, hayatın kapısını açmaktadır.
Bugün bulunduğunuz yerde daha çok para kazanmak istiyorsanız, bunu yapmanın en kolay yollarından biri, kendi kendinize şunu sormaktır:
“Bu şirket için kendimi nasıl daha değerli hale getiririm?
Daha az sürede daha çok şey başarmasını nasıl sağlayabilirim?
Ona nasıl çok miktarda değer katabilirim?
Maliyeti kısıp kaliteyi arttırabileceğim bazı yollar var mı?
Hangi yeni sistemleri geliştirebilirim?
Şirketin mal ve hizmetlerini daha etkin biçimde üretebilmesi için hangi yeni teknolojileri kullanabilirim?”
Eğer insanların daha azla daha çoğu başarmasına yardımcı olabilirsek, o zaman o kişileri gerçek anlamda güçlendiriyoruz demektir, bu arada biz de ekonomik açıdan güçleniriz, yeter ki kendimizi bunu yapabilecek pozisyona sokalım.
Sizin kendinize soracağınız kilit soru şudur: “Nasıl daha çok kişinin hayatına yardımcı olabilirim? Bunu nasıl daha derin düzeyde yapabilirim? Nasıl daha kaliteli ürün ya da hizmet verebilirim? Tabii bazıları cevap olarak, “Daha fazla değer katmama olanak yok, zaten günden on altı saat çalışıyorum,” diyeceklerdir. Unutmayın, ben size daha çok çalışın demedim, daha zekice çalışın bile demedim. Benim sizden istediğim, başka insanların hayatına daha fazla değer katabilmek için hangi yeni kaynakları kullanabileceğinizi bulmanız!
Örneğin, bir masaj tedavicisi hatırlıyorum. San Diego bölgesinde bu konuda çalışanların en başarılılarından biriydi. Her saati randevularla doluyken, gelirini nasıl arttırabileceğini bilmek istiyordu. Günlerine bir randevu daha sıkıştıracak yer kalmamıştı. Aldığı ücret de bu daldaki en yüksek ücretti. Yeni fikirler bulmak için beyin fırtınası uygular, elindeki kaynakları hastalarına ve diğer insanlara yardım etmek için nasıl kullanabileceğini ararken, birden aklına geldi. Eğer fizik tedavi merkezi ile anlaşır, yardıma ihtiyaç duyan hastaları oraya yollarsa, arada komisyon alabilirdi. Şimdi geliri hemen hemen iki katına çıktı, çalışma saatleri de aynı kaldı. Tek yaptığı hem doktorların, hem de müşterilerin hayatına daha çok değer katmaktı.

2. İkinci anahtar, servetinizi korumaktır. Servet biriktirmek, büyük miktarlarda para kazanmak için etkin bir strateji bulduğunuzu varsayalım, o parayı nasıl koruyacak, nasıl sürdüreceksiniz? Genel kanının aksine, serveti sürdürmek, sürekli kazanmaya devam etmekle olmaz. Büyük servetler kazanıp sonra bir gece içinde batıran ünlü insanların hikayesini çok dinlemişizdir. Nice sporcular, yetenekleri sayesinde korkunç paralar almış, ama gelirleri değiştiği anda, edindikleri hayat biçimi o parayı bitirmiştir. Gelir düşünce, isteklerini karşılayamaz olmuşlar, paranın tümünü harcamışlardır.
Parayı korumanın bir tek yolu vardır, o da şudur: kazandığınızdan az harcayın, aradaki farkı yatırıma yöneltin. Hiç kuşku yok, her ne kadar gözümüze pek çekici gözükmese de, serveti uzun süre devam ettirmenin tek yolu budur. Beni asıl şaşırtan, insanların ne kadar çok kazanırlarsa kazansınlar mutlaka hepsini harcayacak bir yol bulabilmeleri.
Servet edinmenin tek yolu, gelirinizin belirli bir yüzdesini ayırıp her yılın başında yatırıma koymaktır. Servetinizi sürdürmenin en güvenli yolu, gelen paranın yüzde onunu, daha o paranın yüzünü görmeden ayırıp yatırmaktır. İnsan servetini sürdürmek için harcamalarını kontrol altında tutmak zorundadır.

3. Üçüncü anahtar, servetinizi arttırmaktır. Bunu nasıl sağlarsınız? Servet sahibi olabilmek için, kazandığınızdan az harcamalı, aradaki farkı yatırıma yönlendirmeli ve yatırım kazançlarınızı da yatırıma ekleyerek bileşik büyüme sağlamalısınız.
Finansal açıdan başarılı olanlar, paralarının belli bir yüzdesini ayırıp yatırım yapanlar o paranın gelirini de yatırım yapmayı sürdürenler, sonunda o gelirin artık çalışmadan yaşayabilecekleri kadar büyümesi olanağını hazırlayanlardır. Finansal bağımsızlığınızı kazanma hızınız, yatırım gelirini harcamayıp yeniden anaparaya ekleme isteğinizle doğru orantılıdır. Böylelikle paralarınızın doğurdukları büyür, çoğalır, siz de sağlam bir ekonomik tabana kavuşursunuz.

4. Dördüncü anahtar, servetinizi korumaktır. Servet sahibi olmuş pek çok insan, parasız oldukları günlerdeki kadar güvensiz ve güvencesiz duygular içindedir. Mal ve para varlığınızı saklamak zorunda değilsiniz. Koruyun, yeter. Eğer servetinizi korumak bugün için size önemli görünmüyorsa bile, servetiniz oluşmaya başladığında önem kazanacaktır. Bu konuda yapabileceğiniz çok şey olduğunu bilmenizde yarar vardır.

5. Beşinci anahtar, servetinizin tadını çıkarmaktır. Pek çok insan ilk dört aşamayı yerine getirmişlerdir. Gerçek değer katarak serveti kazanmanın yolunu öğrenmişler, kazandıklarından az harcayarak onu sürdürmeyi de keşfetmişlerdir, yatırım yapmanın ustası olmuşlar. Beri yandan servetlerini korumayı da artık bilmektedirler. Ama yine de mutlu değildirler. Bir boşluk duygusu içindedirler. Nedeni paranın bir amaç olmadığını, bir araç olduğunu henüz anlayamamış olmalarındandır. Oysa siz ve ben onun olumlu etkilerini sevdiklerimizle paylaşmakta olduğumuzdan emin olmalıyız, yoksa paranın hiçbir değeri kalmaz. Gelirinizle orantılı biçimde katkılarda bulunmanın yollarını keşfettiğinizde, hayatın en büyük zevklerinden birini yaşamaya başlayacaksınız.
Eğer değer yaratıp para kazanmaya belli bir düzeyde zevk bağlamıyorsanız, para sizde uzun süre kalmaz. Pek çok kimse eğlenmeye başlamak için belli miktarda para biriktirmeyi beklerler. Ama o zaman da beyinlerine acıyı, servet yaratmaya bağlamayı öğrenirler. Tam tersine yol boyunca kendinizi duygusal olarak ödüllendirmeniz gerekiyor. Bir parasal sürpriz yapın kendinize. Beyniniz de para kazanmanın zevkli ve ödüllendirici bir şey olduğunu öğrensin.
Ayrıca verici olmanın gücünü de unutmayın. Size bir şey anlatayım. Benim parasal durumum ne zaman tersine dönmeye başladı, biliyor musunuz? Birine yirmi dolar vermiştim, oysa aslında verecek yirmi dolarım yoktu…İşte o gün başladı. Kendimi öyle iyi hissettim ki, bu tecrübe hem performansımı, hem de daha çok kazanma kapasitemi etkiledi. Birçok kimse, “Daha çok param olunca yardım ederim” diye düşünür. Ama kazancınızdan birazını ayırıp onu size zevk verecek biçimde vermek için de çaba gösterin. Bunu yapmanın güzelliği, kazancınızdan birazını verirken beyninize elinizde yeterinden fazla para olduğunu söylüyor olmanızdır. Yoksul değilsiniz. Buna inanmak bile hayatınızı değiştirmenize yeter.
Gerçek servet, bir duygudur: bir bolluğa sahip olma duygusudur.

Umarım yazdıklarımın faydası olur...

Selamlar
yaseminist isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-05-2011, 11:12 AM   #9 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 1
46 Mesajinıza toplam 126 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
umut73 is an unknown quantity at this point

1. sadaka vermek ya da ihtiyaç sahiplerine yardım etmek malı arttırır, bu kavram dahilinde dahası,
2. insanlara karşı güler yüzlü olmakta sadakadır
3. yolunuzun üzerinde gördüğünüz ve insanlara eziyet verdiğini düşünebileceğiniz her şeyi alıp kenara koymakta sadakadır
4. tuttuğunuz oruç bedeninizin sadakasıdır......

kişinin zenginliği malında değil gönlündedir. mal mülk sahibi değil cömert insanlar gerçekten zengindir çünkü cimrilik ruhu sıkar.

olumsuz, sürekli ağlayan yok yok deyipte bir sürü maddi varlığı olan ya da istediği her şeye sahip olan bir sürü insan tanıyorum olumluluk ya da pozitiflikle alakaları dahi yok ama şöyle bir şey var; sahip olunan her şey ödül değildir bazen cezayı da hak eder haram yoldan kazanılan toto loto servetleri gibi yasemin'in açılamalarına bu yönde katılıyorum

sahip olduğum mutluluk ya da maddi tüm varlıklarımın cezayı değil ödülü hak etmesini dilerim.
umut73 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-05-2011, 11:39 AM   #10 (permalink)
nlg
Teğmen

nlg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,794
137 Mesajinıza toplam 417 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nlg is an unknown quantity at this point

turhan bey nerdesiniz bakın sizin yazınız sayesinde bir cekirdek inancımı şu anda buldum tv seyrediyorum ve bir konuk şu sözü kullandı cok mal haramsız cok söz yalansız olmaz ben bu sözü ilk duydugumda yıllar önce cok doğru bir söz diye onaylamıştım bu şekilde aslında bizi nelerin engellediğini bilinç altımıza sorsak inanın bize yol gösteriyor sadece kendimizi gün içerisinde anı yaşamaya izin verelim o anda olmasada tek tek ışıklar yanıyor ve ben bu sözü onaylamayı iptal ediyorum iptalllllllllllllllllll

Bookmarks

Seçenekler
Stil