Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yüzme (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yuzme/)
-   -   Yüzme bilmeyen birine yüzmeyi nasıl öğretebiliriz? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yuzme/12853-yuzme-bilmeyen-birine-yuzmeyi-nasil-ogretebiliriz.html)

sanemce 23-08-2008 11:27 PM

Yüzme bilmeyen birine yüzmeyi nasıl öğretebiliriz?

http://www.uzmantv.com/yuzme-bilmeye...-ogretebiliriz

prof19 11-05-2009 01:01 PM

Cevap: Yüzme bilmeyen birine yüzmeyi nasıl öğretebiliriz?

Arkadaşlar İstanbulda yüzme kursu veren tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

McOrco 13-04-2010 02:04 PM

utanarakmı söylesem
sıkılarakmı bilmiyorum ama

Yüzme öğretmeye çalışan herkes bana başarısız olmuştu 12 13 yaşıma kdr...

Hatta Ataköy olimpiyat yüzme okulunun milli sporcu yuzme antronorleri bile ogretemediler utananadam

Taki birgün ufak bir şakayla
tekneden atılıncaya kdr

bildğim her küfürleri bağırarak (tekneden atan arkadaşlara)
ve bolca su yutarak sevincli
en sonundada aaa yüzüyorum ben diye farkederek :)
öğrenmiştim

şuan
maşallah su aygırı gibiyim sevincli

adadan adaya bile gayet iyi yüzebiliyorum

özetle
yüzmenin öğrenilebilir olduguna inancım tam
ama öğretilebilir olduguna zerre kadar iancım yok :)

tekneden atılmak zorunda degilsiniz tabiki

tatillerinizde güvendiginiz dostlarınızla bir sakin bir koyda
derinligi kademe kademe arttıraran once kıyıya paralel
daha sonrada kıyıya dık

cok rahatlıkla ogrenebılırsınız
hatta ogrenememenız ımkansız

yeterkı kımse burnunu sokup sızı rahatsz etmesın...
956k

illaki kurs derseniz atakoy olimpiyat :)

Elektra 13-04-2010 02:12 PM

Alıntı:

McOrco Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 635888)
utanarakmı söylesem
sıkılarakmı bilmiyorum ama

Yüzme öğretmeye çalışan herken bana başarısız olmuştu 13 14 yaşıma kdr...

Hatta Ataköy olimiyat yüzme okulunun milli sporcu yuzme antronorleri bile ogretemediler utananadam

Taki birgün ufak bir şakayla
tekneden atılıncaya kdr

bildğim her küfrü bağırarak (tekneden atan arkadaşlara)
ve bolca su yutarak
en sonundada aaa yüzüyorum ben diye farkederek :)
öğrenmiştim

şuan
maşallah su aygırı gibiyim

adadan adaya bile gayet iyi yüzebiliyorum

özetle
yüzmenin öğrenilebilir olduguna inancım tam
amam öğretilebilir olduguna zerre kadar iancın yok :)

tekneden atılmak zorunda degilsiniz
tatillerinizde güvendiginiz dostlarınızla bir sakin bir koyda
derinligi kademe kademe arttıraran once kıyıya paralel
daha sonrada kıyıya dık

cok rahatlıkla ogrenebılırsınız
hatta ogrenememenız ımkansız

yeterkı kımse burnunu sokup sızı rahatsz etmesın...
956k

Orçun'cum sen çok yaşa emi harbiden çok tatlısın yagirlhaha Bende yüzmeyi kollukla öğrendim. 7 yaşımda kolluksuz yüzmeye başladım. ee yazın Allah'ın her günü plaja gidiyorduk.u859 Bir gün babamla havuza gitmiştik 6 yaşımdaydım, babam dedi ki kolluklarını çıkaralım bakalım yüzebiliyor musun? Çıkardı çıkarır çıkarmaz kolumdan tutmayı bırakınca ben de dibe battım. ee tatlı su kaldırmıyor deniz gibi değil ki y789 Babama komutanlarının yanında saydırdımgirlhaha Babam dışarı çık cezalısın dedi. 15 dk sonra yine havuza girmeme izin verdi. ee kıyamıyor prensesinesmil56Ne kadar da ben ona kıymış olsam da...O0

master8566 13-04-2010 02:19 PM

Çok kolay,deniz kenarında daha iyi öğrenilir,tuzlu suyun kaldırma gücünden ötürü tabii ama havuzda da aynı sistem çalışır...Şöyle yapacaksınız,önce ayaklarınızın yerden kesilmediği bir sığ şeritte kurbağalama ile başlayın,yani yerden sıçrayarak kendinizi ileri atın ve kurbağa hareketini yapın ,nefes alışverişinizi düzenlemeyi öğreneceksiniz...yavaş yavaş ve korkmadan ,zaten ayaklarınız yere basacak...sıçramayı ilerlettikçe ayaklarınızın yere basma süresi de uzayacak...yavaş yavaş bakacaksınız ki yüzmeye başlamışsınız...kurbağa hareketini önce bir kere yapabilirken yavaş yavaş ayaklarınız yere basmaksızın bu hareketi 2-3-4 kere ardarda yapabilir hale geleceksiniz...ve ayaklarınız daima yere bastığından hiç korkmayacaksınız...bu egzersizi bir hafta sürdürün büyük mesafe alacaksınız...Sonra serbest kulaçlamaya başlayabilirsiniz metod aynı şekilde devam eder...Deniz korkunuz geçecek ve suyla uyum içine girdikçe rahatlayacaksınız,suda asılı kalarak yüzmeye devam edebildiğinizi gördükçe kendinize güveniniz artacak,ama derinlere gitmek için lütfen kıyı şeridinde en az bir ay sabredin suya alışın ve kendinize hakimiyet kazanın ,aksi halde denizin şakası olmadığını öğrenmeniz acı olabilir...bu dediklerimi yaparsanız suda balık gibi yüzmenin çok kolay olduğunu göreceksiniz...

derya88 13-04-2010 02:28 PM

eger anadolu yakasında oturuyorsanız istanbulda internetten( spor a.ş )tıklayın size en uygun spor merkezlerini bulacaksınız.ayrıca bu kurslar ücretsiz ve her yaştan bayan 2 ay gibi kısa sürede havuzda stilli yüzmeyi başardılar bunu örnegi en yakın arkadaşımdır ist.büyükşehir belediyesinin bir hizmeti tavsiye edrim...

derya88 13-04-2010 02:31 PM

söylemeyi unuttum bu hizmet sadece bayanlar degil erkeklerde vardır bilgi edinin telefonlarıda mevcut sevgiler....

McOrco 13-04-2010 02:43 PM

bu hizmet avrupa yakasındada cemal kamacı da veriliyor

Elektra 14-04-2010 12:05 PM

Alıntı:

Ezeli_Nur Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 638443)
Bende yüzmeyi küçükken öğrenmiştim ama nasıl öğrendiğim bilmiyorum hatırladığım kadarıyla denizin kenarında öğrenmiştim şimdi unutmuşum yüzmeyi bilmiyorum :D:D:D

Oyyyy kıyamam ben sanaaa :D Sen Çeşme'ye yanıma tatile gel, seni bir haftada balık gibi yüzdürürüm ben, merak etme tatlım...956k

ezgiyamur 18-02-2012 02:11 PM

Arkadaşlar Göğüs Vuruşu Nasıl Yapılıyo Bileniniz Var mı.? Acil Öğrenmek İstiyorum!sevincli

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:07 PM.