Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yurtiçi Gezileri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yurtici-gezileri/)
-   -   İstanbul'u keşfet - Semtler, sokaklar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yurtici-gezileri/9555-istanbulu-kesfet-semtler-sokaklar.html)

MuminOKAN 03-06-2008 02:43 PM

İstanbul'u keşfet - Semtler, sokaklar

İstanbul'da 10 Keyif

Bu aralar moda oldu, ben de modaya uyarak İstanbul'da keyif deyince aklıma gelen 10 farklı seçeneği bir liste halinde sunmak istedim. Listede sıralamanın bir önemi yok, her bir keyif alternatifi yeri ve zamanına göre diğerlerinden daha ön plana çıkmakta benim gözümde.

http://www.istanbul.com/UploadGaller...5bzljlt451.jpg

1- Moda sahilinde oturup günbatımını seyretmek.
Ne zaman ? Hava güzel olduğunda
Kiminle ? Eş-sevgili ile
Ne yapmalı? Cafelerden birinde oturup birşeyler içmeli

2- Çengelköy'deki Çınaraltı Kahvesinde Boğaz'a karşı börek ve çay ile kahvaltı yapmak.
Kiminle ? Farketmez
Ne yapmalı? Böreği tarihi Çengelköy Börekçisi'nden alıp sıcak sıcak yemeli

3- Salacak sahilinden Kız Kulesi ve Tarihi Yarımada'yı içeren eşsiz İstanbul manzarasına karşı seyre dalmak.
Kiminle ? Yalnız
Ne yapmalı? Araba seslerinden kurtulmak adına kulaklığı takıp, naif bir müzik dinlemeli

4- Boğaz Hattı vapuruyla Eminönü'nden Anadolukavağı'na doğru püfür püfür boğaz havası eşliğinde yol almak.
Kiminle ? Farketmez
Ne yapmalı? Dışarda oturup Boğaz havası almalı, martılara simit atmalı, Anadolukavağı'na gidilince taze balık yada midye yemeli

5- Büyükada'da bisikletle gezmek, Dilburnu'ndan ve Aya Yorgi Tepesinden manzara seyri yapmak.
Ne zaman ? Bahar aylarında, hava hafif esintiliyken
Kiminle ? Yalnız
Ne yapmalı? Dilburnu'nda sucuk-ekmek yapmalı, Ada Meydanı'na dönünce waffle yemeli

6- Emirgan'dan Ortaköy'e eşsiz boğaz manzarası eşliğinde yürümek.
Ne zaman ? Her zaman
Kiminle ? Eş-sevgili ile
Ne yapmalı? Bir bankta oturup geçen gemileri seyretmeli, Bebek'te önce köfte sonra da dondurma yemeli

7- Atatürk Arbatoryumu'nda bir banka oturup yeşilin tadını çıkarmak.
Kiminle ? Yalnız
Ne yapmalı? Kuş cıvıltılarını dinlemeli, huzur bulmalı

8- İstanbul'un tarihi hamamlarından birinde hamam sefası yapmak.
Ne zaman ? Kış ayları en makbulü
Kiminle ? Arkadaş ve dostlarla
Ne yapmalı? Hamamdan sonra soğuk bir gazoz içmeli

9- Rumelihisarı'nda kahvaltı yapmak.
Ne zaman ? Bahar aylarında
Kiminle ? Sevgili-eş ile yada arkadaş grubuyla
Ne yapmalı? Arabayı biraz uzağa parkedip, kahvaltı öncesi ve sonrası biraz Boğaz manzaralı yürüyüş yapmalı

10- Burgazada'daki Kalpazankaya Kır Gazinosunda ada havasını soluyarak güzel bir öğle yemeği yemek.
Ne zaman ? Bahar aylarında, hava hafif esintiliyken
Kiminle ? Eş, dost ile
Ne yapmalı? Ada sokaklarında, tarihi konaklar arasında kısa da olsa yürüyüş yapmalı

Gökhan Özkan / Deep Nature Travel

sweeet 07-04-2012 12:05 AM

Cevap: İstanbul'u keşfet - Semtler, sokaklar

Doğduğumdan beri bu şehirde yaşıyorum. Ancak yarısını yapabilmişim bunların. Olsun, o da güzel. Sevgili İstanbullular(ne öyle seçmene seslenir gibi(!) hay Allah) bu başlığı genişletsek güzel olmaz mı? Yukarıdakiler en iyileri ama eminim daha yapılacak görülecek çok şey vardır bu şehirde. Adam kitabını yazmış "İstanbul’un 100 Görülecek ve Yaşanacak Yeri" diye ama 100 den de fazladır bence bu güzel şehirde görülecek şeyler. :))

Size göre İstanbul'da nereleri keşfetmeli?

Sole 09-04-2012 12:02 AM

Gorulmesi gereken yerleri gordum.Fakat yukarida belirtilenleri hala goremedim maalesef. Biliyorum bu muhtesem sehrin daha gezilmesi gorulmesi gereken nice yerleri var.. Bizim gibi tatil icin gelenler icin biraz heryeri gezmek zor oluyor tabii insallah bigun yinede nasip olur...

Yillardir bu sehirde yasayip daha gezemeyen insanlar var. Cunku nedense insan bulundugu yeri nasil olsa buradayim birgun gezerim dusuncesiyle hep erteliyor...

Kiminin elinde deger bilmiyor, kimiside ulasabilmek icin can atiyor :))

selda02 21-05-2015 05:13 PM

bunlar için para lazım para içinde çalışmak çalışmaktan da zaman yok napıcaz :(

Şanaa 06-07-2015 03:07 AM

Bir Ankaralı olarak benim için, istanbul çok yorucu bir şehir.mesafeler çok uzak.bayılıyorum istanbula özellikle sahile sıfırsa ,ama yinede Ankaranın trafiği yok , yaşamı çok kolay ve huzurlu ..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:32 AM.