Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yükseklik Korkusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yukseklik-korkusu/)
-   -   Yükseklik korkusu mu yoksa başka birşey mi? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yukseklik-korkusu/494-yukseklik-korkusu-mu-yoksa-baska-birsey-mi.html)

s_dinc 14-12-2006 06:21 PM

Yükseklik korkusu mu yoksa başka birşey mi?

Merhaba.
Yaklaşık 5-6 ay öncesinde farkettim ve yükseklik korkusu olduğunu düşüdüğüm bazı sorunlarım var.Emin olamayışımın sebebiyse şu.Ben 10. katta oturuyorum.Balkona çıktığımda aşağıya rahatlıkla bakabiliyorum.Ama elimde bir bardak ya da herhangi bir nesne tutuyorsam sanki balkoda durmak ya da aşağıya bakmak benim için resmen bir işkence oluyor.Kendimi kapıdan içeriye zor attığım zamanlarım çok oldu.Özellikle küçük bir çocuk kucağımdaysa birden gözümün önünde kötü kötü şeyler canlanıyor.Aşağı düşürdüğümü falan düşünüyorum.Olayları gözümde canlandırıyorum.Bazen bilerek aşağı attığımı düşünüyorum.O zaman doğru içeri kaçıyorum.Sanki o eller benim ellerim gibi değil de başka birinin elleri gibi geliyor.Hissizleşiyorlar.Sanırım bu yükseklik korkusu falan değil ama ben bir türlü bir açıklama getiremedim.Elimde çay bardağıyla balkona çıkıp ağzı tatıyla bir çay içmek sanki bir işkence.Balkonun korkulukları yokmuş da bolukta duruyormuşuz zemin sanki ayaklarımın altında kayacakmış gibi geliyor.Bana bu konuda bir açıklama getirebilir misiniz?Ya da bununla ilgili sitenizde bana yardımcı olabilecek herhangi bir kaynak var mı?Teşekkür ederim.

hayatimdegisti 15-12-2006 05:45 PM

Ynt: Yükseklik korkusu mu yoksa başka birşey mi?

Hoş geldiniz...Bu konu ile ilgili elimde script var.Onu okuyup sizin durumunuzu içeriyor mu bir bakayım...

etterna_ 08-02-2007 04:11 AM

Yükseklik korkusu mu yoksa başka birşey mi?

ayni durum bende de var terli345 gece yatinca düşme senaryolari da kuruyorum sadanim çok zor bi durum terli345

divxtr 18-05-2007 09:28 AM

Yükseklik korkusu iki türlü diye biliyorum. Birincisinde her türlü yüksekten korkuyorsunuz örneğin balkondan aşağıya bakamıyor, yukarı katlarda yaşamak istemiyor hatta uçağa bile bu yüzden binmek istemiyorsunuz (uçak korkusu değil)
İkinci türü ise yüksekten düşme korkusu. Bende ikincisi var örneğin. Yüksekten kesinlikle korkmam çatılarda dolaştığım olmuştur ama o çatıya çıkan merdiven duvara tutturulan tipteyse ona kesinlikle tırmanamam, 1. kattan 2. kata korunaksız bir merdivenle çıkmam gerekiyorsa inanılmaz korkarım. Tahta merdiven, ip merdiven gibi şeylerle bir yere çıkamam/inemem. Ama çıkış sorunsuz olsun 22 katlı binaların çatılarında bile dolaşır aşağıya rahatlıkla bakar işimi görürüm o ayrı.

25emel 18-05-2007 11:14 AM

reenkarnasyona inanırmısın?bu okuduklarım bana reenkarnasyon olaylarını anımsattı. onayi

Lusid 21-11-2007 09:05 PM

Alıntı:

divxtr Nickli Üyeden Alıntı
Yükseklik korkusu iki türlü diye biliyorum. Birincisinde her türlü yüksekten korkuyorsunuz örneğin balkondan aşağıya bakamıyor, yukarı katlarda yaşamak istemiyor hatta uçağa bile bu yüzden binmek istemiyorsunuz (uçak korkusu değil)
İkinci türü ise yüksekten düşme korkusu. Bende ikincisi var örneğin. Yüksekten kesinlikle korkmam çatılarda dolaştığım olmuştur ama o çatıya çıkan merdiven duvara tutturulan tipteyse ona kesinlikle tırmanamam, 1. kattan 2. kata korunaksız bir merdivenle çıkmam gerekiyorsa inanılmaz korkarım. Tahta merdiven, ip merdiven gibi şeylerle bir yere çıkamam/inemem. Ama çıkış sorunsuz olsun 22 katlı binaların çatılarında bile dolaşır aşağıya rahatlıkla bakar işimi görürüm o ayrı.

Bendede yüksekten düşme korkusu var. Birinciside var. Yazın paraşütle atlama kursuna yazılmayı düşünüyorum uçaktan atlarsam belki düzelirim yada kalpten ölürüm. 4897

abulut 02-01-2008 03:52 AM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı
Hoş geldiniz...Bu konu ile ilgili elimde script var.Onu okuyup sizin durumunuzu içeriyor mu bir bakayım...

Merhaba,

Konu ile ilgili bir gelişme varmı ?

os.ayd 01-05-2008 07:07 PM

arkadslr benmde yükseklk korkum var ama üzerine gitmeyi cok sevyorm, böle yapınca korku olmaktan cıkıyo zevk vermeye baslıyo.. lunaarka gityorm vee en yüksekte aa ben buna asla binemem dedgim seylere yöneliyorm tmm herkes gibi elimi kolumu acp zevkkine varamıyorm ama en azndan korkmuyorm.. bence sizde üzerine gdin.. super

tgb 24-05-2008 06:03 PM

Merhaba.. sanırım benimde yükseklik korkum war. yüksek katlarda balkondan asağıya bakamıyorum demirlere tutununca biraz olsun rahat hissediyorum ama yinede korkuyorum ve düşecekmişim gibi geliyor..
Almanya da bulunan heide park'a gittim 20 gün önce.basta gitmek istemiyordum ama arkadasım gaza getirdi bende gelmişken deneyimm bari dedim hane su avrupanın en yüksek wooden roller coaster kaç metre yüksekliğinde bilmiyorum keske binmez olaydım dediğim birseydi sad456
yüksege cıktıkca ben sanki orda değilmişi gibi hissetmiştim düşmekten korkuyordum hernekadar güvenilir olsada kendimi o kadar kasmısım ki kollarım ertesi gün morarmıstı:)
indikten sonra tam olarak yarım saaten fazla agladım inanamadım kendime dogrusu ağla sanırım bu yükseklik korkumun olduğunu kanıtlıyor olsa gerek:D

ask_ne_demek 07-07-2008 11:04 AM

merhaba.bendede yükseklik korkusu var çok kotu bı durum bu 2.katta oturmamıza ragmen balkonda duramıyorum tek basıma sınır bozucu bırsey sanırım cogu arkadaslar nıye korktuklarını bılmıyor ve korkularınıda sans eserı ogrenmıs sanırım(nası bı sanssa artık dl67)

benım bılmek ıstedıgım acaba korkular telkınle yok edılebılırmı.zira balkonda duramıyorum,yuksek bınalara bırakın cıkmayı bakamıyorum bile,lunaparktakı aletlerı gordugumde ogun kabus oluyor. ağla

mysterious.84 07-07-2008 02:19 PM

:)

gözüm hep yükseklerde ya, buna rağmen yükseklik korkusu olanlardanım.
Ama biraz farklı benimkisi. tutunacak birşey varsa, tutunduğum zaman ne kaadar yüksek olursa olsun korkmuyorum hatta hoşuma bile gidiyor.
ama tutunmadan herhangi bir yükseklikde duramıyorum...

ne garip ya :)
korktukça üstüne gidiyorum. bazne çok iyi geliyor. bazen de düştüüümm düşüyoruumm vee yere çakılıyoruuummm.. hissini yaşıyorum...

Doktor bi çare lütfeenn!!!

konuyu açanlara ve fikir verenlere teşekkürler :)

sabırlı 12-02-2009 11:07 PM

çocukluğumda yüksek bi binanın balkonudan penceresinden bakmak çok hoşuma giderdi hiçte korkmazdım. ama ne olduysa bikaç yıl öncesinde oldu. sebebini anlayamadığım bi şekilde yükseklik korkusu başladı. bırakın yüksek bi binadan aşağı bakmayı inanırmısınız yazdıklarınızı okurken bile başım döndü tuhaf oldum:) :((.yüksek bi binayı düşündüğümde bile acip bi korku yaşıyorum.çok gülseksiniz ama nette bloxorz (sinir küpü)die bi oyun var.orda küpleri boşluktan aşağı geçirmeye çalışıyorsunuz küpler her düştüğünde irkiliyorum sanki ben düşüyorumuşum gibi:)(bu arada süper bi oyun alıştımda artık:)ama hala bi çare bulamadım yükseklik korkularıma:((

hamuş2 14-07-2009 07:55 PM

Cevap: Yükseklik korkusu mu yoksa başka birşey mi?

bnm de yuksekten dusme korkusu var:D:D yanlız dıılmışım,cnku yuksekten dııl yuksekteyken emnıyetsız yerlerden fena halde korkarım,mesela gondola bınememişimdir cnku hiç bi tane guvenlık namına bısı yok ama gel gor sırf kemerı, kabını var dıe kamıkazeye bndım:D:D sacma bı korku turu farkındayım :D:D bıde bu korku yuznden basıma gelmedık kalmadı dessem yerıdır,bı keresınde yuksekcebı kaleye cıktık pek koruması yoktu acayıp tırstım ayrıca kucuk kardesımın sureklı kaleden asagı dustugunu goruodum cıkarken ,gozumden bı turlu gırmıodu o sahne kafayı yıcek gıbı oldum en sonunda aglayarak once kardesımı sonra tum aıleyı ındıttırdım yarıda kaldı hersey:D:D
baya uzun olmuş:) benımle aynı duyguyu paylasanların oldugunu bılmek bana ıı geldı cenem dustu sanırım..

mustafa3325 17-11-2012 05:23 PM

arkadaşlar ben de yüksek ten düşmekten korkuyorum mesela balkonda duruyom hiçbir sorun yok kenara biraz yaklaşınca (sanki dengem bozulacakta artık ne alakaysa geniş alanda dengemin bozulması) aşağıya düşeceğim gibi geliyor

Consent 13-08-2013 02:43 AM

selam
helikopterle uçtum hiç bir sorun yok camdan aşaya baktım gene sorun yok ama masa sandalye 3 kattaki balkondan yada camından bakmak oralara çıkmak dünya başıma yıkılıyor

ßyKuS 14-08-2013 03:42 PM

Arkadaşlar bu korku dediğiniz şeyler o an aklınıza gelen yersiz düşüncelerdir. Aklınıza bu tür düşünceler geldiğinde o düşünceye takılı kalmamaya çalışın. ''Bu sadece bir düşünce'' diyip geçin ilginizi başka bir konuya yönlendirin. Consent: helikopterde iken kendini güvende hissettiğinden dolayı korkmuyor olabilirsin. 3 katlı balkona geldiğinde ise aklına düşücekmişim gibi düşüncelerin gelmesi biraz da aileyle ilgili hani çocuklar camdan veya balkondan bakmak istedikleri her seferinde ebeveynlerin düşüceksin demelerinden kaynaklanıyor da olabilir. Balkona çıktığınızda kendinize güvendeyim. diyin..

gocabart74 05-12-2015 07:16 PM

Konu ıle ılgılı etkılı telkın ve çözüm bulan var mı? acil lütfen bu konuyla ılgılı ısnavım var 40 cm sırayı saglı sollu atlamakta gucluk cekıyorum :(

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:10 AM.