Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yeni-halimizi-mutlaka-deneyelim/)
-   -   Yeni Halinizi Nerelerde Deneyebilirsiniz? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yeni-halimizi-mutlaka-deneyelim/695-yeni-halinizi-nerelerde-deneyebilirsiniz.html)

hayatimdegisti 21-01-2007 11:36 PM

Yeni Halinizi Nerelerde Deneyebilirsiniz?

Çalışmayan arkadaşlar telkinleri daha çok dinleme avantajına sahipler.

Çalışan yada sosyal ortamlarda daha fazla bulunan üyelerimizin ise farkı daha belirgin hissetme avantajları var.

Yapmış olduğunuz bir sunum daha önce farketmediğiniz bir çok yeni özelliğinizin farkına varmanızı sağlayacaktır.

Tabii ki sadece sunum yapmak değil daha önce yapmadığınız bir çok şeyi yapabilir ve farkı daha belirgin bir şekilde hissedebilirsiniz.

Yeni halinizi negibi durulmarda deneyebilirsiniz bunun için şimdiye kadar neler yaptınız neler yapmayı düşünüyorsunuz bu bölümde anlatabilirsiniz.

Merto 23-01-2007 10:37 AM

Yapmak isteyipte yapamadığımız birçok şey olabilir hayatta, bunlardan davranış değişiklikleri ile ilgili olanlar özellikle bizim elimizdedir. Biz olaylarla ve insanlarla oyalanırken, çok önemli birşeyi gözden kaçırırız çoğu zaman. Bizim olaya bakış açımız ve tutumumuz herşeyden daha önemlidir aslında.

Olay karşısındaki tutum değişince herşey kendiliğinden değişmeye başlar sihirli bir değnek değmişcesine.

Kendimden bir örnek vermek istiyorum;
Bir arkadaşımla dolmuşa bindik, yazlık biryer aslında orası tabi kışın sakin ve dolmuş şöförü oldukça yavaş gidiyor. Bizimde bir randevuya yetişmemiz lazım, ben sinir içindeyim, 789569 adeta duracak gibi gidiyoruz.

Biden dur dedim kendime ne yapıyorsun sen, burada tatildesin, etrafın tadını çıkar, şöföre kızacağına kendi tutumunu değiştir. Tabi bu arada 25 dakika geçmiş ve biz 20 dakikalık yolun yarısındayız. Aslında adamın yaptığı normal MİŞ.

İnanın ben tutumumu değiştirip etrafa bakınmaya ve keyfini çıkartmaya başlamamdan iki dakika sonra adam bastı gaza.
dusun
Ve ben bir kez daha cevabımı aldım sistemden. ::)

Yeni halimizi denemek için birçok fırsat var aslında hayatta...Bakkal alışverişindeki diyaloğumuz dan başlayıp, konuşurken insanların gözlerine bakmaya kadar.

Tanımadığımız insanlara selam verip gülümseyebiliriz, amirimiz yada patronumuzla kariyerimiz hakkında konuşabiliriz, ailemize kendimizi daha net ve açık ifade edebiliriz, sırf kibarlık olsun diye yaptığımız seçimleri kendi gerçek tercihlerimizle değiştirebiliriz(bu bazen çok derin düzeyde oluyor örneğin sırf kibarlık olsun diye hiç sevmediğimiz şeyleri bile yiyip içebiliyoruz maalesef).

Yada sevdiğimiz birine açılabiliriz, kalabalıklara karışıp kendimize duyduğumuz tam güvenle her konuda birşeyler paylaşabiliriz...

Hadi arkadaşlar neler yapmak istiyoruz, neler planlıyoruz paylaşalım...deneyelim yeni halimizi...

lemurya 31-01-2007 07:58 AM

Arkadaşlar geçen gün çok kalabalık bir aile toplantısındaydım ve o kadar rahattım ki toplam 6 aile vardı ve ben espriler yaptım kahkahalar attım güldüm insanları mutlu ettim daha sonra eve geldiğimde kafamda ışık çaktı hakikaten bu telkinlerin etkisiydi dinlemeye başlayalı çok olmadı ama bunun etkisi sosyal bir ortamda hemen ortaya çıktı art56art56 halbuki ben 3 gün dinlemiştim henüz ve ara vermiştim nedense şimdi tekrar devam ediyorum hem de yoğun bir şekilde .Benim deneyimim bu şekilde oldu arkadaşlar sizinle paylaşmaya devam edeceğim.Sevgiyle hoşçakalın

militanykal 31-01-2007 05:59 PM

Alıntı:

lemurya Nickli Üyeden Alıntı
Arkadaşlar geçen gün çok kalabalık bir aile toplantısındaydım ve o kadar rahattım ki toplam 6 aile vardı ve ben espriler yaptım kahkahalar attım güldüm insanları mutlu ettim daha sonra eve geldiğimde kafamda ışık çaktı hakikaten bu telkinlerin etkisiydi dinlemeye başlayalı çok olmadı ama bunun etkisi sosyal bir ortamda hemen ortaya çıktı art56art56 halbuki ben 3 gün dinlemiştim henüz ve ara vermiştim nedense şimdi tekrar devam ediyorum hem de yoğun bir şekilde .Benim deneyimim bu şekilde oldu arkadaşlar sizinle paylaşmaya devam edeceğim.Sevgiyle hoşçakalın

telkinleri dinlemeden önce böyule bi durumda kendini nasıl hissederdin peki onu anlatırsan seviniriz ki aradaki farkı görelim

hayatimdegisti 31-01-2007 06:33 PM

Genelde herkes nasıl olur işte...Çok fazla dikkat çekmez ön plana çıkmazsınız.6 aile'nin olduğu kalabalık bir ortamda söz size gelince konuşursunuz gibi?
Kendinizle barışık olunca ise doğal bir pozitif enerji yayarsınız.Sanırım böyle bir şey.

lemurya 03-02-2007 12:17 PM

Koray Melih arkadaşımız haklı sorusunda tabiki daha önce nasıldım sanırım bunu tahmin edebilir benimle aynı sıkıntıları çekmiş kişiler böyle sosyal ortamlarda gerilirdim konuşmaya katılmak ister katılamazsınız aklınıza gelen fikirleri vs .söyleyemezsiniz.Hele okul yılları o sözlüler sosyal çalışmalar .Kapasiteniz vardır bilirsiniz bunu ama kendinizi ifadede zorluk çekersiniz yargılanmaktan eleştirilmekten korkarsınız başkalarının sizin hakkındaki fikirleri çok önemlidir gibi.NLP de çapa atmak diye bir terim vardır bilinçaltımıza daha anne karnındayken bile binlerce çapa atılıyo anne baba çevre bunu bilerek yada bilmeyerek yapıyo ama etkileri bütün hayatımıza yayılıyor.Bilinçaltımızdaki bu olumsuz fikirlere ben çöpler diyorum sizi en basit şeyde işte böyle mesela bir sosyal ortamda bile etkileyebiliyor.

ridvan155 10-02-2007 02:40 PM

gerçekten de etkisini göstermeye başladı bunu farkedebiliyorum.5.sınıfa giden bir kardeşim var, onun bana sık sık soru sormasından çok rahatsız olurdum , herşeye sinirlenirdim.telkinlere başladıktan sonra inanılmaz bir rahatlama var.dün tüm sorularını teker teker cevapladım ve hiç sinirlenmedim.annemle , babamla , abimle vs. konuşurken kendinden emin bir ses tonum vardı ve de göz temaslarından kaçınmadım.başlayalı 3 gün olmasına rağmen bu kadar etkili olması doğrusu beni çok şaşırttı.
ayrııca bir sorum olacak.bu telkinlerin kalıcı olması için ne kadar süreli dinlemeliyiz?ayrıca ben sosyofobik bir insanıım,şuan listemde ego ve suçluluk duyguları var sosyal fobiyi ne zaman eklemeliyim? soruları burada sorduğum için kusra bakmayın.şimdiden teşekkürler smiliyface

hayatimdegisti 10-02-2007 02:58 PM

Merhaba Hoşgeldiniz;
Bir Rıdvan daha var ...
Siz o değilsiniz sanırım... dusun

Ne güzel iki Rıdvan oldu sitede... blissy

Kendine güven koruma kalkanı sosyal fobi gibi telkinleri ilk bir haftadan sonra ekleyebilirsiniz.
Ne kadar dinlenilmesi gerektiği ile ilgili rehber bölümünde bilgi vermiştim oradan okuyabilirsiniz.

hayatimdegisti 10-02-2007 03:00 PM

Bu aile ile ilişkilerin düzelmesi ile ilgili bir başlık açayım diğer etkiler konusunda hazır aklıma gelmişken terli345

ridvan155 10-02-2007 03:34 PM

peki 1 haftadan sonra listeme sosyal fobiden başka bir şey daha ekleyebilirmiyim.

mesela 2. hafta ego-suçluluk-sosyal fobi-topluluk önünde konuşma olabilirmi

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:51 AM.