Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yeni-halimizi-mutlaka-deneyelim/)
-   -   Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir ? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yeni-halimizi-mutlaka-deneyelim/622502-sosyal-imkani-kisitli-olanlar-konusmak-haricinde-kendini-nasil-ifade-edebilir.html)

Eğlenceli 02-01-2013 08:30 AM

Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir ?

Arkadaşlar bu konuda birlikte bir liste oluşturalım isterseniz.
kendini ifade edebilmenin, birşeyler paylaşmanın ve içimizi dökmenin ne kadar önemli olduğunu neredeyse hepimiz biliyoruz artık.

özellikle de günlük hayatında sosyal imkanları kısıtlı olan, herhangi bir işte çalışmayan, ve çevresinde konuşabileceği fazla insanla karşılaşamayan insanlar
birileriyle konuşma ihtiyacı hissedip de konuşma imkanı bulamayan insanlar.
birileriyle sohbet etmenin dışında başka ne şekillerde kendilerini ifade edebilirler. görüşlerinizi alayım ?

yani sanırım kendini ifade etmenin tek yolu birileriyle konuşmak sohbet etmek değildir heralde değil mi ? resim yapmak birşeyler üretmek de kendini ifadeye girebilir. sizlerin cevaplarını çok merak ediyorum ?

ben başlayım listeyi oluşturmaya siz devamını getirin lütfen

* forumlar üzerinden fikir paylaşımı
* resim yapmak
.....................?

sweeet 02-01-2013 03:01 PM

Cevap: Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir

Şiir veya yazı yazmak.
Takı tasarımı.
Yemek pişirmek.
Yeni yemekler üretmek.
Hem de bunları yapınca konuşma malzemesi de çıkar.
Bol bol okumak konuşma yeteneğini geliştirir. Okudukça cümleleriniz daha karakterli olur ve daha bir oturur. Konuşmalarınız daha bilinçli olur.

Eğlenceli 02-01-2013 09:06 PM

Cevap: Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 835361)
Şiir veya yazı yazmak.
Takı tasarımı.
Yemek pişirmek.
Yeni yemekler üretmek.
Hem de bunları yapınca konuşma malzemesi de çıkar.
Bol bol okumak konuşma yeteneğini geliştirir. Okudukça cümleleriniz daha karakterli olur ve daha bir oturur. Konuşmalarınız daha bilinçli olur.

evet gerçekten çok güzel maddeler bunlar. konuma katkı sağladığınız için teşekkür ederim :)

* bulunduğumuz ve sıkça vakit geçirdiğimiz mekanları kendi zevkimize göre yeniden dekore etmek de olabilir.

* bir de bu mekanlarda bizi ifade ettiğini düşündüğümüz hiçbirşey yoksa bile hoşumuza giden bir obje satın alabilir ve mekanı onunla süsleyebiliriz. yada bu objeyi kendimiz üretebiliriz.

* günlük tutmak da kendini ifade etmek için çok faydalı

sweeet 02-01-2013 09:15 PM

Örgü örmek. (Demode demeyin o da sonuçta bir ürün ortaya koyuyor.)
Kıyafet tasarlamak.
Dikiş dikmek.
Yeni saç modelleri tasarlamak veya öğrenmek
Hatta bu etkinlikleri yakın gördükleri ve yanlarında kendilerini rahat hissettikleri insanlarla da yapabilirler ama o insanlara bağımlı olmadan. O insanlar sizin için bahane değil yaptıklarınızı paylaşacağınız bir arkadaş olabilir. Yapacaklarınızı tamamen kendiş isteğinizle istemeniz üretkenliğinizin verimi açısından önemli.

gecedamla 18-08-2013 02:37 AM

Blog yazmak da olabilir :)

maviinci 18-08-2013 08:09 PM

Alıntı:

gecedamla Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 845863)
Blog yazmak da olabilir :)

konuyu canlandırdığınız iyi olmuş, böyle bir şeye ihtiyacım var benim de.. güncel tutsak, farklı farklı fikirler edinsek; daha da güzel olur..:)

gecedamla 18-08-2013 11:11 PM

Fotoğrafla ilgilenenler var ise fotoğraf blogu da açabilir
Mesela ahşap gemiler hep ilgimi çekmiştir imkanım olsa yapmaya başlardım bence çok dinlendirici ve keyifli olabilir :)
Aklıma geldikçe yazarım gene :)

gecedamla 19-08-2013 12:55 AM

aklıma bir şey daha geldi hanımlar için :)
Yabancı youtube kanallarında çok güzel dikiş dikmeyi öğreten kanallar var biraz araştırmayla daha fazla kaynak bulunabilir pek çok örnek ve kalıp bulabilirsiniz Bence güzel bir hobi biraz teknik öğrendiğinizde ortaya çok hoş şeyler çıkabilir yeni şeyler yarattıkça da kişinin kendine olan güveni artacaktır. Sonuçta kendinizden birşeyler kattığınız şeyler çıkacak ortaya :)

maviinci 19-08-2013 09:50 PM

Alıntı:

gecedamla Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 845884)
Fotoğrafla ilgilenenler var ise fotoğraf blogu da açabilir
Mesela ahşap gemiler hep ilgimi çekmiştir imkanım olsa yapmaya başlardım bence çok dinlendirici ve keyifli olabilir :)
Aklıma geldikçe yazarım gene :)

fotoğraf çekiyorum imkân buldukça, blog açmayı düşünüyorum.. guitar maket değerlendirilebilir, çok güzel gibi duruyor gerçekten s456 yurtdışından siparişler verenler dahi var, biliyor musun.. aslında olmayacak şey değil, neden imkânın olmadığını düşünüyorsun?

seniha. 20-08-2013 11:09 AM

belediyelerin ücretsiz kursları var. sevdiği bir alanda kursa gidip, bu alanda kendini geliştirebilir. ben vitrayı seviyorum ama çalıştığım zaman kursa gitmem biraz zor.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:53 PM.