Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yaşam Koçluğu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yasam-koclugu/)
-   -   Koç'unuzdan mesaj var! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yasam-koclugu/13874-kocunuzdan-mesaj-var.html)

Merto 26-09-2008 04:15 PM

Koç'unuzdan mesaj var!

26 EYLÜL 2008

Kendini tanıma yolunda nasıl ilerliyorsun?

Gerçekten kim olduğunu ve potansiyelini anlamak için neler yapıyorsun?

Günlük hayatını sürdürürken izlediğin yolda attığın adımlar ve tepkilerini gözlemeye ne dersin?

Anlık tepkilerin nelerdir?

Bu anlık tepkileri durdurup kendini en iyi ifade edebileceğin yeni davranış kalıpları edinebilirsin.

Enerjini nelere ve kimlere akıttığına dikkat et ve ne için zaman harcadığının farkına var ki
potansiyelini en üst düzeyde kullanabilesin.

Seni nelerin motive ettiğini araştır. Neleri iyi yaparsın?

Severek ve iyi yaptığını bilerek yaptığın işler öz güvenini yüksek tutmanı sağlar.

Her gün en az bir kez sevdiğin bir şeyi yapacak vakit ayır.

Tutkularını keşfet. Eğer istersen tutkuların kendini ifade etmenin ve
doyumlu bir hayatın yolunu gösteren rehberler olabilirler.

Olumlu olana yönel, farkındalığını neye odaklarsan onu büyütürsün.

Kendi koyduğundan başka sınır olmadığını farketmeni ne sağlar?

İçindeki mükemmelliği ve ustayı gör.

Gerçekleşmeyen şeyler sana hizmet etmeyecek şeylerdir.

Rahatlık alanından çıkmaya hazırmısın? Kendini ve potansiyelini farketmeye hazırmısın?

Mert ÖLÇER - Koç

MuminOKAN 26-09-2008 04:23 PM

Ynt: Koç'unuzdan mesaj var!

defteri kalemi alıp yazalım hocam.

valla ben herşeye hazırım. yeterki değişim olsun...

Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı
Olumlu olana yönel, farkındalığını neye odaklarsan onu büyütürsün.

songünlerdeki düşüncelerim super

hayatimdegisti 26-09-2008 04:31 PM

Özellikle telefon desteği olması güzel.İlk seferi ücretsiz olmak üzere yaşam koçunuzla telefonla görüşüp hedeflerinizi belirliyorsunuz.Ve zaman içinde Yaşam Koçu'nuzla bu hedeflere ulaşıp ulaşmadığınız ne durumda olduğunuz ile ilgili görüşmeler yapıyor taktikler alıyorsunuz.
Özellikle son yüzyılda kişisel gelişim konusunda ve başarılı insanlar konusunda yapılan çalışmalar kimin ne yaparsa başarılı olacağını ortaya koymuş.
Kişisel gelişim kitapları okuyarak bunları kendinize uyarlamak hedefler belirlemek bunlara uymak bir çok kişi için güç olabiliyor.Bunu yapmak yerine konu ile ilgili eğitim almış tüm teknikleri bilen bir kişiden destek almak oldukça cazip.
Paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum Mert bey..

Ben Yaşam Koçluğu'na oldukça önyargılı bakıyor ve gereksiz görüyordum.Ancak konuyu inceledikçe doğru kişiyi seçtiğinizde Yaşam Koçu ile çalışmanın yaşamınızda bir çok şeyi değiştireceğini düşünüyorum.

gül sultan 26-09-2008 04:41 PM

dusun şaşkın 44ee mert beyi aramak şart oldu dmekkiiii gogogo 956k blissy girlhahasıkı sung66

Merto 09-04-2009 05:16 PM

Karar verin!

Hayatta nereye gideceğimize ve kim olacağımıza nihai etki nereden geliyor?
Cevap: Kararlarımız!

Geleceğimizi yaşamın koşulları değil, bizim kararlarımız belirler ve şekillendirir.
Bugün yaşamınızın kalitesini değiştirecek ve artıracak bir karar verebilirsiniz.

Uzun zamandır ertelediğiniz neyi yapmak isterdiniz?

Geçmişte bugünkü yaşamınızı kuvvetli bir şekilde etkileyecek hangi kararları verdiniz veya veremediniz?

Şimdi ne hakkında bir karar vermek istersiniz?

Yaşamınızda başarıya giden yolda yeni bir ivme yaratmak için hangi basit kararları alıp hangi eylemleri yapmaya koyulurdunuz?

Başarı ve başarısızlık genelde tek bir olayın sonucu değildir, araştırmalar başarılı insanların çabuk ve sık karar verme eğiliminde olduklarını göstermiştir.
Buna karşın başarısızlık ise karar verme yavaşlığı ve isteksizliği ile bağlantılıdır.

Sağlıklı bir karar verin ve ondan vazgeçmeyin!

Eğer kariyerinizde, sağlığınızda, ilişkilerinizde mutlu olmadığınız herhangi birşey varsa hemen şimdi onu nasıl değiştirebileceğiniz hakkında bir karar verin.

Bugün hayat standartlarınızı yükseltecek ve bu standartlarda yaşayacak "gerçek bir karar vererek" hangi kapsamlı etkileri harekete geçirebilirsiniz?

Sevgiler MERT.

newroses 24-05-2011 10:23 PM

Cevap: Koç'unuzdan mesaj var!

Yaşam Koçumuzun yazdığı bazı sorularda cevaplarken biraz:) zorlandım.Fakat bu soruları sorarak ne durumda olduğumu farkına varıyorum.Bize böyle bir farkındalık konusun adım atmamıza yardımcı olduğunuzdan dolayı teşekkür eder devamını dileriz...

Merto 25-05-2011 10:55 AM

Yaşam, gelişim ve değişim herkez için bireysel ve tek başına yapılacak bir yolculuktur. Bu yolculukta karşımıza çıkan kişi ve durumlar bize ilerleyeceğimiz yol ve seçimlerimiz konusunda ışık tutmak için gelirler....

Hayatın rutini içerisinde durup kendimize sorduğumuz sorularla kendi yolumuzdan özgün bir yaşam oluşturabiliriz...

İlgi olduğu sürece ben elimden gelen desteği vermeye hazırım. Geri dönüşünüz için teşekkürler.

Mert

Perfinya 25-05-2011 12:57 PM

"Araştırmalar Başarılı insanların çabuk ve sık karar verme eğiliminde olduklarını göstermiştir."
Bu cümleyi ben çok sevdim. Çünkü çabuk ve sık karar değiştirme eğilimindeyim. Fakat bu kararlarımı uygulama eksikliğim var.
Soruları kendime bir bir sordum ve bazılarına cevap vermekte zorlandım.
Şuna iyicene emin oldum ki Benim acilen bir yaşam koçuna ihtiyacım var.
Uzun zamandır atalet içindeyim. Yapmam gerekenleri yapamamaktayım.
Nihai hedefim belli. Fakat bu hedefe ulaşmak için alt hedeflere, alt basamaklara karar veremiyorum. Tam bir şeye karar verdim derken 2 gün sonra o isteğim kayboluyor.Hedefsizlik de beni durağanlaştırıyor.

Merto 25-05-2011 01:17 PM

Selamlar Perfinya,

Çabuk ve sık karar vererek bunları uygulamaya koymak bizi daha tecrübeli ve eylemci yaptığı için başarımızı artırmada önemli rol oynar.

Nihai hedefe doğru anlamlı adımlar atacak eylemleri planlamalı ve gereken adımları kararsızlığa düşmeden atmalıyız elbette, ancak bunun için adımlarımızı gerçekten istediğimiz şeyleremi hizmet ettiğine dikkat etmeliyiz....

Kararsızlık ve istek kaybı eyleme geçme kaygısından yada yanlış - yani asıl istediğimiz olmayan - hedefler için çalışmaktan kaynaklanıyor olabilir..... Hedefinin sana hizmet edecek ve gerçekten istediğin şey olup olmadığını yine bu sayfalardaki http://www.hayatimdegisti.com/forum/yasam-koclugu/ başlıklardaki sorulardan yola çıkarak sorgulayabilirsin....

Eğer hedefin seni heyecanlandırıyorsa o zaman strateji belirleyerek eylem barındıran yeni alt hedefler belirlemelisin...

Yaptığım çalışmalardan biliyorumki; değişim ve dönüşüm üzerine kurulan ve heyecan veren hedefler hangi şart içinde olunursa olunsun, kendi yolunu bularak gerçekleşiyor.... En imkansız görünen durumları aşan yada dönüştüren bir çok kişi ve örnek var... Yeterki kişiyi heyecanlandıran ve içten istenen hedefler için eyleme geçilsin....

Sevgi ve saygılarımla Mert.

Işıldayan Safir 25-05-2011 01:43 PM

Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 799356)
Yaptığım çalışmalardan biliyorumki; değişim ve dönüşüm üzerine kurulan ve heyecan veren hedefler hangi şart içinde olunursa olunsun, kendi yolunu bularak gerçekleşiyor.... En imkansız görünen durumları aşan yada dönüştüren bir çok kişi ve örnek var... Yeterki kişiyi heyecanlandıran ve içten istenen hedefler için eyleme geçilsin....

İşte bu açıklama çok doğru! Hissedip hatta kısmen deneyimleyip de kelimelere dökemediğim şeyler bunlar... 3 cümleye nasıl sığdırdın Mert abi? İnanamıyorum... Harikasın! Teşekkürler...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:56 PM.