Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yaratıcılık (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yaraticilik/)
-   -   küçük bir istek .. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/yaraticilik/4557-kucuk-bir-istek.html)

manyaklik 17-02-2008 10:11 AM

küçük bir istek ..

bu bölümün adını değiştirseniz huylandım da biraz .. (yaratmak Allaha mahsus .)

saygılarla .. sapkal89

hayatimdegisti 17-02-2008 11:54 AM

Ynt: küçük bir istek ..

Alıntı:

sufi_kull Nickli Üyeden Alıntı
bu bölümün adını değiştirseniz huylandım da biraz .. (yaratmak Allaha mahsus .)

saygılarla .. sapkal89

nce
Burada kullanılan yaratıcılık kelimesi yaratıcı düşünce anlamında kullanılmaktadır.Yaratıcı düşünen toplumlar her alanda ileri giderler bu nedenle konu ismini değiştirmek bir yana özellikle önem verilmesi ve paylaşımların artması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum.

shamanic 18-02-2008 05:59 AM

sufikulcum her kelimenin içerisinde kendine ait özel ve genel anlamlar vardır...

yaşama bakış şeklini bu genç yaşta bu kadar sınırlandırmamanı bir abla olarak tavsiye ederim... ark5

anladığım kadarı ile aynı dine mensubuz.. islamiyete bilinir ki bu dünyadaki suretler ahiret hakikatlerinin yansımalarıdır... 98569

yani bu kainatta gördüğümüz her şey yukarıdaki hakikatlerin, dolayısıyla allah ın isimlerinin yansımalarıdır...

bizde bu dünyada birer yansıma olduğumuza göre nasip edilen içsel feyzler yaratım olarak bizler aracılığı ile çoğu zaman dünyaya yansır..

bu bizlere allah ın sunmuş olduğu bir lütuftur.. konu çok daha derin ve çok daha farklı platformlarda aydınlatılması gereken bir konudur ki
rumuzunu aldığın sufilik ile daha yakından ilgilenmeye başladıkça sende benzer örnekleri görerek ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksındır... thumbsanim

onun için içinden geldiği gibi rabbinin sana sunduğu yaratıcılık yeteğini tezahür ettirmeye bak.. idea3
yaratıcılığın sınırlarının nerede başlayıp nerede bittiği zaten ilahi düzen tarafından belirlenmiştir.. 96
bizler bize nasip olduğu kadarını yüreğimizden yani yaratanın evinden dünyamıza iyilik adına yansıtmaya bakalım.. b456

sevgiler.. kiss3

manyaklik 18-02-2008 06:33 AM

farketmez siz bilirsiniz yorumlar için saolun .. coffe2

Peachnectar 20-03-2008 09:21 PM

Konunun üstünden 1 ay geçmiş ama ben genede yazayım

Subuti sıfar nedir ?
Benzeri diğer varliklarda bulunan, fakat Allah' ta mükemmel ve sonsuz olarak bulunan özelliklerdir değilmi?
Bir subuti sıfat olan tekvin nedir Allah-u teala'nın istediğini, dilediği şekilde yaratmasıdır.Burdan çıkan sonuç nedir yaratıcılık insanda sınırlı Allah'ta sınırsız olarak bulunur zaten burada kastedilen yaratıcılık yoktan birşeyi var etmek anlamında kullanılmamış Allah'ın izin verdiği sınırlar içerinde birşey yaratmak anlamında kullanılmıştır.Bukadar çok kişinin bu kelimeyi böyle yorumlaması bana çok garip geliyor.

hayalayaz 20-03-2008 11:14 PM

banada, hatta takıntılarımız yüzünden, bakış açılarımızı ne kadar daralttığımız, bu kadar göz önündeyken..sufi kul, daha çok genç, ondan daha yaşlı olanlar bile, takılmak ne kelime çakılıyorlar..ne kendi içlerine , ne dünyaya, nede evrene açılamıyorlar..fasit bir daire içinde, dön baba dön..bir hamle yapıp sıçrayamıyorlar..

manyaklik 28-03-2008 10:46 PM

kusura bakmayın ama eleştirilmek benim isteğim dışıysa hiç sevmem beni eleştirmek yerine saygı duyup bu konuyu daha fazla uzatmassanız sevinirim ...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:32 AM.