Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Uyku Bozuklukları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyku-bozukluklari/)
-   -   Rahat Uyumak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyku-bozukluklari/14757-rahat-uyumak.html)

TATAR AKAY 19-11-2008 10:58 PM

Rahat Uyumak

Kendim yaptığım ve denediğim hala da uyguladığım bir içeceği anlatacağım.Bu içecek uyku ilacı gibi içtikten 10 dakika sonra da bi bardağın 4/1 kadar su içilmesi gerek.Böylece sütün sindirimi daha da kolaylaşıyor.

*Süt
*Şeker
*Tarçın
*Çörekotu

Hazırlanışı :
1 Bardak sütü cezvede 5 dakika ısıt.Bardağa doldurduktan sonra istediğiniz ölçüde şeker katabilirsiniz.Karıştırdıktan sonra önce 1-2 tutam toz tarçın üstüne de 3 tutam öğütülmüş(küçük parçalara ayrılmış) çörekotu koyduktan sonra karıştırın ve sıcak halde yudum yudum için.Afiyet Olsun. smiliyface

Bu karışımı hergün yatmadan önce içtiğinizde daha rahat uyuduğunuzu ve uykunuzu alıp dinç kalktığınızı farkedeceksiniz...

NOT:Bu karışımdan sonra bir su bardağının 4 te 1 kadar yada ihtiyaca göre su içilmeli.Böylece uyurken sindirimi kolay olur ve mideniz sabaha daha dinç olur...

NEDEN ÇÖREKOTU
İŞTE YARARLARI

*Vücuda kuvvet ve zindelik verir; bal ile macun yapıp yenebilir. Kan yapıcıdır; her sabah kuru üzümle beraber yenmeli.

*Çocukların gaz ve sancılarında; bir miktar çörekotu tohumu, bir tane hindistan ceviziyle de dövülür ve tülbente konup, çocuğun ağzına tutularak emzirilir.

*Kadınların hayzını söktürür. Anne sütünü artırır; balla yenmeye devam edilmelidir. Unutkanlığa faydalıdır, balla macun yapılıp yenmeli.

*Mide ve bağırsaktaki gazları söker, hazmı kolaylaştırır, iştah açar; ekmek ve keklere katılırsa da şişlik yapmaz.

*Böbrekteki kum ve taşları döker; şerbeti içilir veya 4 bardak suya 3 çorba kaşığı çörek otu dövülerek konur, üzerine 1 çay kaşığı sözme bal konur. Kaynatılıp süzülür. Günde üç kere 1′er çay bardağı içilir.

*Felç ve kazıklı hummaya (tetanoz) faydalıdır; çörek otu yağı burundan faydalıdır.

*Öksürük, balgam, nefes darlığı ve romatizmaya faydalıdır; balla karıştırılıp yenir veya macun yapılır. Grip ve nezleye, baş ağrısına; yağı burundan damlatılır veya çörek otu bir müddet sirke içinde bekletildikten sonra alınarak toz haline getirilir, enfiye gibi burna çekilir veya tohumları kavrulur, tütsüsü burna çekilir.

*Kulak için, sonradan meydana gelen üşütme, rüzgâr alma, iltihap tıkanıklıklarında; çörek otu yağı kulağa damlatılır.

*Diş ağrısı ve diş iltihaplanmalarında kullanılır; çörek otu sirke ile kaynatılıp ağızda gargara yapılır.

*Bağırsak ve karındaki kurt, parazit ve solucanları öldürür; sirke ile kaynatılıp aç karnına içilir.

*Basura faydalıdır; sirke ile kaynatılıp basura sürülürse veya yakılır elde edilen külü içilir veya acı kavun suyu ile merhem yapılır sürülürse faydası görülür.

*Vücudun muhtelif yerlerinde sızısı olanlar; sabunlu sıcak su ile yıkanır, çörek otu kavrularak dövülür ve yıllanmış zeytin yağı içine konur. Bu yağ sızılı kimsenin tepesinden ayağına kadar sürülür, hasta giydirilir. Soğuk rüzgâr değmeden yatağa yatırılır, iyice terletilir. Hasta terledikten sonra sızılar geçer ve vücut ipek gibi olur.

*Sivilce, uyuz, egzama gibi cilt hastalıklarına faydalıdır; çörek otu sirke ile kaynatılıp sürülür.

*Saçları besler, kepeği önler; çörek otu yağı saçlara sürülür.

*Çörek otu tütsüsü haşereleri öldürür.

*Yorgunluk halini giderip zindelik verir.

NEDEN TOZ TARÇIN
İŞTE YARARLARI

Yemeklere girmiş olabilecek E-coli bakterisinin vücutta yayılmasını önler. Midenin düzenli çalışmasına etki eder. Kusmayı engeller.

Bağışıklık sistemi

Her gün kullanılan tarçın bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve
vücudu bakteri ve virus saldırılarına karşı korur.

Nelere iyi gelir , Neleri geciktirir;

*Yaşlılık
*Kolesterol
*Hazımsızlık ve grip
*Mide ağrıları
*Soğuk algınlığı
*Bağışıklık sistemi
*Yorgunluk
*Kalp hastalıkları
*Kanser
*Artrit

TATAR AKAY 21-11-2008 09:09 PM

Ynt: Rahat Uyumak

Bir şey yazmayı unutmuşum smiliyface sütü ısıtmadan önce süte salep veya kakao katabilirsiniz.İsteyenler her ikisine de katabilir böylece daha etkili oluyor.kattıktan sonra sütü ısıtırsanız daha iyi olur.Sütü ısıttıktan sonrakiler aynen devam tarçın ve çörekotu.Tatlandırıcı olarak bal kullanmayın sütün içindeki bazı yararlı maddeleri ve balın içindeki bazı yararlı maddeleri ortadan kaldırıyor.

neseli ceni 08-11-2010 02:20 PM

Cevap: Rahat Uyumak

Deneyeceğim bunu, teşekkürler...

gülpor 14-11-2010 07:38 PM

Ben dün denedim .Uzun zamandır bu kadar rahat uyumamıştım...Tatar Akay ,paylaşım için çok teşekkür ederim...bugünde içip yatıcam:)

CHAOS 02-01-2014 07:29 PM

Bunu yarın denerim. Yan etkileri hakkında bilgisi olan var mı?

omer9035 02-01-2014 09:47 PM

ben de bir haftadır çok uykulu ve yorgunum uykumu alamıyorum ne yapabilirim diye düşünürken sitede paylaşımı gördüm :) tesadüf olamaz heralde paylaşımın için teşekkürler deneyeceğim ve sonucu yazacağım bence okuyup deneyip de teşekkür butonuna basmamak ya da yorum yapmamak emeğe büyük saygısızlıktır diye düşünüyorum sonuçta insanlar faydalansın diye yazmış arkadaş tekrardan teşekkürler

Mert34 03-01-2014 08:26 PM

dün deniyim dedim fakat bi etki etmedi yine aynı yorgunlukta kalktım yorgunluktan kastım ağır ağır

CHAOS 03-01-2014 11:41 PM

An itibari ile deniyorum.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:47 AM.