Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/)
-   -   BUGÜN KENDİM İÇİN NE İSTİYORUM? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/621092-bugun-kendim-icin-ne-istiyorum.html)

cansuyu 03-05-2012 09:19 PM

BUGÜN KENDİM İÇİN NE İSTİYORUM?

Kendimize neyi istediğimizi soracak kadar sevmiyor ve önemsemiyoruz kendimizi. ama neyi istemediğimizi hep biriktiriyoruz.. Çünkü kurtulmuyoruz ondan..

Bugün kendim için istememeyi değil istemeyi öğrenmeyi istiyorum...

cansuyu 04-05-2012 07:15 AM

Cevap: BUGÜN KENDİM İÇİN NE İSTİYORUM?

iyi sabahlar herkese...

yazmazsam çıldıracağım sanki

gözlerimi açtım..tüm gece açıktı su bazlı telkinlerim..aylardır olduğu gibi dişlerimi sıkılı buldum.. kalkmadan düşünmeye başladım.. bugün ne istesem.. dişlerimi artık sıkmak istemiyorum desem..bak ben sana ne dedim.. hep neyi istemediğimizi söylüyoruz.. iste....artık biraz gevşemek istiyorum mu desem..
işim çook yorucu ve bugün o kadar çok yorulmak istemiyorum...buyur.. artı bişey isteyemiyorum sanki...
dün ilk kez yeter dedim bişeye.. bunun devamını istiyorum..sakın ha yeni bişey istersin.. korkak..
isteyeyim de ne isteyeyim? gören duyan sanır ki bisürü dilek arasından dilek seçmeye çalışıyorum ama hayır ben lambadan çıkan cin den tek dilek hakkım varmış gibi tek dilek bile bulamadan düşünüyorum..

O nun şöyle hissetmesini BU nun böyle davranmasını ve ŞU nun benin anlamasını istiyorum..
ama yok yok bunda bir aksaklık var.. bunlar kendimle ilgili dileğim değil.. ben hiç bir zaman benliğimi başkalarının duygu düşünce ve davranışlarına göre konumlandırmazdım ki.. ta ki... :(((

EVREKA......BULDUM İŞTE..

ESKİ BENLİĞİMİ GERİ İSTİYORUM..

ve fırlıyorum yataktan..

sonra balkonda kahve içerken aklıma başka dilekler geliyor..hem de akın akın.. ve sesli sesli söylüyorum..uzun süredir banyomda yapılması gereken bir tadilatla ilgili ve alt katla başımı belaya sokan hayatımı da karartan bir sorunum var. nasıl halledeceğime çok kafa yorduğum... bana ne kafa yormayacağım.. ey evren.. bu işin tereyağından kıl çeker gibi hallolmasını istiyorum..yine çok istediğim bikaç kitap ve üyelik var sıra gelemeyen.. bana ne nasıl gerçekleşeceği benim sorunum değil.. evrenden istiyorum...

başvurduğum bir iş var. ama beni almazlar ki diye baktığım... neden canım.. ben istiyorum evrenden o işi.. vermeyen karadelik :))

sonra irkiliyorum..sanki çok şey istemişçesine.. ve dileklerimi idareli kullanmam gerekirmiş gibi bazı dileklerimi yarınlara saklasam diye bi içses duyuyorum..
aklıma çocukluğumdaki sanırım dini bir hikaye geliyor. inançlarıma ne zamandır kafa yormuyorum ama hikayedeki ana fikri hatırlıyorum.kimin cennetlil kimin cehennemlik olduğuyla ilgili bişeyde.. adamın biri dağbaşında sürekli ibadet edip her gün nar ağacında kendisi için oluşan tek nar ı yiyerek yaşıyordu. onu ziyarete gelen olmuştu ve ağaç iki nar vermişti o gün. adam birini ya nar olmazsa diye saklayıp diğerini ziyaretçiyle paylaşmıştı.. yanılgı.... cennetlik değildi tek narı paylaşsa da... her gün narı gönderen güce inanması gerekiyordu...
evrene güveniyorum.. hergün yeni dilek narlarım olacak..

sahi ya masalla da vardı çocukluğumda..üç dilek fındığı.. e ben o zaman ne düşünmüştüm.. fındıklardan birini toprağa ekecektim.. ikinci fındığa dönüp diyecektim ki hemen bir dilek fındığı ağacı istiyorum :))

akın akın dilekler geliyor aklıma..korkmadan..avaz avaz.. İSTİYORUMMMM diye bağırmak istiyorum...

şimdi güne başlama zamanı..

bugün eski ışığımı geri istiyorum...

songulakpinar 04-05-2012 10:03 AM

öğrendim istiyorum, benim için var olan evrenin şimdi bana ait olduğunu biliyorum seviyorum teşekürleeeer

cansuyu 05-05-2012 10:55 AM

aydınlık günler...

umutlu başlamıştım düne.. sabah işe giderken rahat gitmeyi istedim evrenden. çook geriliyorum hergün.. o da ne?! otobüs bomboş geldi ve beni alıp gitti :))

nasıl yani diye düşünürken bundan sonra hep rahat gitmek istiyorum servis sorunu çözümlense iyi olur diye düşünürken... o zaman acaba geç kalırsam mı konuya el atarlar diye düşünmeye başlayıp evrenin işine burnumu sokunca......trafik tıkandı :))

hala doğru istemeyi öğrenemedim...

bir süredir ilaç kullanmama yaşamım boyunca kigem kitapları okumuş bulunmama ve bir haftadır neredeyse 24 saattir telkinleri dinlememe rağmen dün biraz modum düşünce bir an umutsuzluğa kapıldım.. oysa normaldı elbet dalgalanmalar.. ve sebebi de vardı...beni hiç eden bişeyle karşılaşmak gibi.. ama hiç olmadım yok olmadım suçlu hissetmedim.. aslında karşılaşmasam canım acımayacaktı bile sanki

bugün sabaha yine evrenden ne istesem diye başladım..
bunda bir anormallik var sanki.. normalde zaten içimizde listeli istekler bulunmaz mı? ben ancak düşünerek istek yaratabiliyorum..

oysa hep BEN diyebilen ve ne istediğini bilip net ortaya koyabilen biriydim...ah yitirdiğim benliğime geri dönme dileğim.....boşuna değil..

ya da değil miydim ki??

aklıma bir anım geliyor..

hani hepimizin
günce tutsa
ilk anısı değil ama
ilk onu şekillendiren anısı
ilk sayfasına yazacağı ya da yazdığı vardır ya

küçükmüşüm..hatırlıyo muyum emin değilim..sanki o kadar çok anlattılar ki..hatırladığımı sanıyorum...hastalanmışım..babam gelmiş yanıma..kızım ne istersin? çikolata..başka ne istersin?? gofret?? başka???

başka diye tutturmuşum o sırada..babam çaresiz..tamam da başka ne istiyosun?? başka istiyorum başka istiyorum (( ...

yıllar sonra babam bana bunu anlatırken dedi ki

hep başkanın somut bişey olduğunu sandın..hep o başkayı istedin hayattan ..hep yanlışlara düşerek ..hep uçlarda gezerek...belki haklıydı..ama sanki yanılmıştı da..başkanın somut değil sadece başka bişey olduğunu bence o yaşta bile biliyordum ve doğru hep hatalar yaparak ve hep de bedeller ödeyerek hayattan o başkayı aradım durdum
ama ikimiz de yanılduk..başka yoktu..yine de başkaya yapılan bi yolculuk vardı

belki de bulmayı hiç istemeyerek....

aslında bu konuyu başka bir konuya daha bağlayacağım ama öyle meşgulum ki..

EVREKA.. BUGÜN NE İSTESEMMMM..

Bugün kendime zaman ayırabilmeyi ve o zamanlarda kendimi şımartmayı istiyorum :))

şımarık günler öyleyse :))

cansuyu 05-05-2012 02:40 PM

bugün sürpriz bir şekilde erken çıktık :)))

ama sıcak ve trafik yüzünden eve geliş öyle işkenceydi ki kendimi şımartmanın en güzel yolu evden burnumu bile çıkarıp kalabalığa karışmadan hiç .. kahve.. kitap.. rölaks gibi gözüküyor :))

düşüncelerimde boğulmazsam :((

ama su bazlı telkinlerim açık hep :)

YESHAPPY 05-05-2012 06:45 PM

Gelecekle ilgili her türlü endişeyi bırakmayı istiyorum

cansuyu 05-05-2012 07:00 PM

herşey olması gereken zamanda ve biçimde olur. değişen sadece bizim nasıl karşıladığımızdır..

cansuyu 06-05-2012 11:29 AM

aydınlık pazarlar herkese..

ne kadar inkar etmeye çalışsam.. hayır iyisin güçlüsün desem de kendime..içimde bir sıkıntı var..ve bu sıkıntının artık beni terketmesini istiyorum..olumlu birşey isteyecektim yok iflah olmam ben..içime huzur dolmasını istiyorum..

huzur.. yeter mi ki?? içimde huzur olsa da sanki eksik kalacağım..

hani üç dilek fındığım olsa demiştim ya.. birini toprağa gömer.. ötekine döner toprağa gömdüğümden dilek fındık ağacı yetişmesini dilerim..söylememiştim üçüncüden ne dileyeceğimi..bulamadım çünkü..
sanki onu da birisine vermem gerekiyor gibi geliyor..yaşamımı kızıma endekslediğim ve tek olmazsa olmazım kızım olduğu halde kızıma onu vermeyi düşünmedim.. ona ağacımdan tüm fındıkları veririm oysa..

acaba ben üçüncü fındığı verecek birini mi istiyorum??

hayır...ben yaşamımım sonuna dek o fındığı bende saklayıp onu vereceğim oluşumu aramak istiyorum..sanki yaşamın anlamını arar gibi..

içimdeki sıkıntıdan kurtulmak için mutluluk telkinlerini dinliyorum.. işe yarıyor aslında.. sangi ego ve suçluluğu düzenli kullanım gerektiren antidepresanlar...mutluluğu da anlık ankyeteyle başa çıkan sedatifler gibi kullanıyorum.. bilmiyorum ki yanlış mı yapıyorum

ee sonuçta bugün ne istesem???

içimde huzur.. ve fındık taşıma yolculuğumda güç..fındık kabuğuna sığmamak istiyorum....

cansuyu 07-05-2012 10:19 AM

Büyüyünce ne olmak istiyorsun?- Mutlu!- Öyle değil, sen sorumu yanlış anladın sanırım ?- Hayır, bence sen hayatı yanlış anladın"

Lamı cimi yok...Mutlu olmak istiyorum..

Bugün ve her an kendimi artarak mutlu hissetmeyi seçiyorumm ..

Doğru söylem buymuş sanırım :)

cansuyu 07-05-2012 10:31 AM

Birazcık zamanım olsa.. hıdrellezden sözedecektim :((

olumlama ve çekim yasası ve hatta imagizasyon... önceden biliniyor ve uygulanıyormuş sanki..

bu sene tarihi kaçırdığıma üzüldüm. sonra düşündüm dileklerim tutar mıydı benim...genel olarak evet.. sadece son beş yıldır hep aynı dileği diledim ve olmadı..

..ve ..çünkü... olacağına bir saniye bile inanmadım.. hatta B planları yaptım..

Alternatif üretmek inançsızlıktır öyleyse...

belki zamanı olan arkadaşlar hıdrellezden sözedebilir..

aydınlık günler herkese...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:47 PM.