Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Testler ve Anketler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/testler-ve-anketler/)
-   -   Öğretici Hikayeler Faydalı mı ?( Anket) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/testler-ve-anketler/845-ogretici-hikayeler-faydali-mi-anket.html)

hayatimdegisti 09-02-2007 12:06 AM

Öğretici Hikayeler Faydalı mı ?( Anket)

Sizce arkadaşlar bu eğitici hikayeler faydalı mı?Bilge adam hikayelerinden bahsediyorum...
Yoksa nedir yani?

Bunlar bize gerçekten bir şeyler öğretiyorlar mı?Vakit kaybı mı?

Ben kendimden biliyorum..Bir sürü böyle ders çıkarmışımdır..Şu şöyle oldu bu böyle oldu diye...Ancak taşıma su ile değirmen dönmüyor?

Ayrıca bu tip yazıların kişinin ifade yeteneğini azalttığını düşünüyorum...Gönderiyoruz yazıyı ve ifade etmiş oluyoruz.

Ne dersiniz?

mügeee 09-02-2007 12:22 AM

atakan abi bir kere şu anket oylama yazıların çok hoş olmuş blissy

Ben şöyle düşünüyorum okuyup geçersek çok faydası olmayabilir ama bu herşey için geçerli ama üzerine kafa yorarsak,yorum yaparsak kesinlikle faydalı olur.Yani evet sadece güzel diyerek okumak eksik kalır içimizde sindirmek lazım ana fikri.Ben mesela okuduklarımızdan kendi yaşadıklarımla bağlantı kurmaya çalışıyorum ve hıı ben şöyle eksik kaldım veya aferin bana diyorum ya da ne biliyim yaşananlarla anlamlandırmaya çalışıyorum zihnimde. dusun

skorpy 09-02-2007 09:43 AM

genelde insanlar düzyazı okumaktan bir müddet sonra sıkılmaya başlıyor burada hikaye devreye giriyor bütün hikayelerin birşeyler öğrettiğine inanıyorum okurken düşündürüyor ve bir şeyler öğretiyor bizlere hoş çoğu gerçek değil ama çoğunluğu zekice yazılmış anlaşılır benim gördüğüm şu anda internette
herkes birbirine bu tip hikayeleri gönderiyor neden dersiniz okuyor çok beğeniyor ve paylaşıyor buda ayrı bir güzellik
atakan beyin dediği çok doğru yorum yapılabilir ama benim düşüncem insanlara birşeyler verirken onları sıkmamak adına
hikayede olabilir

skorpy 09-02-2007 09:49 AM

biz burada mutluluk yemeği yapıyoruz malzememiz sevgi ,saygı ,telkin, hoşgörü ,paylaşım, iyilik art56art56, huzur ...........
yemeği yaptık ama bunun tuzu eksik içine birazda hikaye atalım lezzetli olsun smil56

Merto 09-02-2007 10:30 AM

Ellerinize sağlık dostlar,

Nefis olmuş, kokusu taaaa buralara geldi.. partysmiley

Hikayeler iyi güzel tabi, sevgili müge nin dediği gibi ders alıp hayatımıza uygulayabiliyorsak.
Ama öyle çok varki, kafa karıştıranlarda oluyor. Kendini ifade etmenin bir yoluda bu tabi.

Kendi hayatımızdan hikayeleride paylaşalım ama, sırf bilge adam, iyi kalpli kız olmasın.
Hayatın içinden bizim hikayelerimiz olsun.

Sevgiler....
smiliyface
smiliyface

etterna_ 09-02-2007 01:53 PM

Ben bu tür hikayelerin hayatımızı objektif bi şekilde görmemizi ve farkındalığımızı arttırdığını düşünüyorum.Ama kişiye göre değişebilir.Mesela kimileri bi şeyi görerek kimisi okuyarak kimisi yaparak öğrenir ya da öğrenmekten haz duyar blissy

Regina 25-10-2007 06:09 PM

Ynt: Öğretici Hikayeler Faydalı mı ?( Anket)

Henüz hikayeleri okumadım ama tavuk suyuna çorba kitaplarındakine benzer motive edici çekim yasasıyla bağlantılı hikayeler bana çok iyi geliyor. Bazen kendiliğimden pozitif mutlu hissetmekte zorlanıyorum, bir nevi destek sağlıyolar. Hatta bu siteyi de googledan o tarz hikayeler ararken buldum. İyiki de bulmuşum :)

Regina 26-10-2007 10:36 PM

Güzel bir hikaye. Ben de çekim yasasıyla, özellikle visualisation ve vision boardlarla ilgili gerçek birkaç hikaye okuyup çok etkilenmiştim. Vakit bulursam tercüme edip paylaşmayı isterim.

besyoter 03-04-2008 12:16 AM

Faydası olamayan hiç bir bilgi yoktur, BİLGİ BİLGİDİR!!! Sevgili Dostlar,
Gün gelir onun da paylaşılacağı anlatılacağı ve dinleyenler tarafından ders çıkarılacağı anlar gelir ...
İşin hikaye kısmına takılanlar olursada aldırmayın aslında her yaşadığımız an yeni olaylar cereyan etmekte hayatımızda elimizde olan yada olmayan ve bu günü bitirip onları dün diye tabir ettiğimizde o anlar bile birer acı yada tatlı hikayeye dönüşmüyormu zaten :)) o yüzden bence çok faydalı iyiki böyle bir bölüm açmışsınız neredeyse hepsini tek tek okudum siteye ilk girdiğim gün ve çok büyük keyifti ,hikaye sonlarında kendime dönüp geçmişle geleceğin muhasebesini bile yaptım içten içe diyebilirim düşünen ve hikayeleri paylaşıma sunan her arkadaşıma tek tek TEŞEKKÜR ediyorum elinize emeğinize paylaşımınıza sağlık....

saime1 12-11-2008 03:58 PM

Bende çok hikayeler okudum ama yaşantımda uyğulayamadım.Okuduğumuz an tatlı bir duyğu ve umut veriyor sonra unutup gidiyoruzTüm sorular ve cevaplar bizde var ,kendimize sorup sabırla cevabı beklersek.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:04 AM.