Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Telkin Harici Sorularınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telkin-harici-sorulariniz/)
-   -   Hayattan Zevk Alamama (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telkin-harici-sorulariniz/620922-hayattan-zevk-alamama.html)

mavi su 29-03-2012 03:21 AM

Hayattan Zevk Alamama

Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi hayattan zevk alamıyorum. Her şey anlamsız, boş geliyor. Bir şeyler yapayım uğraşayım diyorum aman yapsam ne olacak sanki diyorum. Bu durumdan sıkıldım, çok sıkıldım hatta ama buna neyin sebep olduğunu bulamıyorum. İnancım ne diye düşünüyorum ama bulamıyorum. Her şey saçma ve gereksiz geliyor. Aşk bile bazen saçma ve gereksiz geliyor. Ne yapmalıyım fikri olan var mı?

cixili 29-03-2012 12:10 PM

Cevap: Hayattan Zevk Alamama

Depresyon belirtileri bunlar. benim de aynıları olmuştu. hiçbirşeyin anlamı yoktu hayatta. hep kısır döngü olacak diyodum. herşeyi kafada pratiğe döküp sabah kalk aynı döngü sürsün dursun. yemek ye, çalış arasıra git eğlen. sonunda ölmeyecek miyiz gibi herşeyi basite indirgeme durumları oluyordu. buna ek olarak ömrün boyunca çalış sonuç. hiçbirinin anlamı yok. neye bu koşuş bu çaba? onca zaman içimi yiyen bu durumun temel sebebi, anlamı lazımdı diye düşünmeye başladım. bunun için öncelikli kararım tüm sıkıntılara rağmen nasıl olsa ölcem ama ondan önce bunu öğrenmem lazım acelem yok diye aradım durdum. içimin çok daraldığı dayanılmaz duruma geldiğim de oldu.
bazı insanlar vardır birini karşısına alıp anlatsa o da birşey tavsiye etse anlamı olmaz. boş boş düşünceler dersin. klasik edebiyat patlatmalar. ancak bazen senin birşeyi ararken ki duruma verilen bir cevap seni içinde bulunduğun girdaptan çıkarır. çoğu insana olduğu gibi her şeye yok olma duygusu insanı dibe vurur. çıkamazsın, mengene gibi sıkar seni. patlayasın gelip o an kurtulmak için. Allah kimseyi düşürmesin diyorum şu an. böyle durumlarda inanç durumunda bile boşuklar olur. tamamlayamaz, algın hiçbir şeye çözüm getiremez, bin tane olasılık geçer, kaotik bir ruh hali içine girersin.

konuya girdim yazıyordum ama biraz sert oldu mu olmadı anlayamadım.daha devam etsem inan sana onlarca sayfa yazabilirim. tavsiye vermek ya da şunu yap bunu yapma gibi olaylar saçmalıktan öteye geçmez.

ama genelde bu durum kendini kısır döngüye sokmak, hergün aynı ritüeller, hiçbir planının olmaması, istediğin durumda olamama, istediğin şeye erişememe sonucu aşırı çökkünlük, ya da herşeye çok basit ulaştığın için anlamsız geliyor.
şimdilik bu kadar yazayım, bir iki işim var halletmem gereken.

ama azcık kendinden bahsetsen iyi olur. diğer kişilerde ona göre birşeyler yazar. okuyo musun? çalışıyo musun? yaşantından bahset azcık. neler yaparsın hepsini yaz.

mavi su 30-03-2012 10:14 PM

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Evet benim de buraya bunları yazma amacım birinin söyleyebileceği bir şey ben de bir çağrışım yapabilir ve sorunu fark etmememi sağlayabilir diye düşünmüştüm. Yoksa boş boş nasihatlar anlık rahatlatmadan başka işe yaramıyor. Her şey anlamsız ve boş geldiği için bir şey yapmıyorum. Okumuyorum da çalışmıyorum da. Liseden mezun olalı 5 sene oldu o sıra hep sınava hazırlanıp gireceğim dedim ama hep bahaneler ürettim. O zamanlar ki bahanem erkek arkadaşımdı ama artık o da yok hayatımda ve ben yine çalışmadım. Bu sene biraz olsun çalışma eğilimi gösterdim ama zamanlama doğru olmadığı için sınavda başarılı olacağımı düşünmüyorum. Genelde hep evdeyimdir. Arada arkadaşlarımla dışarı çıkarım o kadar zamanımın çoğunu bilgisayar başında geçiririm. Geceleri uyumam gündüzleri uyuyarak geçiririm. Fazla uyuma da mevcut. Hep yorgun kalkıyorum. Dışarı çıkayım bol bol arkadaşlarımla diyorum ama ondan da sıkılıyorum. Kısacası ölümü bekler gibi bir halim var ama ölmekten de korkuyorum. Yapmak istediklerim var diyorum hayal ediyorum yapsam nasıl olur diye her şey çok güzel olacak ama harekete geçmiyorum ve bu durumdan sıkıldım. Özgüven problemim de var. Sık sık agresifleşiyorum.

mavi su 30-03-2012 10:15 PM

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Evet benim de buraya bunları yazma amacım birinin söyleyebileceği bir şey ben de bir çağrışım yapabilir ve sorunu fark etmememi sağlayabilir diye düşünmüştüm. Yoksa boş boş nasihatlar anlık rahatlatmadan başka işe yaramıyor. Her şey anlamsız ve boş geldiği için bir şey yapmıyorum. Okumuyorum da çalışmıyorum da. Liseden mezun olalı 5 sene oldu o sıra hep sınava hazırlanıp gireceğim dedim ama hep bahaneler ürettim. O zamanlar ki bahanem erkek arkadaşımdı ama artık o da yok hayatımda ve ben yine çalışmadım. Bu sene biraz olsun çalışma eğilimi gösterdim ama zamanlama doğru olmadığı için sınavda başarılı olacağımı düşünmüyorum. Genelde hep evdeyimdir. Arada arkadaşlarımla dışarı çıkarım o kadar zamanımın çoğunu bilgisayar başında geçiririm. Geceleri uyumam gündüzleri uyuyarak geçiririm. Fazla uyuma da mevcut. Hep yorgun kalkıyorum. Dışarı çıkayım bol bol arkadaşlarımla diyorum ama ondan da sıkılıyorum. Kısacası ölümü bekler gibi bir halim var ama ölmekten de korkuyorum. Yapmak istediklerim var diyorum hayal ediyorum yapsam nasıl olur diye her şey çok güzel olacak ama harekete geçmiyorum ve bu durumdan sıkıldım. Özgüven problemim de var. Sık sık agresifleşiyorum.

sulara 31-03-2012 04:58 PM

Buaraya yazmıs oldugun her cumle ıcın EFT yapmaya ne dersın..Ornegın ölümü bekler gibi bir halim var ama ölmekten korkuyorum demıssın.Bahsettıgın duruma da pek yasıyor gıbı hıssetmedıgınden sıkayet etmıssın..Isım yok calısmıyorum erkek arkadasım yok vs vss... Tum cumlelerden EFT ıle gecebılırsen o senı daha derınlere kok ınanclara goturebılır.

tolgaasya 31-03-2012 08:32 PM

Benzer benzeri çeker. Kötü düşünceler, kötü olayları, güzel ve pozitif düşünceler ise güzel olayları çeker. Ne yaparsanız yapın olumlu düşünün. Olumlu düşüncenin gücü, olumsuz, negatif bir düşünceden 100 kat daha fazladır. Hayatın güzel olduğuna inanın, hayattan zevk almaya bakın. İnsanoğlu sürekli bir şeyler düşünüyor. Siz bolluk, refah, mutluluk, sağlık, huzur kavramlarını düşünün. Her şeyden önemlisi sevgiyi hayatınızın amacı haline getirin.

Mutlu olmanın yolu, mutlu etmekten geçer. Evrende; almak için vermek, vermek için sevmek gereklidir.

Pozitif düşün, güzel yaşa.

herdaimmutlukız 31-03-2012 11:13 PM

TOLGAASYA YA katılıyorum. Mutlu olmak ile mutlu etmek, sevmek ile sevilmek bağlantılı. Birilerine mutlu etmek için küçük şeyler yapmaktan başlayabilirsin. Ya da senin böyle hisetmene yol açan şeyleri bulmak için yazma çalışması yapabilirsin. Örneğin ne olsaydı mutlu olabilirdim diye sor kendine. Negatif düşüncelerini de yaz.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:48 PM.