Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Telefonla Konuşma Korkusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telefonla-konusma-korkusu/)
-   -   telefonla konuşmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/telefonla-konusma-korkusu/1413-telefonla-konusmak.html)

jasmins 10-06-2007 11:31 PM

telefonla konuşmak

Bende telefon çaldığında çok korkarım sonra karşılaşdığımızdada sessizde kalmış o yüzden açmadım derim neden acaba böyle bi korku var bende???

Deria 11-06-2007 03:25 PM

Ynt: telefonla konuşmak

sevgili jasmins
telefonla konuşmaktan neden korkuyorsun ki.
karşındaki de senin gibi bir insan değil mi?
bence korkmana gerek yok.
tlefonun çalmasını bekleme hemen ara sevdiğin birini ve konuşmaya başla. göreceksin ki biriyle yüzyüze konuşmaktan daha kolay...

25emel 12-06-2007 10:05 AM

gerçekten ilginç geldi bana dusun acaba nedeni ne? 4897

kadirayvaz 12-06-2007 04:18 PM

telefonla konuşma fobisi olmasın.Gerçi böyle bir fobide duymadım ama.En doğrusu sevdiğin kişileri önce senin araman daha sonra onların seni araması(Dostlarından rica edebilirsin) İnşallah halledersin.

boncukkk 05-09-2007 03:19 PM

Ben de bu durumu yaşıyorum.Telefon çalacak diye ödüm kopuyor.Telefonda konuştuğum kişi otorite konumundaki biriyse anksiyetem daha da yoğun oluyor.

pakguc 07-09-2007 10:24 AM

telefonla güzel konuşmalar yaptığını hatırla...
sevdiğin insanlarla konuştuğunu...
her telefon çaldığında güzel haberler alıyorum olumlamasını sık sık tekrarlarsan belki düzelir

PoSeidoN 07-12-2007 09:30 AM

Eskiden bana da olurdu. Ama açmamazlık etmezdim. Ama heyecandan, ne dediğini bilmeyen 2 cümleyi bi araya getiremeyen birisiydim. Özgüvenle alakalı birşey. Sonra düzeldi.

akik 24-12-2007 01:44 AM

ben sadece kendi telefonum çaldığında panik oluyorum. biraz düşününce şöyle sebepler buldum:
1. evdeyken: daha küçük yaşlarda ne zaman telefonum çalsa annem tepeme dikilir, kim arıyo, ne diyo seksen tane soru sorardı, cevaplayana kadar da diretirdi, onla uğraşmaktan telefondakiyle konuşamazdım. ya da bu saatte telefonla aranır mı kim o arayan ne kadar terbiyesiz diye kızardı, sonra da o insana takardı. veya tepemde dikildiği için annemin kızacağı şeyleri telefondaki vatandaşa söyleyemez, ama daha çok sorulan soruya bu sebepten cevap veremezdim. karşıdaki de bi sorun olduğunu anlar ama sorunun ne olduğunu anlayamaz, genelde kendisine alındım veya kendisine olan ilgimi kaybettim başka şeylerle uğraşıyorum sanıp gönül koyardı. bu anlamsız sessizlikler yüzünden bi sürü sorun yaşadım hep. kapımı falan kapayıp mahremiyet talep etsem bu sefer de kesin çok kötü şeyler yapıyosun/çok kötü insanlarla konuşuyosun ki bana söylemiyosun nutukları başlardı. hayır kardeşim ergendim ben alala..
2. dışardayken: ısrarla çalıyosa annemdir. annem bir sorun yoksa beni gün içinde aramaz zaten, ikide bir kontrol etmek huyları yoktur. ya geç kalmışımdır ya bi şey için tepesi atmıştır ya da ciddi bi problem olmuştur.
sonuç olarak pavlov'un köpeği olmuşum sanırım.

üç_gömlek 24-12-2007 12:59 PM

Alıntı:

akik Nickli Üyeden Alıntı
ben sadece kendi telefonum çaldığında panik oluyorum. biraz düşününce şöyle sebepler buldum:
1. evdeyken: daha küçük yaşlarda ne zaman telefonum çalsa annem tepeme dikilir, kim arıyo, ne diyo seksen tane soru sorardı, cevaplayana kadar da diretirdi, onla uğraşmaktan telefondakiyle konuşamazdım. ya da bu saatte telefonla aranır mı kim o arayan ne kadar terbiyesiz diye kızardı, sonra da o insana takardı. veya tepemde dikildiği için annemin kızacağı şeyleri telefondaki vatandaşa söyleyemez, ama daha çok sorulan soruya bu sebepten cevap veremezdim. karşıdaki de bi sorun olduğunu anlar ama sorunun ne olduğunu anlayamaz, genelde kendisine alındım veya kendisine olan ilgimi kaybettim başka şeylerle uğraşıyorum sanıp gönül koyardı. bu anlamsız sessizlikler yüzünden bi sürü sorun yaşadım hep. kapımı falan kapayıp mahremiyet talep etsem bu sefer de kesin çok kötü şeyler yapıyosun/çok kötü insanlarla konuşuyosun ki bana söylemiyosun nutukları başlardı. hayır kardeşim ergendim ben alala..
2. dışardayken: ısrarla çalıyosa annemdir. annem bir sorun yoksa beni gün içinde aramaz zaten, ikide bir kontrol etmek huyları yoktur. ya geç kalmışımdır ya bi şey için tepesi atmıştır ya da ciddi bi problem olmuştur.

her sabah ve akşam yatmadan önce kendini günlük yaşamın içinde bi iş yaparken hayal et.sonra birden telefonun çalıyor ve hiç endişe duymadan güven içinde tel.e cevap verdiğini hayal et.sonra tel.de çok olumlu bi konuşma geçirdiğini sonra rahatlık içinde tel.i kapattığını hayal et. sorundan kurtulduğunda da bize haber et sevincli nasıl kurtulduğunu da yaz farklı bi yol denediysen. hismiley

AZRAİL662 24-12-2007 02:08 PM

sevincli yaşasın yanlız değilmişim ben gibi telefonda konuşmaktan nefret eden korkanlar varmış

munyeko 29-12-2007 08:23 PM

aynı korkudan bende de var. bütün arkadaşlarım bu fobimden haberdar o yüzden acil bi durum olduğunda msj atarlar :) ama patron ya da banka veyahut da kargodan falan aradıklarında kalp krizi geçirecek gibi oluyorum. genelde cevap vermiorum. telefonum hep sessizdedir benim :) patrondan ve babamdan kaç defa azar işittim o yüzden. hatta eski sevgilim beni bu yüzden terk etmişti :) yalnız bi yerde okumuştum bu telefonda konuşamama sosyal fobinin bi parçasıymış. biraz da özgüvenle alakalı tabii.

sarıgüller 29-12-2007 09:17 PM

dusun neden acaaba kotu haber alma korkusumu

aysunt 04-04-2008 09:53 PM

bu korku bende de vardı. sürekli mesaj atardım ve telefonum hep sessizde olurdu benim de. sanki birini ararsam rahatsız edecekmişim gibi gelirdi, biri aradığında da karşıdakine yazacak diye konuşmak istemezdim utananadam evde de saat erken yada geçse kötü birşeydir diye açmaya korkardım.

ama işe başlayınca o kadar mecbur kalıyorsun ki. günde 20 defa konuştuğum oluyor. işini yaptırabilmen için ısrarcı olman gerekiyor bazen. geçenlerde telefonda yabancı biriyle ingilizce konuştum. yarısını anlamadım ama anladıklarım yetti. 44

o kadar da korkunç değilmiş. telefon kullanılmadığında hep beklemek zorunda kalıyorsun. oysaki telefonla birisine ulaşmak çok kolay, hızlı. merakını gidermenin, işini yaptırmanın en kısa yolu. sanırım korkunun biraz üzerine gidersen geçecektir. benim öyle oldu. 44

hayalayaz 05-04-2008 01:11 AM

yeterki elimin altında telefon olsun..benim ödediğim faturalar varken,telekomu araplara neden sattılar hep merak etmişimdir, sadece benim faturalar yeterdi oysa telekomu ayakta tutmaya , telefonum olsun türkiye küçük gelir, dünyada ihtilal yaparım, bende son zamanlarda telefondan uzak durmayı, öğreniyorum, ..telefon benim özgürlüğümdür..dış dünyaya açılan kapımdır..çok severim telefonumu..

cananderen 05-04-2008 07:01 PM

ay bende de bir merak var sormayın gitsin wink77telefon çalınca seviniyorum kim arıyo acaba diye derty cevabı da elimin altın da ya.o rahatlık da var tabi.ama arkadaşlar sizin korkunuzu ben şuna bağlıyorum. acaba daha önce telefnla çok kötü haberler almış olabilirmisiniz.onun için korkuyo olabilirsiniz diye düşündüm birden.sevinçli haberler alacağınızı düşünerek açın telefonu korkmayın.telefon amaç değil araçtır.telefondaki insanla yüzyüze rahat konuşuyorsanız eğer telefonda da onu görüyormuş gb konuşun telefonu araç olarak kullanın kiss3

Pamukk 05-04-2008 11:58 PM

evet bu biraz bende de var ,telefon çalınca panik yapıyorum :) benim de tel.im hep sessizdedir,hatta hep mesajlaşmak isterim hiç konuşmak istemem:)bazen mesaj atıyorum diyelim arkadaşıma o da bena mesajla cevap vermiyor aradan 4 saat falangeciyor arıyor ben gıcıklığına teli açmam :) oyle bazı gıcıklıklarım vardır:)) içimden derim ki bu saate kadar nerdeydin,ben sana mesaj attıysam sen de bana mesajla cevap vereceksin,boyle ararsan acmam khkh56 ne kadar cıldırtıcı dimi:)) kendime bu huyum için guluyorum ve bazen bu huyumdan nefret ediyorum..biraz takıntıyla karışık sosyal fobi sanırım..çunku ben işim gereği de cok fazla tel kullanan biri olmadım hiç veya gunluk hayatımda da oyle gunde 20 30 kere arkadaşlarımla konuşmalarım hiç olmadı..eskiden cok daha vahim durumdaydım 2 lafı biraraya getiremiyordum ani tel çalınca..şimdi o kadar değilim ama hem yukarda anlattıgım gıcık takıntılarım var ttli3 hem de hoşlandıgım ve yeni tanıştıgım biri aradığı zaman stres yapıp açmadıgım olabiliyor off ne konuşucam şimdi diyorum sad456 utananadam

izmirli035 06-04-2008 12:40 AM

merhabalar,
bu telefon konusuna gelince benim de arama fobim var!!
yani oyle çok yeri arayamam, hele izin istemem gerekiyorsa sanki o kisi karsimdaymis gibi kokarim. sanki bana kizacakmis gibi. sanirim geçmisten kaynaklaniyor, çunku yillar once annemden hep izin istedigimde olumsuz cevaplar aliyordum, bana çogu seyler için izin vermiyorlardi ve ben de bu duruma çok uzulurdum. sonuçta kaçak guresirdim yani izin verilmiyorsa bende "aramamayi" tercih ediyordum...
ah nerde o gunler, simdi artik annemler bazi seyleri yapayim diye kendileri zorluyorlar beni ama nafile hersey zamaninda guzelmis!!
herkese iyi geceler!

hayalayaz 06-04-2008 02:39 AM

benim telefon çalmadığı zaman ben bunalıma giriyorum, hele annemle olan telefonlarımız, 45 dakika 1 saat sürer, sülalenin dedikodusunu yaparız, türkiyeyi düzeltiriz..sonrada bushu devirmek için komplo üretiriz..harikadır..birde faturaları görünce rengimi yeşil değilde pembe olsa daha iyi olacak..hadi artık yeter der yine bir 10 dakika uzatması yaparız..aaah anam ahhh..seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli..

izmirli035 06-04-2008 12:00 PM

benim burda telefonlarim bedava, internet hatti sayesinde o yuzden ben de gece gunduz annemi ararim, o fobiden de kurtuldum artik herhalde!!!
isteyen herkesi arayabilirim!!
hadi iyi gunler!!

tresor 06-04-2008 02:20 PM

benı ararmısın lutfen aksama aksamları evdeyım ev telefonumun pılı bıtmıs ondan calmıyormus sımdı calısıyor, arada hasret gıderelım sevgıler tresor hismiley

izmirli035 06-04-2008 03:37 PM

ararim tabii ki,

sen yeter ki musait ol!!
haydi optum seni kiss3

boo 06-04-2008 03:58 PM

arkadaşlar bu tarz fobilerde ve buna benzer şeylerde 3 saniye kuralı diye birşey duymuştum ben.Üç saniye içinde fobinizle yüzleşebilirseniz ondan kurtulma olasılıgınız var.Yani beklememek lazım anında harekete geçin f678h 789569

cigdem 03-05-2008 09:09 PM

evet benim bir arkadaşımdada var.hhalbuki çok sosyal ve rahat bir insan.neden oluyor acaba?

kırçiçeği_08 01-02-2009 07:40 PM

bende otorite konumundaki kişilerle telefonda konuşmaktan korkuyorum bazen heycandan saçmaladığım bile olabiliyor.Ama tanıdıklarımla öyle değil:)))

RAFUNSEL 16-06-2009 03:53 AM

Cevap: telefonla konuşmak

çok ciddi bir maddi yada manevi bir sıkıntı yaşamış ve tlfla bu durumu açıklamak zorunda bırakılmış mesela avukatlar düşmanlar bankalar telefon şirketleri yada görüşmek istemediğin ama kıramadığın insanlar bi baskı oluşturmuş olabilir ve sonunda her telefonun bunlar veya benzerleri gelebileceği şeklinde kendini şartlandırmışsın bence öncelikle numaranı değiştir ve sana sıkıntı vermeyeceğine seni anlayacağına inandığın kişilere ver kurumsallarada verme diğer hattını sessiz alıp basit ucuz bi tlfda sessiz takılı bırakabilirsin sonrada yeni hattınla ve sana sorun cıkarmayacağına inandığın insanlarla görüşmelerini yapmaya başla bilinç altın bi sıkıntı yok rahatlıkla telefona bakabilirime en geç 21 günde sahip olucakdır (mümkünse bu sürede diğer hattı hiçde kulanmasan olur aslında eski olanı )yeni hattınla bi süprizle karşılaşmıyacağına emin olabilirsin.... biraz uzun oldu ama bende bi süre yaşadım benim sebebini bulmak kolay oldu eski sevgilimin her aradığında soru yağmuruna tutan kıskançlık duygusu sanki her arayan beni sorguluycak duygusu yarattı bende kim ararsa arasın bi endişe bi panit çok şükürki kurtuldum bunu kimseden yardım almadan buldum yani sebebi ve çözümlemeler yaptım şu an kimin aradığına bile bakmadan rahatlıkla tlfnumu açabiliyorum hatta o gün fazla aranmazsam bugünde kimse beni hatırlamadı diyorum:)yazdıklarım yardımcı olurmu bilmiyorum ama paylaşmak istedim

nevresim 16-06-2009 02:33 PM

Cevap: Ynt: telefonla konuşmak

Alıntı:

akik Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 28911)

benim anne-babamda beni bi çok fobik yaptı sağolsunlar şimdi kendi bu fobilerden kurtarmaya çalışıyorum.bakalım kurtuluruz inşallah

nevresim 16-06-2009 02:35 PM

Alıntı:

kırçiçeği_08 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 308302)
bende otorite konumundaki kişilerle telefonda konuşmaktan korkuyorum bazen heycandan saçmaladığım bile olabiliyor.Ama tanıdıklarımla öyle değil:)))

bende sosyal fobi var,otoriter kişiler karşısında daha utangaç oluyorum,saf benim gbi daha çekingen insanların yanında daha rahatım,onlardan korkuyomuyuz nedir anlamadım?

canomer 21-09-2009 03:19 PM

arkadaşlar bu gibi durumlarda
karşınızdakinin de sizin gibi insan olduğunu
sizden hiç bir artısının olmadığını düşünmelisiniz
sonuçta bu kişi sizin gözünüzde dünyanın en önemli insanı dahi olsa ALLAH katında sizden bi fazlası yok önemli olan da bu değilmi zaten
ha maneviyatta fazlası olabilir tabikide buna sözüm yok.
ama unutmamanız gereken o da sizin gibi bir insan ve her sabah kalktığında gün boyu sizin yaptığınız şeylerden farklı bişey yapmıyor kendi içinde..
haddim olmayarak bi tavsiyemde konuşmaya başlamadan önce gardınızı alın yani kısa bi hazırlık yapın ve kendi kendinize telkin verin
ne var sanki takır takır konuşucam ve telefonu kapatıcam onu da ALLAH yarattı beni de deyin mesela...
sürçü lisan ettiysek affola elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım
saygılar...

ebruliii 20-06-2010 09:39 PM

bendede bu sorun var .ben normalde hzılı konuşuyourm ve kimse birşey anlamıyor zaten içime kapanık biri oldum :S toplum karışısnda konuşamadığım gibi telefonlada konuşamıyorum ne yapmam gerekiyor bir fikriniz varsa söylerseniz mutlu etmiş olursunuz beni yoksada yinede tşkler:)

egesucan 20-06-2010 10:36 PM

aynen bende öyle oluyorum cok kötü bşi ya duymadım sessizdeymiş diyorum neden böyle olduğunu hiç anlamıyorum..

cum_hur1 20-06-2010 11:51 PM

Evet bu duyguyu bir zamanlar tatmıştım. Fakat yavaş yavaş telkinlerin etkisiyle bunları aştığımı hissediyorum .
Siz telefonla konuşurken karşınızdaki kişiyi tanıyo veya tanımıyo olmanız önemli değil sanki karşınızda hiç kimse yokmuş gibi davranmanızı tavsiye edebilirim. Bu sadece telefonda değil yüzyüzeyken de aynı şekilde olmalı bence her ne kadar karşımızdaki bir insan olsada beyniizin içinde oluşan gerek ses gerek görüntü bi warlık gibi düşünmek daha kolaylaştırıyor.

ebruliii 24-06-2010 05:07 PM

bir hafta oldu ama telefonla konuşurken çok rahatım artık umarım böyle devam eder tşkler :)

RenaC 24-06-2010 05:53 PM

Çok tuhaf geldi banada gerçekten insan telefon çalmasından korkup telefonu neden açmaz ki.Müthiş bi iç güdü baskısı olmalı.

denizyıldızı 02-10-2010 12:36 PM

Aynı korku bende de var ve birtek bende var sanıyordum bu korku ve bende biraz sf de var; evet sf den de kaynaklanıyor ve özgüvenlede ilgilidir tabi mutlaka.
Ama burada arkadaşların yazdıklarını dikate alacağım kendimi telefonda konuşurken rahat, güzel hayal edeceğim... Bakalım işe yarayacak mı?.. Bu korku insanı çok rahatsız ediyor...

tozluantika 22-01-2011 04:09 PM

Aynı korku bende de var.Özellikle de yanımda birileri varken telefonda konuşmaktan çok rahatsız oluyorum.Konuşmak zorunda kalırsam gergin oluyorum.Gün içinde telefonu hep tek bipte tutuyorum arayan olursa evdekiler duymasın diye.Ev telefonu çaldığında açmak istemıyorum ,ya da ben bi haneye ait telefonu kolay kolay arayamıyorum, çunku telefondaki kişiyi tanıyamazsam rezil olurmuş gibi hissediyorum.

asideniz 09-02-2011 12:05 PM

ben telefonun çalmasından değil konuşamamaktan korkuyorum :((( o yüzden çalmasını istemiyorum

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:12 AM.