Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tartışma Fikir Telakisi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tartisma-fikir-telakisi/)
-   -   Nereye Kadar Affedici Olabilirsiniz? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tartisma-fikir-telakisi/372581-nereye-kadar-affedici-olabilirsiniz.html)

asiyah 23-07-2009 01:23 AM

Nereye Kadar Affedici Olabilirsiniz?

Merhaba,

Şu anda çok kararsız bir durumdayım ve fikirlerinize ihtiyacım var. Hem de çok...

Bir sorum olacak,

Çok sevdiğiniz, değer verdiğiniz, sizin de onun sizi sevdiğini ve size değer verdiğini bildiğiniz bir insanın size söylediği kaba şeylere ne kadar tahammül edebilirsiniz?
Gerçekten çok kaba bir küfür kelimesi kullandığında bunu affedebilir misiniz? Bir bayana söylenecek en kötü ayıp şey olsa... bu affedilir bir durum olur mu?

asiyah 23-07-2009 01:49 AM

Cevap: Nereye Kadar Affedici Olabilirsiniz?

Bu arada bu konuyu nereye açıcağımı tam kestiremedim. Yanlışsa taşır mısınız lütfen sevgili modlar?

yeni bir hayat 23-07-2009 02:05 AM

Söz konusu olan kabalık ve küfür ise affedici olmakta zorlanıyorum.Affedici olmayı,bunun önemini öğrendik gerçi..Fakat affettiğimiz insanla görüşmek zorunda değiliz.Affetmek, kendimiz için yaptığımız birşey..Kabalık saygısızlıktan doğar..Saygının olmadığı bir yerde de ne sevgiden ne de güvenden bahsedebiliriz..

asiyah 23-07-2009 02:08 AM

Bu gurur meselesi midir peki sizce?

yeni bir hayat 23-07-2009 02:15 AM

Hayır, kişinin kendisine saygısıdır asiyah cığım.

sudem8 23-07-2009 02:36 AM

Alıntı:

asiyah Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 472172)
Bu gurur meselesi midir peki sizce?

Asiyahçım bu gurur meselesi değildir ama o küfürü eden kişinin kendisiyle kavgasıdır.yani kendine olan kızgınlığını sana yansıtmasıdır.öfkeli ve kalp kıran kişiler genelde kendilerine kızan kişilerdir.yani sana değil o yüzden üzülme.geçen bir yazı okumuştum forumda Buda ya bir adam tükürmüş kızmayacamısın gidelim şöyle yapalım demişler.benim onunla bir sorunum yok ki o kendine tükürüyor onun sorunu kendiyle demiş.yani kıssadan hisse sorunlu olan o sen değilsin güzeli..y789

asiyah 23-07-2009 03:07 AM

Siz affeder miydiniz böyle birini? Yardımcı olmak istiyorum ben mesela. Ama benim için sorun değilse bunun üstüne gitmek. Ben onun daha iyi ve sakin olmasını istiyorsam mesela, bu mantıklı olur mu? Kendi gözümde değerim düşmez tabii, bilir insan ne olduğunu az çok ama bu toplum baskısı ve kaygısı önemli mi çok?

sudem8 23-07-2009 03:13 AM

Alıntı:

asiyah Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 472189)
Siz affeder miydiniz böyle birini? Yardımcı olmak istiyorum ben mesela. Ama benim için sorun değilse bunun üstüne gitmek. Ben onun daha iyi ve sakin olmasını istiyorsam mesela, bu mantıklı olur mu? Kendi gözümde değerim düşmez tabii, bilir insan ne olduğunu az çok ama bu toplum baskısı ve kaygısı önemli mi çok?

içinden ne geliyorsa onu yap.niye değerin düşecek ki bir insana yardımcı olmak, onu hayata kazandırmak hepimizin yapması gereken bir davranış.arınma da ne diyorduk herkes birbirine bağıntılı sorumlu değil ama..onun yaptığı bu davranış için arınma yapabilirsin.şöyle de düşünebilirsin.belki senin içindeki zararlı hatıralar onun bu şekilde davranmasını gerektirdi.bunları düşün arınmanı yap,içinden yardım etmek geliyorsa yap.başkalarının düşüncelerine o kadr önem verme hislerin ne diyor?y789

asiyah 23-07-2009 03:34 AM

Alıntı:

sudem8 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 472190)
içinden ne geliyorsa onu yap.niye değerin düşecek ki bir insana yardımcı olmak, onu hayata kazandırmak hepimizin yapması gereken bir davranış.arınma da ne diyorduk herkes birbirine bağıntılı sorumlu değil ama..onun yaptığı bu davranış için arınma yapabilirsin.şöyle de düşünebilirsin.belki senin içindeki zararlı hatıralar onun bu şekilde davranmasını gerektirdi.bunları düşün arınmanı yap,içinden yardım etmek geliyorsa yap.başkalarının düşüncelerine o kadr önem verme hislerin ne diyor?y789

Evet benim içimdeki zararlı hatıralar... çok güzel burası. Haklısın yine her zamanki gibi :)
Hislerim tabii ki yardım etmem gerektiğini, affetmem gerektiğini söylüyor. Tanrının affettiğini ben mi affetmiycem yani y789

sudem8 23-07-2009 03:58 AM

Alıntı:

asiyah Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 472193)
Evet benim içimdeki zararlı hatıralar... çok güzel burası. Haklısın yine her zamanki gibi :)
Hislerim tabii ki yardım etmem gerektiğini, affetmem gerektiğini söylüyor. Tanrının affettiğini ben mi affetmiycem yani y789

çok güzel onun kavgası kendi içinde seninle değil ki...kendine kızıyor ama etrafına yansıtıyor.ben öyle sorunlu kişyle 19 sene yaşadım.sonra anladım ki kızgınlığı bana değil, kendine.. ama he fırsatta bunu dışarı yansıtırdı.biraz zor sabretmek ama...kolay gelsin...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:25 PM.