Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tartışma Fikir Telakisi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tartisma-fikir-telakisi/)
-   -   Hayatımızda olmasına dayanamadığımız insanlara nasıl davranmalıyız? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tartisma-fikir-telakisi/1899-hayatimizda-olmasina-dayanamadigimiz-insanlara-nasil-davranmaliyiz.html)

YAZGÜLÜ_81 13-08-2007 09:08 PM

Hayatımızda olmasına dayanamadığımız insanlara nasıl davranmalıyız?

Hayatımızda olmasını istemediğimiz fakat mecburen hayatımızın içinde olan insanlara nasıl davranmalıyız ki sorunlar çıkmasın ya da kendimiz bunalmayalım? terli345

murat 13-08-2007 09:22 PM

Ynt: Hayatımızda olmasına dayanamadığımız insanlara nasıl davranmalıyız?

Bu konuda benimde sıkıntılarım var.Şu ana kadar hiç bir sorun çıkmadı aramızda ama yarın çıkacak gibi drive45 Bence benim gibi davranmayalım bu kişilere.Yani geçiştirmek için karşınızdaki ne derse evet hıhı kesin öyledir haklısın sen falan dememek lazım çünkü ilerde fazlasıyla saf,salak ve geri zekalı yerine koyulabiliyorsunuz ve kullanılabiliyorsunuz.Herhangi bir mecburiyetiniz olmadığı halde kullanıldığınızı bile bile kullanılmak,hayır diyememek çok pis bir duygu.Bu olayda zaten sadece benim gibi silik,belirsiz,zayıf kişilikli izlenimi veren kişilerde meydana gelir.Benzer bir konu açılmışken yazayım dedim.Sorunuza cevap olmadı Elif hanım ama işte öyle...

akaya1979 13-08-2007 09:29 PM

eğer mümkünse hayatımızdan hemen çıkarmalı yok deyi dusun dusunlse iyi geçinmenin yollarını aramalı yabide bu iki kişi karı kocaysa ozaman nolacak??????

eylulx 27-08-2007 07:48 AM

eger tahammul edemiyorsa hayatindan cikarmali yada onun hayatindan cikmali

yasemince 27-08-2007 12:15 PM

11 senedir bende böyle bir durum icersindeyim herseyi denedim ama olmadi tahmin ettiniz kayinvalide den bahsediyorum ...ben bir türlü yaranadim kendimden ödün verdigim zamanlar oldu ama tabiki yanlisdi ... bilirsiniz bu sorun yüzyillardan beri yasanyior ...türkülere,filmlere konu olmus ..ama cözüm yok ..hayatimdan cikarmak bunu yapmam icin esimide cikarmam gerek ..gecinmek diyorsaniz mümkün degil ..yaninda bir sene kaldim..sonuc kovulduk..almanya ya geldim kendime yeni bir hayat kurdum..onun yaninada esimin hatiri icin gidiyor ve tahamül etmek zorunda kaliyordum ..ama son zamanlar beni istemedigini aciklayinca tepem atti tabiki artik benim hayatimda bu insan olmamali ..gitmiyorum görmuyorum konusmuyorum benim icin valide konusu kapandi ..ama bu konuda en cok esim zorlandi ..bence esler bu durumda alinan kararlara saygili olmali ...ben bu konunun cözümü oldugunu ümid etmiyorum artik ..kayinvalide ve gelin sorunu herzmana vardi ve var olacak hih33 bu sorunu cözmekden ziyade kabullenmeyi sectim ben 4897 yani en azindan suan icin öyle ..

dost78 27-08-2007 03:07 PM

çevremizdeki insanları her zaman seçme şansımız yok,örneğin ömrümüzün önemli bir kısmını işyerinde geçiriyoruz ve hayatımıza ister istemez birileri giriyor,önemli olan sınırları iyi belirlemek bence,bu kişiler hayatımızda hangi ölçüde ve hangi rolde yer alacaklar,bazen kaçınılmazla işbirliği yapmak gerekir ve çevremizi değiştiremiyorsak çevremizdeki insanları örnek davranışlarımızla değiştirebiliriz,biz ne kadar pozitif olursak mıknatıs gibi pozitif insanları etrafımıza çekeriz

üç_gömlek 02-11-2007 06:09 PM

Alıntı:

yasemince Nickli Üyeden Alıntı
11 senedir bende böyle bir durum icersindeyim herseyi denedim ama olmadi tahmin ettiniz kayinvalide den bahsediyorum ...ben bir türlü yaranadim kendimden ödün verdigim zamanlar oldu ama tabiki yanlisdi ... bilirsiniz bu sorun yüzyillardan beri yasanyior ...türkülere,filmlere konu olmus ..ama cözüm yok ..hayatimdan cikarmak bunu yapmam icin esimide cikarmam gerek ..gecinmek diyorsaniz mümkün degil ..yaninda bir sene kaldim..sonuc kovulduk..almanya ya geldim kendime yeni bir hayat kurdum..onun yaninada esimin hatiri icin gidiyor ve tahamül etmek zorunda kaliyordum ..ama son zamanlar beni istemedigini aciklayinca tepem atti tabiki artik benim hayatimda bu insan olmamali ..gitmiyorum görmuyorum konusmuyorum benim icin valide konusu kapandi ..ama bu konuda en cok esim zorlandi ..bence esler bu durumda alinan kararlara saygili olmali ...ben bu konunun cözümü oldugunu ümid etmiyorum artik ..kayinvalide ve gelin sorunu herzmana vardi ve var olacak hih33 bu sorunu cözmekden ziyade kabullenmeyi sectim ben 4897 yani en azindan suan icin öyle ..

kayınvalide sırf kendisi kaynanasından eziyet gördüğü için eziyet etmesi ne kötü değil mi? ama bence bu sorun çözülmeye çalışıldıkça daha da büyüyor ailede.onun için gitmemek görüşmemek ya da en azından nacizane tavsiye edebileceğim şey bayramda seyranda beş dakika görüp hemen topuk yapmaktır.kaynana olur da yüzsüz olursa düşman başına.yine kavga çıkaranları falan olur ama ben birini görmüşüm ki sormayın dostlar bizim pederle valideyi kovalamışlar dedeyle nine.kovaladıktan 3-5 gün sonra çocuklarının evine geliyorlar oturmaya.dahası da var ama kalsın.acınılacak insanlar bence.sonuçta herkesin kalbi cilalı değil?önemli olan kalbin parlaması.kalp parladıktan sonra güzellik organlardan yansır.göz kamaştırır.

kalbinizin ışığı eksik olmasın.her daim parlasın.en sevdiğimden en sevmediğim herkese dilerim bunu.

imported_Angel 24-10-2009 11:09 AM

Cevap: Hayatımızda olmasına dayanamadığımız insanlara nasıl davranmalıyız?

acaba bu durumlarda koruma kalkanı telkini dinlesek bu hayatımızdan çıkaramadığımız ama beraber yaşamak zorunda olduğumuz kişilerden (daha doğrusu onların bize olan olumsuz etkilerinden davranışlarından) korunmazmıyız ?

Houner 24-10-2009 12:47 PM

Alıntı:

imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 560103)
acaba bu durumlarda koruma kalkanı telkini dinlesek bu hayatımızdan çıkaramadığımız ama beraber yaşamak zorunda olduğumuz kişilerden (daha doğrusu onların bize olan olumsuz etkilerinden davranışlarından) korunmazmıyız ?

Evet..banada mantıklı geldi en azından negatif enerjilerinden kurtuluruz diğer insanların12389

esra90 24-10-2009 06:26 PM

eğer hayatımızdan çıkarma şansımız varsa kesnlkle çıkarmalıyız bnce sonuçta kendmz mutsuz olcaz..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:24 AM.