Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tanışalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tanisalim/)
-   -   Liseye geçtim yardım edin (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tanisalim/624359-liseye-gectim-yardim-edin.html)

emesenbisi 05-09-2014 01:57 AM

Liseye geçtim yardım edin

Şimdik Sayın Abi'ler Ben Liseye Geçtim Okulda Arkadaş' Nasıl edineceğim. Ve Benim Bir Sorunum Var Bu Keşke Olmasa Ben Arkadaş Olunca Birisiyle Konuşacak Hiç birşey bulamıyorum Bu konuşacak Konular' ı Nasıl Bulabilirim. Edeceğiniz Yardımlarınız İçin Şimdi' den Teşekkür Ediyorum. Ve Tecrübeleriniz Den Yararlanmak İstiyorum.ooo67

Janer 05-09-2014 02:28 AM

Cevap: Liseye geçtim yardım edin

bunu dert edinirsen yapamazsın. Kimse senden daha ustun değil . Rahat ol konuşacak konu o kadar çok ki hele tanımadığın biriyle . Nerden gelmiş nereye gidecek . Nelerden hoşlanır. Ve her bir konunun kendi içinde ayrılan kollarını da duşunursek çok fazla konuşulacak konu var . Bir yerde çalışmıştım mudur bize en yakın arkadaşınızla veya ailenizden biriyle herşeylerini bilmenize rağmen saatlerce konuşabiliyorsanız hiç tanımadığınız biriyle günlerce konuşabilirsiniz demişti .

incigöz 06-09-2014 02:34 AM

dert edilecek birşey değil bu takma.1-2 hafta geçsin bulursun kafana göre birilerini..

Değişmek 06-09-2014 10:52 AM

Şimdi kardeşim şöyle söyleyeyim lisede ilk 1-2 ay çok önemlidir.Yani ilk ay-ilk gün oradaki insanların gözünde nasıl bir izlenim yaratırsan 4 yılında öyle geçer.Mesela ilk gün kimse kimseyle konuşmaz ama sınıfta birkaç kişi kendini belli eder,konuşmaya tanışmaya çalışır,güler yüzlü olur o kişiler tüm lise hayatında sosyal olurlar,bir başkası sınıfta sırasında otururken o sosyal olurlar dediğim kişiler kendi sınıfındakilierle kaynaşmış olur ve yanına birkaç kişi alarak koridora,kantine vs çıkar okuldaki diğer kişilere kendini gösterir.Şimdi sana birkaç tavsiye vereyim...
1) okul kıyafetiniz serbestmi değilmi bilmiyorum ama rahat birşeyler giy bi tarzın olsun kolyen varsa kolye tak,bileklik tak,sakın süveter giyme(erkekmi-kızmı olduğunu bilmiyorum eğer erkeksen 3-5 gün sonra gömleğini pantolonunun içinden çıkar çekette giyme tabi okul kıyafetleri serbest değilse söylüyorum bunları eğer serbestse evde bulduğunu giy :) )
2)ilk izlenim sınıfa girdiğinde en arkaya veya en öne oturma,sınıftakilerle göz göze geldiğinde gözlerini kaçırma,biriyle konuşurken gözlerinin içine bak,sesin yüksek çıksın,ilk gün tanışma olduğu için hocalarının sorduğu sorulara sesin yüksek çıkacak bir şekilde cevap ver,güler yüzlü ol mutlaka gül ama herşeye gülme yani biri bi espri yaptığında öyle kahkalarını abartma demek istediğim sınıfta gülüşme bittiğinde ilk gülen ve en son gülen kişi sen olma.
3)Eğer erkeksen --- lise hayatında mutlaka sana zorbalık etmeye çalışan birileri olacaktır bu işin kanunu bu.Sınıfında sakın kendini ezdirme sınıfta mutlaka bir iki kişi çıkar(genellikle bunlar kalıplı uzun boylu kişilerdir) insanları etrafına toplar ben reis olacam şu olacam seni döverim falan filan şeklinde şeyler söyler sakın onlara kendini ezdirme sana lafmı attı hakaretmi etti sakın sessiz kalma karşılığını ver git vur bi tane yerine oturur bi daha da lise hayatın boyunca kimse sana birşey demez insanlar sana güvenir senin etrafında durur şimdi ben bunu deyince kavga çözüm değil diyecekler bu benim şahsi fikrim kavga çözüm kardeşim kendini ezdirmeyeceksin dayak yiyceğini bilsen bile karşındakine vuracaksın bak bu yazdığım madde bana göre yazdıklarım içinde en önemlisi bir daha smylüyorum sakın ve sakın kendini ezdirme eğer kavga etmekten filan korkuyosan bana mesaj at sana birkaç tavsiye daha vereyim

sweeet 06-09-2014 11:12 PM

Hıhıhı evet kavgaya girsin ve ilk günden disiplinlik olsun.

Değişmek 07-09-2014 08:38 PM

ben suçsuz yere git sınıfa girince ilk gördüğün adama kafa at demiyorum birileri seni mutlaka ezmeye çalışacak o anda sakın kendini ezdirme iş kavgaya gidiyosa kavga etmektende çekinme diyorum yoksa ileride yaşayacağın pişmanlık disipline gitme pişmanlığından daha çok olur bence

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:51 PM.