Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tanışalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tanisalim/)
-   -   Selamlar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tanisalim/624085-selamlar.html)

Enderr 17-04-2014 12:57 PM

Selamlar

merhabalar, müzik veya okuyacağım yazıların kişisel gelişimime katkıda bulunabileceğine pek inanmasamda denemekten zarar çıkmaz mantığıyla aranıza katılmış biriyim. Umarım haksız çıkarım ;)

sweeet 17-04-2014 01:42 PM

Cevap: Selamlar

Merhaba hoş geldiniz. Ben de size bir soru sorayım o zaman "Size göre kişisel gelişim için neler yapılmalı?"

elisya 17-04-2014 02:04 PM

Alıntı:

Enderr Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849688)
merhabalar, müzik veya okuyacağım yazıların kişisel gelişimime katkıda bulunabileceğine pek inanmasamda denemekten zarar çıkmaz mantığıyla aranıza katılmış biriyim. Umarım haksız çıkarım ;)

Merhaba Enderr arkadaşım. Burada dinleyeceğin müzik ne öylesine keyif için dinlenmesi gereken bir müzik türü ne de okuyacağın yazılar roman havası tadında yazılardır. Lütfen ön yargılı bir şekilde yaklaşmadan önce müziklerin alt yapısı hakkında sitede bir çok bilgiyi okuyun. Eğer ikna olmazsanız müzikleri dinleyen ve faydasını görmüş arkadaşlarımıza da sorabilirsiniz. Hala ikna olmayıp ön yargılarınız ve kuşkularınız içinizde devam ederse o zaman karar verirsiniz. Sonuçta değişmeyi istemek kadar istememekte bir seçimdir.
İyi günler. t678

Enderr 17-04-2014 02:27 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849690)
Merhaba hoş geldiniz. Ben de size bir soru sorayım o zaman "Size göre kişisel gelişim için neler yapılmalı?"

bana göre ailede ve diğer (okul vs.) eğitim süreçlerindekiler kişiliğini belirliyor insanların ve değişim bir daha zor gibi geliyor. tabi bu benim düşüncem.

Alıntı:

elisya Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849691)
Merhaba Enderr arkadaşım. Burada dinleyeceğin müzik ne öylesine keyif için dinlenmesi gereken bir müzik türü ne de okuyacağın yazılar roman havası tadında yazılardır. Lütfen ön yargılı bir şekilde yaklaşmadan önce müziklerin alt yapısı hakkında sitede bir çok bilgiyi okuyun. Eğer ikna olmazsanız müzikleri dinleyen ve faydasını görmüş arkadaşlarımıza da sorabilirsiniz. Hala ikna olmayıp ön yargılarınız ve kuşkularınız içinizde devam ederse o zaman karar verirsiniz. Sonuçta değişmeyi istemek kadar istememekte bir seçimdir.
İyi günler. t678

Haklısın biraz önyargılıyım bu konuya ancak zaten burada bulunma amacım hem bu önyargıyı kırma çabası hemde değişim sezersem isteğimin artmasına güvenmem.

sweeet 17-04-2014 03:20 PM

Alıntı:

bana göre ailede ve diğer (okul vs.) eğitim süreçlerindekiler kişiliğini belirliyor insanların ve değişim bir daha zor gibi geliyor. tabi bu benim düşüncem.
İnanın okulun ve ailenin yetersiz kaldığı öyle çok durum vardır ki farkındalığınız arttıkça fark edebilirsiniz. Evet belki kolay değil bilinçaltımıza her an her saniye istediğimiz veya istemediğimiz bir çok mesaj gidiyor. Telkinler istemli olarak olumlu mesajları alabildiğimiz bir kaynak. Faydasını görmüş biri olarak gönül rahatlığı ile söylüyorum.

Hayatınızda hiç kişisel gelişim kitabı okumamış olabilirsiniz. Bir tanesinin alıntılarını sadece forumdan okumanızı, bunlar hakkında düşünmenizi ve eğer içinde uygulama varsa da uygulamayı mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Denemeden başarısızlığı kabul etmektense deneyip başarısız olmanız size daha çok şey öğretir. Ön yargıları yıkmak imkansız değil.

Kendinizi değişime açarsanız er ya da geç siz de gelişirsiniz. Hem de illa bir şeyler okuyup dinlemek bir yana hayatınızdaki tüm olaylardan bir şeyler öğrenebilirsiniz.

İmtihan dünyası denir ya sürekli aynı sınava girip başarısız olmak değildir imtihan dünyası öğrendikçe sizi geliştirir. Öğrenmezseniz sürekli aynı sıkıntıları yaşarsınız. Hayat böyle bir döngüdür. Hayata bakış açınızı bile değiştirmeniz çok şeyi değiştirir.

Pelish 17-04-2014 07:36 PM

Ender,

Hoşgeldin formumuza, burada inan çok şey öğrenip gerçek hayatında da öğrendiklerini kullanırsan çok şey kazacağından eminim, ilk zamanlar bende dedim kendi kendime "müzikle mi ne alakası var diye" sonradan fark ettim ki bu telkin mp3 çok farklı birşey denedim, çok kazandım ve ön yargılarımı yok ettim, eğer denemeden kendince olmaz dersen zaten hiç başlama çünkü o halinle çok şey kaybedeceğinden hayat dediğimiz bu yolda eminim. Örnek verirsem, damar müzik dinleyen ile aşk müzikleri dinleyen ve rahatlatıcı müzik dinleyen kişiler arasında çok fark var. Dünya üzerinde yapılan testlerde Müzik ruhun %80 gıdası diyorlar.

Okulda eğitim demişin, ben eğitim ile inan adam olanı görmedim, etrafımda çok üniversite bitirmiş ama 2 kelimeyi bir araya getiremeyen çok insan var, diyeceğim şu ki eğitimden eğitime fark var. Kişisel gelişim çok farklı bir duygular besler okul sadece öğretir buradaki herşeyi kendine adapte edersen kendi yolunu kendi kişiliğini ortaya koyarsın.

Sevgi, Saygılarımla.

Mehmet1 17-04-2014 10:49 PM

Alıntı:

Pelish Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849695)
Ender,

Hoşgeldin formumuza, burada inan çok şey öğrenip gerçek hayatında da öğrendiklerini kullanırsan çok şey kazacağından eminim, ilk zamanlar bende dedim kendi kendime "müzikle mi ne alakası var diye" sonradan fark ettim ki bu telkin mp3 çok farklı birşey denedim, çok kazandım ve ön yargılarımı yok ettim, eğer denemeden kendince olmaz dersen zaten hiç başlama çünkü o halinle çok şey kaybedeceğinden hayat dediğimiz bu yolda eminim. Örnek verirsem, damar müzik dinleyen ile aşk müzikleri dinleyen ve rahatlatıcı müzik dinleyen kişiler arasında çok fark var. Dünya üzerinde yapılan testlerde Müzik ruhun %80 gıdası diyorlar.

Okulda eğitim demişin, ben eğitim ile inan adam olanı görmedim, etrafımda çok üniversite bitirmiş ama 2 kelimeyi bir araya getiremeyen çok insan var, diyeceğim şu ki eğitimden eğitime fark var. Kişisel gelişim çok farklı bir duygular besler okul sadece öğretir buradaki herşeyi kendine adapte edersen kendi yolunu kendi kişiliğini ortaya koyarsın.

Sevgi, Saygılarımla.

Eğitimle adam olunmaz evet ama kişisel gelişimle uğraşıpta adam olamaz herkes. Bu kişisel gelişim (uygulamalar telkinler kitaplar v.b) her şey olöadan öncede insanlar hayatlarını çok mutlu bi şekilde adam gibi de sürdürebiliyodu ve halada bunlar olmadan çok rahat bir şekilde sürdürebilir. Eğitim de insanın hayatında çok büyük rol oynuyo, arkadaş çevresi sizin ne olduğunuzu belirler. Gayet akıllı edepli adablı bi çocuk okulda serseri kopuk insanlarla biraz takılmaya başlarsa aynı onlar gibi olmaya başlar, ama düzgün insanlarla takılırsa yerinde adam akıllı konuşur davranır. Diyiceğim o ki hayatımızı ailemiz, eğitimimiz(okuldaki arkadaş çevresi), normal arkadaş çevresi büyük çoğunlukla bunlar belirler yaşantımızı ve insan hayatını değiştirmek isterse bunların farkına vardımı çok rahat değiştirebilir hayatını. Birde adam olma konusunda, insanın kanında olmayınca istediğini yapsın adam olamaz o.

Enderr 18-04-2014 12:15 AM

Herkese teşekkürler. okul veya ailede eğitim olayını ben zaten sadece buralarda olur anlamında söylemek istemedim. şunu demek istedim; bizim toplumumuzda ilk ailede sonrasında okulda verilen yeterli veya yetersiz eğitim insanın karakterinin büyük bölümünü yaratıyor. sonrasında ise bu temelleri yıkıpta yeni bi karakter edinmek kendine zor gibi görüyorum.

elisya 18-04-2014 02:33 AM

Alıntı:

Enderr Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849697)
Herkese teşekkürler. okul veya ailede eğitim olayını ben zaten sadece buralarda olur anlamında söylemek istemedim. şunu demek istedim; bizim toplumumuzda ilk ailede sonrasında okulda verilen yeterli veya yetersiz eğitim insanın karakterinin büyük bölümünü yaratıyor. sonrasında ise bu temelleri yıkıpta yeni bi karakter edinmek kendine zor gibi görüyorum.

Evet dediğiniz doğru.. ilk 7 yaşına kadar ailede ve sonrasında okul, arkadaşlar ve sosyal hayattan bir sürü eğitim, dersler ve öğrenilmiş davranışları alıyoruz. iyi yada kötü olsun hepsi bizim benliğimizi ve karakterimizi hatta sonunda kaderimizi oluşturan küçük ama etkili, hatta kalıplaşmış çekirdek inançlarımızı da bu dönemler de alıyoruz. işte bu çekirdek inançların niteliğidir asıl önemli olan. Size zararlı mı yoksa faydalı mı? Bu inançlarımızla yaşıyoruz çünkü hayatı. Eğer bir şekilde farkındalığınız artmış ve kendinizde olumsuz gelen yanlarınızı görüp farkettiyseniz şanslısınız. Bunu değiştirme şansınız var. Çünkü hayatınızın sorumluluğu sizin elinizde. Temelleri yıkmak yani en zor olanı da burada başlıyor. ister kişisel gelişim okuyarak, ister ritmotrans cd'ler ile ya da bilinçli telkinlerle vs... çalışmalar ile bunu başarmak mümkün.. Çeşitli yolları var ve bu konular ile ilgili çoğu bilgiyi bu sitede bulabilirsiniz.
Başlamak başarmanın yarısıdır. Yeterki pes etmeden kararlı olun.
actionsmile

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:37 AM.