Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tanışalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tanisalim/)
-   -   ilişkimde bir derdim var (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tanisalim/463329-iliskimde-bir-derdim-var.html)

luckhere 11-01-2010 06:52 PM

ilişkimde bir derdim var

Merhaba arkadaşlar
Sosyolog bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine uzun zamandır siteyi takip ediyorum,tanıştğım ilk günden beri telkinleri düzenli düzensiz dinliyorum ve faydalarını gördüm.Günlük olumlamalar ile farkındalık yaratarak,bilinçaltı kalıplarını iyileştirmeye çalışıyorum
yaklaşık bir yıldır bir ilişkim var,fakat ilişkimde bir türlü sorunları çözemiyorum.Sorunum;karşılıklı davranışlarımızdaki dengesizlikler
onunla ayrılmaya karar veriyorum ve ayrılıyoruz,sebebi bana verdiği sözleri tutmaması,alkol kullanması,arkadaşlarında kalması yani sorun ''onu kontrol etme,onu yönlendirme isteğim''..ve ayrılıyorum..ilk birkaç gün üzerimden bir yük kalkmış gibi oluyor,çünkü;''nerdesin,naptın,neden aramadın,neden arkadaşlarında kalıyosun,neden ailenle ilgilenmiyosun''gibi sorularla onu kontrol etmediğim için,kendimi hafiflemiş gibi,ama stressiz bir gün geçiriyorum.böyle birkaç gün geçiyor fakat;bir kaç günün sonunda onu özlemeye başlıyorum,buarada o da sürekli ayrılmak istemediğini beni sevdiğini söyleyerek kendini sıklıkla hatırlatıyor.
iki şey var zihnimde ;
1.Duygularımla hareket ettiğimde,kalbimin sesini dinlediğimde,onu çok sevdiğimi,hayatımda önemli bi yeri olduğunu anlıyorum,ve onunla ne kadar mutlu zamanlar geçirdiğimizi
2.Mantığımla hareket ettiğimde,onunla birlikteyken,onun bazı davranışlarından hoşlanmadığımı,onun çok rahat bi adam olduğunu,alkolün olumsuz bir etken olduğunu ve onu bırakamayacağını,ve bu ilişkinin fazla süremeyeceğini,beni üzeceğini düşünmeye başlıyorum

Lütfen bana yardım edin nasıl bir karar almam gerektiği konusunda kendimi yetersiz hissediyorum

kara_sevdam 11-01-2010 08:12 PM

Cevap: ilişkimde bir derdim var

zihnindeki iki şeyi tart hangisi daha ağır basarsa ona karar ver hayat senin doğruda olsa yanlışta olsa kararlarını kendin vermelisin

UMUTLAR!M.. 11-01-2010 08:39 PM

Tek taraflı bır duygu ıse duygularına yer vermemeısın mantıgına ver vermelısın ama ıkı taraflı bır duygular varsa mantık olayına hıc gırmemelısın... Ayrıca bunu sen yasıyorsun ıyılıgı ve kotuugu sen secebılırsın.. kara sevdamın uyesının dedıgı gıbı hayat senın hayatın en dogru dusuncelerı sadece sen verebılırsın hangısı agır gelıyorsa onu tart

Elektra 11-01-2010 09:27 PM

Valla dikensiz gül olmaz. Herkesin bir kusuru vardır gülüm. Ya onu kusurlarıyla kabul eder, devam edersin ya da yollarını ayırırsın. Sevgiler...actionsmile

luckhere 11-01-2010 11:27 PM

Alıntı:

kara_sevdam Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578726)
zihnindeki iki şeyi tart hangisi daha ağır basarsa ona karar ver hayat senin doğruda olsa yanlışta olsa kararlarını kendin vermelisin

haklısın tabii,gönül işlerinde mantığı ayırabilmek zor!aşk mantıktan uzak bişi ztn!bu nedenle karar veremiyorum:s

luckhere 11-01-2010 11:30 PM

Alıntı:

UMUTLAR!M.. Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578731)
Tek taraflı bır duygu ıse duygularına yer vermemeısın mantıgına ver vermelısın ama ıkı taraflı bır duygular varsa mantık olayına hıc gırmemelısın... Ayrıca bunu sen yasıyorsun ıyılıgı ve kotuugu sen secebılırsın.. kara sevdamın uyesının dedıgı gıbı hayat senın hayatın en dogru dusuncelerı sadece sen verebılırsın hangısı agır gelıyorsa onu tart

bizim ilişkimiz karşlıklı ama o çok havai kalıyo bnm düşünce ve davranışlarım karşısında,empatik düşünürsem ona göre de ben çok ciddiyim,kuralcıyım hatta sorun yapıyormuşum sürekli!ama ben bi kere bayan olarak herşeyi düşünmek durumundayım,lay lay lom bana göre değilki:(

luckhere 11-01-2010 11:32 PM

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578745)
Valla dikensiz gül olmaz. Herkesin bir kusuru vardır gülüm. Ya onu kusurlarıyla kabul eder, devam edersin ya da yollarını ayırırsın. Sevgiler...actionsmile

aslında,güven ve saygıyı arıyorum!çok zor güveniyorum ben bu da yaşadıklarımdan kaynaklanıyor,aşkın geçici olduğunu bildiğim içinde saygıyı destekliyorum!

Elektra 11-01-2010 11:34 PM

Alıntı:

luckhere Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578792)
aslında,güven ve saygıyı arıyorum!çok zor güveniyorum ben bu da yaşadıklarımdan kaynaklanıyor,aşkın geçici olduğunu bildiğim içinde saygıyı destekliyorum!

Hmm anlıyorum seni. ama sana saygı duymadığını düşünüyorsan daha fazla uzatmamalısın...

luckhere 11-01-2010 11:40 PM

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578793)
Hmm anlıyorum seni. ama sana saygı duymadığını düşünüyorsan daha fazla uzatmamalısın...

ztn ayrıldım,defalarca da ayrılıp barıştım,ama artık kararlı davranıp sözümü tutmam gerektiğinin bilincindeyim!
bana bu dönemde önerebileceğiniz olumlama cümleleri yada telkim mp3 var mı ?

Elektra 11-01-2010 11:44 PM

Alıntı:

luckhere Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578799)
ztn ayrıldım,defalarca da ayrılıp barıştım,ama artık kararlı davranıp sözümü tutmam gerektiğinin bilincindeyim!
bana bu dönemde önerebileceğiniz olumlama cümleleri yada telkim mp3 var mı ?

Duygularınla ve mantığınla hareket et. Alacağın kararlar telkinle alınacak kararlar değil. umarım kararların sonradan seni üzüp pişman etmez.Sevgiyle kal....

Belgin ∞ 11-01-2010 11:50 PM

Maviş cadı her ne kadar telkinle alınacak bir karar olmadığını belirtmiş olsa da kendine güven telkinini dinlemeniz faydalı olacaktır. Kendinize güvendiğiniz an da doğru kararlar verebilir ve verdiğiniz kararlardan emin olabilirsiniz, bir nevi pişmanlık duygusunu yaşamazsınız.

Sevgilerimle.

Elektra 12-01-2010 12:02 AM

Alıntı:

redflowers Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578803)
Maviş cadı her ne kadar telkinle alınacak bir karar olmadığını belirtmiş olsa da kendine güven telkinini dinlemeniz faydalı olacaktır. Kendinize güvendiğiniz an da doğru kararlar verebilir ve verdiğiniz kararlardan emin olabilirsiniz, bir nevi pişmanlık duygusunu yaşamazsınız.

Sevgilerimle.

İlişkiler karşılıklı değil midir Belgin'cim? Sevdiği çocukda mı telkin dinlemeli? dinlediği telkinler sayesinde kendine güveni elbette ki artacaktır ama seviyorsa veya sevmiyorsa bu neyi değiştirir?Sevdiğiyle arasındaki soruna çare midir?

luckhere 12-01-2010 12:26 AM

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578802)
Duygularınla ve mantığınla hareket et. Alacağın kararlar telkinle alınacak kararlar değil. umarım kararların sonradan seni üzüp pişman etmez.Sevgiyle kal....

telkin mp3 e gerek kalmamış,sonradan pişman olmamam için telkinde bulunmuşsunuz ztn:))
ben istemediğim sürece,pişman olmam!önemli olan aldığım karara olan inancım!burada net olmam gerekiyor,bu da zamana bağlı,bakalım neler gösterecek

Belgin ∞ 12-01-2010 12:29 AM

Mesajımı okuduğunu anlıyorum fakat anladığından şüpheliyim açıkçası :)

Benim mesajım sadece karar verememe üzerineydi yoksa arkadaşı da dinlesin veya onu sevsin diye değildi. bu yüzden yorumun mesajıma tezat, zaten yazmadığım bir şey için cevap veremem.

Luckhere'cim güven ve saygıyı arıyorum demişsin, kişilere güvenmek özünde kendine güvenmeyi barındırır. Kendi adına doğru kararlar vermek ( ki herkesin doğrusu kendine göre değişir, tek doğru diye bir kavram yoktur) ve verdiğin kararlardan şüphe duymamak da kendine güvenle alakalı bir durumdur.

Kontrol etme ihtiyacından bahsetmişsin; zaten böyle bir durumda senin istediğin gibi bir insana dönüşse bile ileride kontrol etme ihtiyacın nedeniyle farklı nedenlerden dolayı sorunlarla karşılabilirsin, bu sadece erkek arkadaşın olmayabilir, dostun, ailen vb. Her şeyden önce güvene ve saygıya dayalı bir ilişki yaşamak istiyorsan bu ihtiyacından kurtulman gerekiyor. Saygılı bir ilişki karşındaki kişiyi olduğu gibi kabul etmenden başlar, onu yönlendirmen saygıyı temelden sarsar. Biz isteklerimize uygun davranmazsak karşımızdaki insandan bunu beklememiz ne kadar doğrudur?

Değişime ancak karşı tarafta gönüllüyse aracı olabiliyoruz :) Onun istemediği bir şeyi ona yaptırmak demek yarın bizim istemediğimiz şeylerin bize dayatılması ve bunu kabullenmek durumunda kalmamız demek. Kendi hayatıyla mutlu ve barışıksa eğer bir insan başkasının dayatmasıyla kendisini değiştirmek imkansızdır.

Diğer mesajımda da söylediğim gibi, kararlarının isteyerek arkasında durmana kendine güven telkini yardımcı olacaktır. Ayrıca http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumlamalar/ bu bölümden kendine uygun olumlamaları bulabilirsin.

Sevgilerimle.

luckhere 12-01-2010 12:29 AM

Alıntı:

redflowers Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578803)

Sevgilerimle.

çok teşekkür ediyorum,bende son bir haftadır sorunlar yokmuş gibi davranırken ego güçlendirici ve kendine güven telkinleri dinliyorum!dinledikten sonra ayrılık kararını alabildim!dinlemeye de devam edeceğim!kararıma sadık kalabilmek için güç almış olacağım!çok teşekkür ediyorum tekrar

luckhere 12-01-2010 12:36 AM

Alıntı:

redflowers Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578814)

Mesajımı okuduğunu anlıyorum fakat anladığından şüpheliyim açıkçası :)

Benim mesajım sadece karar verememe üzerineydi yoksa arkadaşı da dinlesin veya onu sevsin diye değildi. bu yüzden yorumun mesajıma tezat, zaten yazmadığım bir şey için cevap veremem.

Luckhere'cim güven ve saygıyı arıyorum demişsin, kişilere güvenmek özünde kendine güvenmeyi barındırır. Kendi adına doğru kararlar vermek ( ki herkesin doğrusu kendine göre değişir, tek doğru diye bir kavram yoktur) ve verdiğin kararlardan şüphe duymamak da kendine güvenle alakalı bir durumdur.

Kontrol etme ihtiyacından bahsetmişsin; zaten böyle bir durumda senin istediğin gibi bir insana dönüşse bile ileride kontrol etme ihtiyacın nedeniyle farklı nedenlerden dolayı sorunlarla karşılabilirsin, bu sadece erkek arkadaşın olmayabilir, dostun, ailen vb. Her şeyden önce güvene ve saygıya dayalı bir ilişki yaşamak istiyorsan bu ihtiyacından kurtulman gerekiyor. Saygılı bir ilişki karşındaki kişiyi olduğu gibi kabul etmenden başlar, onu yönlendirmen saygıyı temelden sarsar. Biz isteklerimize uygun davranmazsak karşımızdaki insandan bunu beklememiz ne kadar doğrudur?

Değişime ancak karşı tarafta gönüllüyse aracı olabiliyoruz :) Onun istemediği bir şeyi ona yaptırmak demek yarın bizim istemediğimiz şeylerin bize dayatılması ve bunu kabullenmek durumunda kalmamız demek. Kendi hayatıyla mutlu ve barışıksa eğer bir insan başkasının dayatmasıyla kendisini değiştirmek imkansızdır.

Diğer mesajımda da söylediğim gibi, kararlarının isteyerek arkasında durmana kendine güven telkini yardımcı olacaktır. Ayrıca http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumlamalar/ bu bölümden kendine uygun olumlamaları bulabilirsin.

Sevgilerimle.

uzunca bir mesaj olmuş,bu da benim sorunuma önem verdiğiniz,yardımcı olmaya çalıştığınızı gösteriyor,bu nedenle teşekkür ediyorum!realist yaklaşımla bir değerlendirmede bulunmuşsunuz,bu da öz eleştiri anlamında kendime doğru soruları sorabilmeyi ve cevaplandırmamı gerektirdi..bence aradığım tam da buydu!tüm sorunun bende bittiğinin bilincindeyim,eksikleriminde farkında olmaya,onları düzeltmeye çalşıyorum!zaman içinde kendime dürüst yanıtlar verdiğim sürece herşeyin yoluna gireceğini düşünüyorum

seromoni 12-01-2010 09:22 PM

Canım bence hayata senin kadar ciddi bakmayan biriyle evlenince daha büyük sorunlar çıkar ve sen bir gün yeter artık diyebilirsin. İlerde böyle demektense en iyisi şimdiden ondan uzaklaşmaya ve soğumaya çalış. Bakarsın birgün tam istediğn gibi biri karşına çıkar hem duygusal hemde mantık yönünden. Hayatta mutluluklar dilerim sana.

luckhere 13-01-2010 01:30 AM

Alıntı:

seromoni Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578822)
Canım bence hayata senin kadar ciddi bakmayan biriyle evlenince daha büyük sorunlar çıkar ve sen bir gün yeter artık diyebilirsin. İlerde böyle demektense en iyisi şimdiden ondan uzaklaşmaya ve soğumaya çalış. Bakarsın birgün tam istediğn gibi biri karşına çıkar hem duygusal hemde mantık yönünden. Hayatta mutluluklar dilerim sana.

haklısın da,her defasında severken ayrılmaktan yoruldum:(hem seven ben, hem seveceğim adamı seçen ben,ona kendimi daha çok sevdiren ben,sonra ayrılan hep ben!!!
tüm bunlar neden?neden ilişkinin süremeyeceğini kabul ediyorum neden tüm bunlara inanarak koskoca sevgimden koparak,ayrılıyorum:(
ilişkide inançlarımı,güven duygusunu,saygıyı kaybetmekten yoruldum:((
çok mutsuzum

spestnaz 13-01-2010 07:41 AM

Alıntı:

luckhere Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578872)
ilişkide inançlarımı,güven duygusunu,saygıyı kaybetmekten yoruldum:((
çok mutsuzum

Mutsuzsun, ama mutsuz olduğun için değil. . mutsuzsun çünkü bugün maalesef insanların çoğu sevgiye olan inancını, sevgisine olan saygısını kaybetmiş. . kendine olan güvenini kaybetmiş, bunun acısını sevdiklerinden çıkarır olmuş. . Ama şunu da bil: Her şeye rağmenn böyle olmayan insanlar da varr actionsmile Bunlar eminim sana büyükk birer tecrübe olmuşturr. Yakında güvenebileceğin, sevebileceğin birini bulduğunda eminim bunu daha iyi anlarsınn t678 Hımm, bir de artık yorulduysan bil ki mükâfatı yakındır guitar Bol şanslar hpm2

luckhere 13-01-2010 07:51 AM

çok teşekkür ediyorum hala uyumadım ama boş da durmadım saatlerdir telkin mp3 dinliyorum,ve chill out radio ile gevşemeye çalışıyorum:))olumlama cümlelerini tekrar tekrar okudum ve secret a göz atııyorum kitabı ezberledim ilk çıktığında okumuştum ve defalarca filmini izledim:)) bir aşk insanı nerelere sürüklüyor görün görün:))

aprilrose 13-01-2010 09:55 AM

Alıntı:

luckhere Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578719)
Merhaba arkadaşlar
Sosyolog bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine uzun zamandır siteyi takip ediyorum,tanıştğım ilk günden beri telkinleri düzenli düzensiz dinliyorum ve faydalarını gördüm.Günlük olumlamalar ile farkındalık yaratarak,bilinçaltı kalıplarını iyileştirmeye çalışıyorum
yaklaşık bir yıldır bir ilişkim var,fakat ilişkimde bir türlü sorunları çözemiyorum.Sorunum;karşılıklı davranışlarımızdaki dengesizlikler
onunla ayrılmaya karar veriyorum ve ayrılıyoruz,sebebi bana verdiği sözleri tutmaması,alkol kullanması,arkadaşlarında kalması yani sorun ''onu kontrol etme,onu yönlendirme isteğim''..ve ayrılıyorum..ilk birkaç gün üzerimden bir yük kalkmış gibi oluyor,çünkü;''nerdesin,naptın,neden aramadın,neden arkadaşlarında kalıyosun,neden ailenle ilgilenmiyosun''gibi sorularla onu kontrol etmediğim için,kendimi hafiflemiş gibi,ama stressiz bir gün geçiriyorum.böyle birkaç gün geçiyor fakat;bir kaç günün sonunda onu özlemeye başlıyorum,buarada o da sürekli ayrılmak istemediğini beni sevdiğini söyleyerek kendini sıklıkla hatırlatıyor.
iki şey var zihnimde ;
1.Duygularımla hareket ettiğimde,kalbimin sesini dinlediğimde,onu çok sevdiğimi,hayatımda önemli bi yeri olduğunu anlıyorum,ve onunla ne kadar mutlu zamanlar geçirdiğimizi
2.Mantığımla hareket ettiğimde,onunla birlikteyken,onun bazı davranışlarından hoşlanmadığımı,onun çok rahat bi adam olduğunu,alkolün olumsuz bir etken olduğunu ve onu bırakamayacağını,ve bu ilişkinin fazla süremeyeceğini,beni üzeceğini düşünmeye başlıyorum

Lütfen bana yardım edin nasıl bir karar almam gerektiği konusunda kendimi yetersiz hissediyorum

Öncelikle sevgilinizi değiştiremeyeceğiniz gerçeğinden hareketle, onu olduğu gibi kabul edebilecek ve onu kontrol etme çabasından
kendinizi kurtarabilecek misiniz ? Kabule geçip, onu olduğu haliyle sevebilecek misiniz ? Bunları başarabilirseniz bu ilişki yürür.

Ancak hayır ben bunu yapamam, bu bana ters diyorsanız, kesin ve net kararınızı verip ayrılığı tercih edeceksiniz.

Sonuç olarak, her ikisi de bir karardır ve sizi rahatlatacaktır.

Kararsızlık ise herşeyden kötüdür. Bir an evvel karar vermeniz ümidiyle, sevgiler.

huzurr 13-01-2010 01:07 PM

sevgili luckhere şuan içinde bulunduğun durumu çok iyi anlayabiliyorum. Eğer benim yazılarımı okuduysan özellikle günlüğümdeki yazılarımı benimde aynı sorunlarla karşılaştığımı ve neler yaşadığımı belki biraz anlayabilirsin. Duygusal yönü ağır basan kişiler yanlışa daha meğilli kişilerdir. Ben 7 senelik ilişkimde hep duygusal hareket ettim evet sonunda ayrılık kararı aldım fakat bunca gecen süreyi göz önünde bulundurduğunda nekadar zor olduğunu tahmin edebilirsin. Bu süre içerisinde bende karşı tarafta çok yıprandı sırf sevgimiz yüzünden ki ayrılık kararını verdiğimizdeki yıkımı düşün artık. Zaman geçtikçe iki insan birbirine daha çok alışıyor bir çok şey paylaşmış oluyorsun artık o sen sende o oluyorsun ama aradaki tezatlıklar bir türlü aşılamıyor belki bunu başaranlar vardır. Bunun için iki tarafında bilinçli olması kararlı ve istekli olması gerekir. Sorunlar bir bir belirlenip iki taraf içinde en iyi çözümün bulunması gerekir. Ancak bu noktada güven çok önemli ona ciddi anlamda her konuda güven duyabilmen şart. Güven yoksa saygıda olmaz doğal olarak sevgide bir süre sonra yok olur gider. Şu an ona güvenin hiç yoksa emin ol hiç de olmayacak.

En güzeli başında karar vermen sonra daha çok üzülmemen için ve geniş düşün lütfen koca dünyada tek sevebileceğin insan o değil mutlaka farklı insanlarla farklı şeyler yaşayacaksın şu anki ruh halin bağımlılıktan başka bir şey değil. Bir rahatla bir serbest bırak başka fırsatları değerlendir eğerki o gerçekten seninse emin ol bir şekilde ne olursa olsun yine senin olacaktır. Olacakların önüne kimse geçemez.

nurnur 13-01-2010 01:34 PM

ben bir de ho'oponopono yöntemini denemeni öneririm.. son zamanlarda ben bu tekniğe sarmış durumdayım.. aslında hala kafamda teknikle ilgili cevaplanmamış sorular var ama yine de rahatlatıcı bir yöntem.. yaşadığın herşeyin sorumluluğu üzerine alıp, sorunu kendinde çözme hissi kişinin tüm gücün kendinde olduğu hissiyatını yaratıyor.. anladığım ölçüler dahilinde ho'oponopono ve onun kapsadığı çiğ damlası tekniğini (her ne varsa) kullanarak barındırdığım engelleyici hafıza kayıtlarından ve hatıralardan arınmaya çalışıyorum ve işe yaradığını düşünüyorum..
her ikinizin de hayrına olacak şekilde olumlu çözümlere ulaşmanız dileğiyle... sevgiler..

doris 13-01-2010 02:47 PM

HERŞEY Bİ tarafa arkadaşlar ama bunları okurken aklıma takıldı.. biz kadınlar niye böyleyiz ya hep acı çeken biz oluyoruz.. aşk acısı çeken bu kadar hayatının ortasına ilişkilerini koyan erkek gördünüzmü..
sevgili luckhere bence herşey olacagına varır.. kendini üzme.. yıpratma bilinçaltını sakın.. deneyimlerimden yola çıkarak söylüyorum ki hiç bir erkeğe değmez.. çok da tınnnn de, geç git ..yorma güzel aklını..
canım mutlu ol hep işallah ve başını döndürücek o mükemmel erkek bir gün seni bulur zaten..
hoşçakalın..y789
not: fazla feminist bi çıkış olmadı umarımkhkh56

luckhere 13-01-2010 11:27 PM

Alıntı:

aprilrose Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578898)
Öncelikle sevgilinizi değiştiremeyeceğiniz gerçeğinden hareketle, onu olduğu gibi kabul edebilecek ve onu kontrol etme çabasından
kendinizi kurtarabilecek misiniz ? Kabule geçip, onu olduğu haliyle sevebilecek misiniz ? Bunları başarabilirseniz bu ilişki yürür.

Ancak hayır ben bunu yapamam, bu bana ters diyorsanız, kesin ve net kararınızı verip ayrılığı tercih edeceksiniz.

Sonuç olarak, her ikisi de bir karardır ve sizi rahatlatacaktır.

Kararsızlık ise herşeyden kötüdür. Bir an evvel karar vermeniz ümidiyle, sevgiler.

onu değiştiremeyeceğimi anladım ve onu böyle kabul edemeyeceğime karar vererek bu ilişkiyi bitirdim ama bende bittim:(
gerçekten kolay olmuyor ve acı çekiyorum ama kararlıym sürekli telkinlerle olumlamalarla ayakta duruyorum
çok teşekkür ediyorum,iyi ki varsın

luckhere 13-01-2010 11:34 PM

Alıntı:

huzurr Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578934)
sevgili luckhere şuan içinde bulunduğun durumu çok iyi anlayabiliyorum. Eğer benim yazılarımı okuduysan özellikle günlüğümdeki yazılarımı benimde aynı sorunlarla karşılaştığımı ve neler yaşadığımı belki biraz anlayabilirsin. Duygusal yönü ağır basan kişiler yanlışa daha meğilli kişilerdir. Ben 7 senelik ilişkimde hep duygusal hareket ettim evet sonunda ayrılık kararı aldım fakat bunca gecen süreyi göz önünde bulundurduğunda nekadar zor olduğunu tahmin edebilirsin. Bu süre içerisinde bende karşı tarafta çok yıprandı sırf sevgimiz yüzünden ki ayrılık kararını verdiğimizdeki yıkımı düşün artık. Zaman geçtikçe iki insan birbirine daha çok alışıyor bir çok şey paylaşmış oluyorsun artık o sen sende o oluyorsun ama aradaki tezatlıklar bir türlü aşılamıyor belki bunu başaranlar vardır. Bunun için iki tarafında bilinçli olması kararlı ve istekli olması gerekir. Sorunlar bir bir belirlenip iki taraf içinde en iyi çözümün bulunması gerekir. Ancak bu noktada güven çok önemli ona ciddi anlamda her konuda güven duyabilmen şart. Güven yoksa saygıda olmaz doğal olarak sevgide bir süre sonra yok olur gider. Şu an ona güvenin hiç yoksa emin ol hiç de olmayacak.

En güzeli başında karar vermen sonra daha çok üzülmemen için ve geniş düşün lütfen koca dünyada tek sevebileceğin insan o değil mutlaka farklı insanlarla farklı şeyler yaşayacaksın şu anki ruh halin bağımlılıktan başka bir şey değil. Bir rahatla bir serbest bırak başka fırsatları değerlendir eğerki o gerçekten seninse emin ol bir şekilde ne olursa olsun yine senin olacaktır. Olacakların önüne kimse geçemez.

çok teşekkür ediyorum,bana yardım etmek için uzunca cevap yazarak beni aydınlatmışsın gerçekten iyi ki varsın!
benzer durum yaşamışız bu anlamda yazdıklarının içtenliğinden etkilendim!Duygusal konuları gerçekten ifade edebilmek zor ancak yaşayan biliri sanırm:(
benim ztn güven problemim var ve ilişkimde bunu aşamamak çok zorladı:(ona bu saatten sonra dönüp bakacağımı sanmıyorum çünkü birazda kuralcıyım
isterdim ki herşey de biraz daha güven biraz daha saygı görebiliyim ama malesef inançlarımı da yitirdim bu nedenle kararlıym
fakat gerçekten üzerimde çok ağır bir yük,zamanla aşabileceğimi çok iyi biliyorum yalnızca bugünlerde birazcık yarımım:((
bu nedenle bu konuyu burada paylaşmaya çalışıyorum ki moral alabileyim:(
gerçekten çok teşekkür ediyorum umarım sende mutluluğu bulursun

luckhere 13-01-2010 11:39 PM

Alıntı:

nurnur Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578939)
ben bir de ho'oponopono yöntemini denemeni öneririm.. son zamanlarda ben bu tekniğe sarmış durumdayım.. aslında hala kafamda teknikle ilgili cevaplanmamış sorular var ama yine de rahatlatıcı bir yöntem.. yaşadığın herşeyin sorumluluğu üzerine alıp, sorunu kendinde çözme hissi kişinin tüm gücün kendinde olduğu hissiyatını yaratıyor.. anladığım ölçüler dahilinde ho'oponopono ve onun kapsadığı çiğ damlası tekniğini (her ne varsa) kullanarak barındırdığım engelleyici hafıza kayıtlarından ve hatıralardan arınmaya çalışıyorum ve işe yaradığını düşünüyorum..
her ikinizin de hayrına olacak şekilde olumlu çözümlere ulaşmanız dileğiyle... sevgiler..

çok teşekkür ediyorum,daha önce denemedim,forumdan bulup deneyeceğim..etkilerini burada paylaşırım iyi ki varsın

spestnaz 13-01-2010 11:40 PM

Helal olsun diyorum sanaa. . ve dedimm blissy kimileri bu kararı veremiyor khkh56khkh56 sen bu kararı vererek güven problemini aşmak içib büyüüükçe bir adım atmışsın bencee actionsmile herşeyin her an daha iyiye doğru gittiğini unutma sakın hımm t678 iyi ki varsınn guitar hepp onun gibii mutlu kall
http://www.afunk.com/other/captainca...ctures/002.jpg

luckhere 13-01-2010 11:44 PM

Alıntı:

dmlglr Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578948)
HERŞEY Bİ tarafa arkadaşlar ama bunları okurken aklıma takıldı.. biz kadınlar niye böyleyiz ya hep acı çeken biz oluyoruz.. aşk acısı çeken bu kadar hayatının ortasına ilişkilerini koyan erkek gördünüzmü..
sevgili luckhere bence herşey olacagına varır.. kendini üzme.. yıpratma bilinçaltını sakın.. deneyimlerimden yola çıkarak söylüyorum ki hiç bir erkeğe değmez.. çok da tınnnn de, geç git ..yorma güzel aklını..
canım mutlu ol hep işallah ve başını döndürücek o mükemmel erkek bir gün seni bulur zaten..
hoşçakalın..y789
not: fazla feminist bi çıkış olmadı umarımkhkh56

haklısın tabii,hemde çok doğru tespit etmişsin gerçekten bende duymadım görmedim hiç bizim gibi aşk acısı çeken erkek ve ilişkisini kendi merkezine koyabileni:((
bizler o kadar yalnız mıyız gerçekten??:(( bu gerçekten üzücü:((
Samimi olursam ben onu çok seviyorum diğer ilişkilerimde de hep severek ayrıldım ama karşılıklı ilişkilerim oldu hep ve hep ben terk ettim ama göremediğim için ilişkinin devam edemeyeceğini:((
gerçekten zor bir durum ama zamanla aşacağım
çok teşekkür ediyorum iyi ki varsın

luckhere 13-01-2010 11:51 PM

Alıntı:

spestnaz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 579061)
Helal olsun diyorum sanaa. . ve dedimm blissy kimileri bu kararı veremiyor khkh56khkh56 sen bu kararı vererek güven problemini aşmak içib büyüüükçe bir adım atmışsın bencee actionsmile herşeyin her an daha iyiye doğru gittiğini unutma sakın hımm t678 iyi ki varsınn guitar hepp onun gibii mutlu kall
http://www.afunk.com/other/captainca...ctures/002.jpg

çok teşekkür ederim,daha ilişki başlar başlamaz aramızdaki farklılıkları sezdim ve uzamasına izin vermemek isterken yalnızca;ona şans verdim!defalarca denesekte olmayacağına olan inancımın gerçekliği buradan kaynaklanıyor!yani tüm ilişkinin içinde kesinlikle bir suçlama yok tamamen objektif şekilde kararlar aldım amacım bu değildi tabiki daha güzel şeyler olsun isterdim ama malesef ikimizinde birbirimizi sevmesi yeterli değil:((
o da en az bnm kadar üzgün ama malesef acıtsada ayrı kalmak zorundayız
iyi ki varsın,sende hep gül

aprilrose 14-01-2010 11:30 AM

Alıntı:

luckhere Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 579056)
onu değiştiremeyeceğimi anladım ve onu böyle kabul edemeyeceğime karar vererek bu ilişkiyi bitirdim ama bende bittim:(
gerçekten kolay olmuyor ve acı çekiyorum ama kararlıym sürekli telkinlerle olumlamalarla ayakta duruyorum
çok teşekkür ediyorum,iyi ki varsın

Canım benim çok üzüldüm..:(

Ama bu karar sana ait ve bence en doğru kararı kendi adına
sen vermiş oldun.

Biraz zaman sadece canım, bu sürede bilirim zor olur ama elinden geldiğince
odağını farklı yerlerde tutmaya çalış.. Olayı tekrar tekrar kafanda canlandırıp
sakın kendini üzme...

Sen de iyi ki varsın, öpüyorum.

luckhere 14-01-2010 02:50 PM

Alıntı:

aprilrose Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 579145)
Canım benim çok üzüldüm..:(

Ama bu karar sana ait ve bence en doğru kararı kendi adına
sen vermiş oldun.

Biraz zaman sadece canım, bu sürede bilirim zor olur ama elinden geldiğince
odağını farklı yerlerde tutmaya çalış.. Olayı tekrar tekrar kafanda canlandırıp
sakın kendini üzme...

Sen de iyi ki varsın, öpüyorum.

çok teşekkür ediyorum,aklımdan atması zor kalbimden daha zor ama bunun da altından kalkacağım
iyi ki vasıın,öptüm

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:10 AM.