Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Subliminal (http://www.hayatimdegisti.com/forum/subliminal/)
-   -   Neden Subliminal Telkinler Daha Verimli Oluyor (http://www.hayatimdegisti.com/forum/subliminal/1144-neden-subliminal-telkinler-daha-verimli-oluyor.html)

hayatimdegisti 05-04-2007 05:47 PM

Neden Subliminal Telkinler Daha Verimli Oluyor

Yaklaşık 10 yıldır dünyada kim nasıl yapmış nasıl telkinleri okumuş bunlar ile ilgileniyorum.Kimi siteler telkinleri sesli olarak yapiyorlar.Kimisi hem subliminal hem sesli olarak yapiyor.
Ben sesli olan telkinlerden çok verim alinmadığını düşünüyorum.Bunun nedenlerniden bir tanesi direnç oluşturması.Bu konu ile ilgili zaten sitede yeterince yazi var.

Bir diğer konu ise komik oluyor.Dinlenmesi zor oluyor.Çoğu kişi bu tür sesli telkinleri bir kaç kez dinledikten sonra kaldırıp bir köşeye koyuyor.
Ayrica işde dinleyemezsiniz evde dinleyemezsiniz hiç pratik değil...

İçerik olarak sitemizde ki içerikler oldukça güzel.Yani metinlerimiz hikaye gibi uzun değil.Mantıklı net cümlelerden oluşuyor...

Mesela bu videoyu iki kardeş yada arkadaş mi bilemiyorum youtube'a eklemişler...Nil Gün 'ün bir Cd sini arabada dinlerken kendilerini çekmişler...
Ben şu an için subliminal olmayan telkin cd si hazirlamaya pek sıcak bakmiyorum.

[youtube=425,350]A_J9o-gYeuE[/youtube] [youtube=425,350]CGZjG1nhhT0[/youtube]

shamanic 05-04-2007 06:19 PM

çok doğru düşünüyorsunuz..
sonuna kadar bende size katılıyorum..
benzer bilinçaltı çalışmalarını bende daha önce denedim... sadanim
kendi olumlamalarımı oluşturarak sürekli olarak okudum.. siirokul
okumaktan sıkılınca yazmaya başladım..
tam bari ben bunları kayıt edeyim de dinleyeyim music45 diye düşünürken
sevgili arkadaşım "sedam la"secret filmini araştırırken sizi bulduk..
baktık siz bizim için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüşsünüz.. smiliyface
mutlu olduk .. blissy
en pratik ve keyifli yolu bulmuş olduk sayenizde...
keşiflerinizde de haklısınız..
kendi kendimize yaptığımız sesli çalışmalar da bariz bir direnç oluşturuyoruz..
ve beraberinde uzun süren çalışmalarda bıkkınlıklar meydana geliyor
buda alacağımız bir verim varsada baştan bi engel oluşturuyor zaten..
ama subliminal mesajlarınızı yaklaşık 1,5 aydır dinliyorum ve hala keyif alıyorum
bu vesileyle tekrar sonsuz tesekkürler.... alk78
yılların birikimini ve emeginizi koşulsuz bizlerle paylaştığınız için..

kadirayvaz 06-04-2007 09:27 PM

Ben sitemden,telkinlerden,Atakan bey'den.Daha doğrusu ''Hayatım değişti'' den sonuna kadar memnunum.

hayalayaz 26-05-2007 04:03 PM

Ynt: Neden Subliminal Telkinler Daha Verimli Oluyor

ben kendi adıma telkinleri duymamaktan yanaydım,çünkü bir iki kere dinledikten sonra"bu cümleyi şöyle söylesem daha iyi olur diyor çok bilmiş zihnim, ben bir cümleyi değiştiricem derken non stop hipnoz telkinleri yazar durumda buluyorum kendimi,yani bir cümle bilinçaltına yerleşmeden bir diğeri gündeme geliyor dolayısıyla,hiçbir faydasını görmüyorum, telkinleri nisandan beri subliminal olarak dinleyerek bayağı bir gelişme kaydettiğimi biliyorum, bu arada işitsel hafızamın görsel olanla birleştiği zaman daha iyi sonuçlar aldığımı farkettim,bakalım şimdi nolucak, hepimize saygılı sevgiler.

kadirayvaz 27-06-2007 10:50 AM

Sevgili Atakan Bey;
Dinleyenlerin bazıları buna bende dahil.Aşırı direnç gösteriyoruz.Bazılarımız hiç direnç göstermeden mutlu sona kolayca ve kısa zamanda ulaşıyorlar.Tabii bu biraz geçmişle ve kişilik yapısıyla alakalı. Benim merak ettiğim belirlediğiniz sürede ve düzgün dinledikleri halde aşırı direnç gösterenler ne yapsınlar ki veya ne yapmaya çalışsınlar ki mutlu sona bir an önce mutlu sona ulaşsınlar?

hayatimdegisti 27-06-2007 08:56 PM

Alıntı:

kadirayvaz Nickli Üyeden Alıntı
Sevgili Atakan Bey;
Dinleyenlerin bazıları buna bende dahil.Aşırı direnç gösteriyoruz.Bazılarımız hiç direnç göstermeden mutlu sona kolayca ve kısa zamanda ulaşıyorlar.Tabii bu biraz geçmişle ve kişilik yapısıyla alakalı. Benim merak ettiğim belirlediğiniz sürede ve düzgün dinledikleri halde aşırı direnç gösterenler ne yapsınlar ki veya ne yapmaya çalışsınlar ki mutlu sona bir an önce mutlu sona ulaşsınlar?

Telkinleri dinlerken aynı zamanda içsel olumlu konuşmaları bir alışkanlık haline getirmek bu konuda faydali olacaktir.
Hayal hn'da bu konudan yazilarinda bahsediyor...
Ulasilmak istenen hedef olumsuz içsel konuşmaların ve düşüncelerin olumluya dönmesidir.Siz bu sürece ne kadar katkida bulunursaniz dirençleriniz o kadar azalir...
Yok sadece telkin dinlenilirse ve olumlu düşünme adına bir şey yapılmassa dirençleri aşmanız biraz daha zor olur...
Ayrica yeni hobiler edinmek değişiklikler yapmak daha once cesaret edilmeyen bir eylem yapmak etkili olacaktir.

orpheo 21-09-2007 09:41 AM

ben kural dışı yayınlarına bizzat gitmiş biri olarak ne NİL GÜN nede SAİM KOÇ hakkında iyi şeyler söyleyebilirim.yaşadıklarımı istanbul uluşmasında bizzat anlatmak istiyorum.

cigdemdogan 15-10-2007 09:45 PM

Alıntı:

orpheo Nickli Üyeden Alıntı
ben kural dışı yayınlarına bizzat gitmiş biri olarak ne NİL GÜN nede SAİM KOÇ hakkında iyi şeyler söyleyebilirim.yaşadıklarımı istanbul uluşmasında bizzat anlatmak istiyorum.

Buna benzer seyleri kitaplarini okurken ve cdlerini dinlerken tamamiyle hissetmistim. kitaplarindaki konular cok ilgilendigim ve tek kaynakla yetinmeyip baska bircok kaynaktan da benzerlerini okudugum seyler fakat nedense Nilgun haniminkileri okurken bir irrite olma hissi geliyor bana, sanki hep ben ben ben ve hep para para para diyor. yani bunlar geriden bilincalti olarak algiladiklarim.. yoksa gayet guzel bilgilerden de bahsediyor ama ben irrite oluyorum. ayrica meditasyon,hipnomeditasyon gibi cd lerini dinlerken de icerikten cok sesine, ses tonuna ve konusmasina takilip, ic sesimle kavga eder gibi konustugumu farkediyorum Nilgun hanimla.Bunu farkettigim gunden beri cdlerini dinlemiyorum ve kendime kiziyordum neden boyle bir takinti yaptim da bos yere sinirleniyorum Nilgun hanima acaba diye!!!!!
Yalniz, siz bunlari yazinca anladim ki beynimiz ve algilarimiz herseyi hissediyor.... Bilincimiz farkina varamasa bile....
Hayatim degisti sitesindeki mp3lerle cok daha huzurlu ve mutluyum...

Akulina 07-01-2008 03:00 PM

Alıntı:

cigdemdogan Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:

orpheo Nickli Üyeden Alıntı

Buna benzer seyleri kitaplarini okurken ve cdlerini dinlerken tamamiyle hissetmistim. kitaplarindaki konular cok ilgilendigim ve tek kaynakla yetinmeyip baska bircok kaynaktan da benzerlerini okudugum seyler fakat nedense Nilgun haniminkileri okurken bir irrite olma hissi geliyor bana, sanki hep ben ben ben ve hep para para para diyor. yani bunlar geriden bilincalti olarak algiladiklarim.. yoksa gayet guzel bilgilerden de bahsediyor ama ben irrite oluyorum. ayrica meditasyon,hipnomeditasyon gibi cd lerini dinlerken de icerikten cok sesine, ses tonuna ve konusmasina takilip, ic sesimle kavga eder gibi konustugumu farkediyorum Nilgun hanimla.Bunu farkettigim gunden beri cdlerini dinlemiyorum ve kendime kiziyordum neden boyle bir takinti yaptim da bos yere sinirleniyorum Nilgun hanima acaba diye!!!!!
Yalniz, siz bunlari yazinca anladim ki beynimiz ve algilarimiz herseyi hissediyor.... Bilincimiz farkina varamasa bile....
Hayatim degisti sitesindeki mp3lerle cok daha huzurlu ve mutluyum...

katılıyorum sana,Nil Gün hanım bu konuda çok önemli işlere imza atsada ses tonu ve tvde izlediğimde tavırları fln bana aşırı derecede itici geldi...Onu defalarca dinlemeye çalıştım ama çoğunda rahatsız oldum ve kendmi kötü hissettim...

amazonn 23-04-2008 11:20 AM

yukarıda cvb veren arkadaşlara katılıyorum..tv de gerçekdende zor duruma düşmüş..şahsen onun yerinde olmak istemezdim..öyle bir proğramda ciddi konuların ele alınması, gülünç hale getirilmesine alet olmak bana garip geldi....nilgün hanım neden böyle bir proğrama çıkma gereği duymuş demeden kendimi alamıyorum..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:10 PM.