Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Sosyal Fobi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sosyal-fobi/)
-   -   Bugün sosyal fobini yenmek için ne yaptın? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sosyal-fobi/622100-bugun-sosyal-fobini-yenmek-icin-ne-yaptin.html)

-Elya- 14-10-2012 08:24 PM

Bugün sosyal fobini yenmek için ne yaptın?

Bu konu bence gerekli bir konuydu :)
Tam olarak konuyu nereye açacağımı bilemediğim için en uygun buraya olacağını düşündüm sohbet ortamı olduğu için :)) Evet sorumuz gayet açık :) Bugün herkes sosyal fobisi için ne yaptı?
*Ben bugün herkesin önünde rahat bi şekilde Kuran okudum. Çok yanlışım çıktı ama ben düzeltirim, daha fazla çalışırım diyerek kendimi motive ettim. Bugün hiç olumsuz düşünceyi yer vermedim bilincaltımda 956k

sweeet 14-10-2012 10:39 PM

Cevap: Bugün sosyal fobin için ne yaptın?

Süpersin Elyacım bu konu bu foruma lazımmış gerçekten. İhtiyacı olan herkese faydalı olabilecek bir başlık. Güzel paylaşımların olmasını diliyorum.

huriye_89 14-10-2012 10:43 PM

Cevap: Bugün sosyal fobini yenmek için ne yaptın?

sosyal fobiyi yenmek için sosyalleştim bugün:D hem de çok eski arkadaşlarımla =)

sarışınım 15-10-2012 01:06 PM

olaylara pozitif bakmaya çalıştım:)

-Elya- 15-10-2012 01:08 PM

Çok mutlu oldum yorumunu görünce teşekkürler sweeet'cim :))
Bence gayet iyi gidiyoruz Huriye =)
*Ben bugün upuzuuun bi yazıyı sınıfta tek başıma okudum arada nefesim kesildi ama ben devam ettim ve daha iyi okumayı başardım.blissy

huriye_89 15-10-2012 03:16 PM

daha da iyi olacağımıza emin olabilirsin Elya =)

bugün düşünürken şunu farkettim ben, dün arrkadaşlarla konuşurken söyleyebilmek için bi kaç sözüm vardı daha önce planlamıştım "şunu şunu şunu söylerim" diye ama bi çoğunu söylemeyi unutmuşum. heyecandan olsa gerek :D neyse ben de başka bi gün söyleriim y789

bir damla deniz 15-10-2012 06:33 PM

Ben de bugün doğal olayların iç yüzlerini anlamaya çalıştım.
Mesela yalan söylemenin aslında hiç de kötü bir şey olmadığını farkettim.

gökçe y. 15-10-2012 08:19 PM

sosyal fobiyi yenmenin anahtarı (bence) bir beden olmadığınız gerçeğini kabul etmek. bedeninizi ruhunuzun giysisi ya da yol arkadaşınız gibi görün ve aslında bir ruh varlığı olduğunuzu kabul edin. zihninizi azimle ve sabırla bu şekilde eğitebilirseniz, zamanla her şey düzeliyor. beden hareketlerinizi sürekli kontrol etmekten kurtuluyorsunuz. çünkü beden değilsiniz

-Elya- 16-10-2012 02:33 PM

Bugün pek bişey yaptığım söylenemez ama telkinleri 9 saat dinledim dün, bugün de dinlicem.
5-6 gün sonra da kendine güven telkinini eklemek istiyorum.
Herkese başarılar dilerim :)
Saygılar, Sevgiler.
t678

ßyKuS 16-10-2012 03:08 PM

bende sosyal fobiden kurtulmak için panzehir uyguluyorum.. Özgüven meditasyonu.. yeni başladım.. Sizlere Özgüven Meditasyonu ile ilgili Adil Mavişin sözleriyle bilgilendirmek isterim...

Ben Adil MAVİŞ... Mükemmel bir yolculuğunuzun bir anlamda bilinçaltı koçu olucam..

Birazdan dinleyeceğiniz şey bilinçaltınıza hitap ediyor. Herkesin bazı şeylere ihtiyacı var. Ancak ihtiyacı olan şeyleri sürekli düşünmesi
istemesi ve niye olmuyor diye düşünmesi sorunu çözmüyor. Bilinçaltı bir derya ve bilinçaltımızın almış olduğu telkinler inanılmaz derecede
işinize yarıyor. Rahat bir yer bulucaksınız. gözlerinizi kapatıcaksınız. Tercihen bir kulaklıklı cihaz edinin. Gözlerinizi kapatın. Fondaki
müzikle birlikteki sesime kendinizi bırakıcaksınız. Yaklaşık 15 dakika sürüyor. 15 dakika sonra muhtemelen uyumus olabilir. Belki önce
uyuyabilir yada bir süre dinlenebilirsiniz. Karar sizin. Bilinçaltınız inanılmaz bir derecede coskuyla, telkinlerle, pozitif telkinlerle,
özgüvenle dolucak ve bu özgüven size müthiş bir cesaret daha önce yapmaktan çekindiğiniz yapabilmekte tereddüt gösterdiğiniz,
bir anlamda yapmak isteyipte içinizden engellendiğiniz şeylerde, çok daha başarılı, çok daha özgüvenli ve bu özgüveninizin sonucu olarak,
istediğiniz şeyleri daha kolay yapabileceksiniz. Bunu yapabileceğinizi biliyorum ve hergün yaklaşık bir hafta 10 gün belki 15 gün kadar
her gece yatmadan önce, bu kaydı dinleyin ve sonucuna sizde şaşırıcaksınız..

Dün gece uyumadan önce bu meditasyonu dinledim ve 15 gün boyuncada devam etmeyi düşünüyorum. Açıkcası meditasyon çok hoşuma gitti ve işe yarıyor sanırım rüyamda çok sık okulu görürüm bu sefer o kadar rahat yürüyordumki okulda ben bile rüyamda kendime şaşırdım o derece.. cilgin897

bir damla deniz 16-10-2012 04:56 PM

Bugün yeni bir şey farkettim. Bir anlık bir duygunun binlerce kelimeye bedel olabileceğini gördüm.

Bir kavrayışın, farkına varmanın, görmenin, üzerinde çalıştığınız şeyi darma duman edebileceğini hissettim.

Sosyal fobi dediğiniz şeyin merkezine inebilirseniz, içeri girip kökenini görebilirseniz, geri geldiğinizde onun olmadığını görebilirsiniz. Sadece görmeniz gerekiyor.

-Elya- 17-10-2012 01:47 PM

Bugün gayet rahat davrandım ve hiç bi şekilde konuşulanları üstüme almadım.
Eğer hakkımda konuşuyorlarsa da çekemedikleri içindir dedim girlhaha
Bazen birileri bakınca uyuz oluyorum, hangi kusurumu arıyor acaba? diye düşünüyorum ama artık o duygu da git gide azaldı.
Çünkü ben kendimi biraz da olduğum gibi kabul etmeye karar verdim. İnsanlara olumlu yönden bakmaya başladım.. Hep olumsuz yönlerini gördüm bu güne kadar, bundan sonra öyle olmasını istemiyorum. Bu benim hayatım sonuçta, hiç bi söz, hiç bi ifade beni değiştirmez.Ben her zaman olduğum gibi olacağım ve hiç bi şekilde kimseyi önemsemeyeceğim.-Dostlarım ve ailem dışında- Değer vermeyene bende değer vermeyeceğim, çünkü ben dünyayım, benim düşüncelerim bu, benim kararlarım!
Elalem ne der diye düşünmekten özgür bırakamadık kendimizi, ifade edemedik. Ama inanıyorum bundan sonra öyle olmayacak! :))
Dünü kovuyoruz ve geleceğimize bakıyoruz. Yaslanın arkanıza, rahat olun biraz.
Gerçekten hayat her şeyi önemseyecek kadar uzun ve gerçekçi değil :)
Gerçek olan sizsiniz ve düşünceleriniz. Gerçeklerinizi bi ayna gibi yansıtmanız dileğiyle.
Herkese güzel değişimler :)

ßyKuS 17-10-2012 03:35 PM

bankaya para yaptırmaya giderken çarşıda canım sıkılmaya başlamıştı. Farkında olmadan sürekli kendi hakkımda düşündüğümü farkettim. Bende ilk iş olarak sahip olduğum şeyler için şükretmeye başlamıştım. Bankaya kadar kendimi çok iyi hissediyordum. Bankaya girdiğimde ise aynı ruh haline girdim tekrar.

Nedense insanlarla göz göze gelmek istemiyordum. Bu durum bir süre daha sürdü sonra tekrar şükretmeye başladım ve buda geçici olarak işe yarıyordu. Sonra tekrar canım sıkılmaya başlamıştı. Dedimki insanların bana bakmasından neden rahatsız oluyorsun. kendini sevilmeye layık görmüyor musun ? Hem sende bakıyorsun insanlara gözlerinin içine. İkide bir bana baktığını düşündüğüm kişide ise bir defa bakıyorsa heee normaldir dedim. 2 veya 3 defa bakıyorsa etkilenmiştir.

Sonra kendi kendimle konuşmaya devam ederken özgüveni olan insanlar bu kadar rahat bakabiliyorken başkalarının gözlerine ben neden bakmıyorum dedim. Cevap çok basitti insanların gözünün içine bakmakla ilgili olumsuz ve yanlış inançlara sahiptim ve haliylede insanların gözlerine bakamıyordum.. Ben insanların gözlerine bakmasına yanlış inanç bağlamışken başka biri çevresindeki insanlara çok daha rahat gözünün içine bakıyordu..

-Elya- 18-10-2012 02:23 PM

BykuS; sana katılıyorum. Onlara normal gelen şey bize a-normal geliyor. O yüzden böyle olduk zaten, bunu bilinçaltımıza yerleştirdikleri gibi biz de onları teker teker düzelticez buna inanalım yeter ki :)

Bugün daha yapmadım ama hızlı konuşma ve akıcı konuşmayla ilgili çalışmalar yapmayı düşünüyorum ve motivasyonlar..
Her zaman ki gibi olumlamaları da eksik etmiyorum/etmemeliyiz. Bu gelişim sürecinin hızlanmasını sağlıyormuş :)) Bi de ben çok tembel olduğumu düşünüyorum bazen, oturduğum yerden kalkamıyorum resmen. Bu da çok olumsuz etkiliyor. Onun hakkında araştırma yapmayı düşünüyorum. Ve insanların görüşlerini fazla önemsememek için yine araştırma yapıyorum yeni bilgiler bulurum umarım.

Yorumlarınız için de teşekkürler hepiniz çok iyi gidiyorsunuz :))
Daha da iyi olacağız buna inanın yeter..

huriye_89 18-10-2012 02:36 PM

her zmanki gibi önüme gelen herkesle bi şekilde muhabbet kurmaya çalışıyorum. umarım isteyen herkes istediği gibi sosyal hatta çok çok sosyal olup aşar bu sorunları.

-Elya- 19-10-2012 11:56 AM

Ben bugün hızlı ve akıcı konuşmayla ilgili çalışmalar yaptım.
Çünkü bazen kelimeleri yutabiliyorum bu yüzden karşımdaki anlamıyor ve tekrar etmek zorunda kalıyorum. Buna da biraz kısık sesle konuşma eklenince anlaşılmıyor hiç. Bu sorunu halletmem lazım. Bence doğru bi iletişim için çok gerekli bu.
Bugün listeme şunları da ekledim;

-Bir işi yaparken unutmamak için mutlaka bir yere yazın, aklınıza güvenmeyin.
-Her işinizi sağlama alın, ''belki''leri hayatınızdan çıkarın.
-Keşkelerle uğraşmak yerine iyikilere odaklanın.
-Kötü bi tecrübenizi kafanızdan silip,atın.Bugüne bakın;
Dünü kafaya takanlar,mutlu olamaz ve bugünü yaşayamazlar.
-Her şer'de bir hayır vardır,bunu unutmayın.

-Elya- 19-10-2012 08:49 PM

Mutlu olmak için, huzur için, sağlık için, başarı için, yaşamak için, özgürlük için, barış için;
Çabaladım,bu kadar.

ßyKuS 20-10-2012 12:40 AM

birde çok tembel olduğunu düşünüyorsun ya zeynep atalet konusunu araştır istersen bi. Kısık sesin çıkması ise duygularını bastırmak olarak yorumluyorum. Ayna egzersizi sana iyi gelicektir. Tabii evdekilerden çekiniyorsan onlar olmadığı zaman bunu uygulayabilirsin...

Kesin karar verirsen,kolaylıkla kurtulabilir.Özgürlüğüne Kavuşabilirsin
Önemli olan,GERÇEKTEN KARAR VERMEK.KAFADA BİTİRMEK.

huriye_89 22-10-2012 02:38 PM

sosyal fobiyi yenmek için sadece kendini değil,başkalarını da mutlu etmek gerekir diye düşünüyorum ben. ama tabi bunu insanlara kendini kullandırmadan yapabilmek lazım,dikkatli olmakta fayda var=)

-Elya- 22-10-2012 08:02 PM

Bugün kendimi kontrol etmeyi öğrendim.
Sinirlerime hakim oldum :)

-Elya- 24-10-2012 07:36 PM

Mutlu olmak için sebep aramadım, mutlu olmak istedim ve oldum :))

huriye_89 25-10-2012 10:46 AM

üç gündür aklım o kadar karşıtı öyle gelgitler yaşadım ki.. bi ara telkinleri bırakmayı filan düşündüm. sonra o benim kovmak için canla başla çalıştığm eski düşüncelerimin geri dönmeye çabaladığını farkettim ve " sen bu değilsin,kendine gel artık." dedim. mutluluktan ziyade,huzuru bulmaya çalışıyorum şimdi.. umarım kısa zamanda karşılaşırız.

-Elya- 28-10-2012 01:42 PM

Kendimi suçlamayı bıraktım. '' Her şey olacağına varır.''

huriye_89 28-10-2012 04:21 PM

eskiye nazaran daha iyi olduğmu kesinlikle inkar edemem ama yine de bi yerlerde eksiklik var gibi geliyor bana.çözmeye çalışıyorum,bakalım becerebilecek miyim? kısmet..

sarışınım 28-10-2012 07:06 PM

geçmişimde yaşadığım tüm olumsuz durumların poizitif durumlarını hayal ettim...hayal ediorum gözümde öle canlandırıorum....zaten 40 gün deliyim dersen deli olursınız derler ya sürekli neyi düşünürsek onu yaşarız ondan poizitife odaklanıorum ve hayal etme yeteneğimi kullnaıorum

huriye_89 29-10-2012 12:13 PM

bundan bir hafta kadar önce hayattan koptuğumu düşünüp telkinler dışında herşeyi bırakmıştım. dün gece uzun uzun düşündüm ve kendime haksızlık ettiğime karar verdim. sonuçta herşeye yeniden başlamamam için hiç bir neden yok=) bugün diyet dahil,yaptığım tüm uygulamalara yeni bi başlangıç yapmayı seçtim.

-Elya- 29-10-2012 05:25 PM

Kimseye sinirlenmiyorum, kimseye kızmıyorum. Herkesi affettim. Kalbimi paramparça edenleri bile ..

serdar2535 29-10-2012 06:05 PM

Bugun bol bol forumda yazılmış olumlu olumsuz bir çok paylaşımı okuyup kendi olumsuzluklarımla karşılaştırdım insanlar ne yapmış ne yaparım diye , ve kendimi düşünmeye başladım etrafımı inceledim duyduklarıma çıkışmadan sakince dinledim , pek etrafımı takmadım en çokda bu iyiydi , yeniden kendimi programlamak için büyük bir adım attım umarım bu adımın devamını aynı hızla getiririm...

-Elya- 08-11-2012 07:24 PM

Ben bu zamana kadar telkinleri hiç bırakmadım. Ama telkinden çok daha fazla olumlama yaptım. Bunları yapmakla kalmadım hayata geçirmeye de çalıştım. Korkularımın üstüne gittim asıl sorunu bulmaya çalıştım. Pek bir gelişme olmasa da düşüncelerim değişmeye başladı buna da şükür..

kayıp35 16-08-2013 08:17 PM

pazar alışverişine tek başıma gittim, bana göre büyük bir olayy

seniha. 16-08-2013 08:27 PM

alışverişe tek başına gitmeniz de bir adımdır. bu adımla daha sonra artacaktır. ben önceleri büyük alışveriş merkezlerine tek başıma gidemezdim. sanki herkes bana bakıyor gibime gelirdi. şimdi gidebiliyorum. zamanla bu duruma da alışıyorsunuz. basamakları çıkıyorsunuz .

shadow_walker_ 16-08-2013 09:33 PM

bu gidişle ben sosyal fobiyi değil sosyal fobi beni yenecek ...:/

kayıp35 16-08-2013 11:05 PM

çok teşekkür ederim yalnız olmadığımı bilmek çok güzzeelllgulensmiley

sarışınım 19-08-2013 03:25 PM

her zaman yaptığım gibi hoponop :D seni sewiorum lütfen beni affet senden özür dilerim teşekkür ederim ...bilinçaltıımda olan olumsuzlkları silio :D

gecedamla 20-08-2013 11:58 AM

bugün Bankaya gidip hesap açtırdım :) Sonra güzellik merkezine gittim genelde yanıma hep bir kız arkadaşımı falan alırdım böyle durumlarda yada annemle giderdim. küçük bir şey belki ama yaptım.Zaten bu yıl farklı şehirde okuyacağım için iyice aşarı sanırım. Çoğu kişininki kadar ileri düzeyde olmasa da benim sf yinede çekingenliği atıp,tek başıma bir şeyler yapıyorum ki bu çok çok iyi

mervekya 02-09-2013 05:51 PM

Bende yarından itibaren başlıcam. İnanarak ve isteyerek :)

catdijital 06-10-2014 01:20 AM

Sosyal Fobiyi Yenebilmek ?

HTML-Kodu:

<a href="http://www.catdijital.com/" title="cat digital agency,web sitesi,diyarbakır,cat dijital,seo,konsept,cat dijital ajans,diyarbakır web tasarım"><strong title="Cat Digital Agency">Cat Digital Agency</strong></a>
Cat Digital Agency - Konsept Çözümler | cat dijital

Pelish 06-10-2014 03:14 AM

Bir yerden başlamak yavaş yavaş, %50 tamamlanmış demektir, artık gerisi size kalmış :D

sağlam adımlarla ilerleyin durmadan, "tecrübe"

huriye_89 08-10-2014 11:25 PM

heyt be ne günlerdi.. adına "sosyal fobi " dediğimiz zehir bizi yer bitirirdi biz de gelir burda içimizi dökerdik. gerçi ben hala uğraşıyorum değişim adın,hala eksiklerim var ama bi yandan da insanların olduğu gibi kabul edilmesinden yanayım. neyse sorumuzun cevabına gelecek olursak eğer,hopopono yapıyorum şimdi bilinçaltımdaki olumsuzlukları silebilmek için. umarım faydasını görürüm.

catdijital 20-12-2014 03:15 PM

Sosyal Fobiyi Yenmek İçin Asosyellikten kaçınabilirsiniz

HTML-Kodu:

<a href="http://www.dicapplastik.com/" title="dicap,plastik,dikap,dicap"><strong title="Dicap Plastik">Dicap Plastik | dicap plastik,dikap plastik,diyarbakır plastik</strong></a>
Dicap Plastik | dicap plastik,dikap plastik,diyarbakır plastik

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:28 AM.