Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Sosyal Fobi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sosyal-fobi/)
-   -   Yeter Artık,Benim Ne Farkım Var !!! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sosyal-fobi/619549-yeter-artikbenim-ne-farkim-var.html)

ac_milan_ac 19-08-2011 05:20 PM

Yeter Artık,Benim Ne Farkım Var !!!

Arkadaşlar benim pek fazla arkadaşım yok. Ondan genelde evde oturuyorum. Arasıra arkadaşımla buluşuyorum.Televizyonlara insanlara bakıyorum.İnternet sitelerinde falan bakıyorum.Ne güzel herkesin arkadaşı var.Herkes mutlu ben neden böyle değilim diye söylüyorum kendime.Okula gidiyorum öyle kalıyorum.Knedi başıma öylece duruyorum.Diğerleriyle iletişime geçmeye şakalaşmaya fikrimi paylaşmaya çekiniyorum..Ama öyle olsun istemiyorum..arkadaşlarımla dışarı çıkayım gezeyim istiyorum arkadaşlarıma duygularımı güzelce aktarayım diyorum ama bu çekinme huyu yüzünden hiçbirini yapamayıroum. en güzel lise çağlarında evde oturuyorum.İnsanlara bakıp bakıp ben neden böyle değilim diyorum.Kendimi bir türlü onlara yakıştıramıyorum.Ezik görüyorum kendimi.Yeter artık ! Benim ne farkım var diyorum kendime ama uygulamaya gelince yapamıyorum..neler yapmalıyım...bana telkin listesi önerir misiniz ? aslında içimdeki kişi böyle değil daha farklı , ama o içimdeki ben'i ortaya çıkaramıyorum.okula gidiyorum pısırık pısırık oturuyorum hiçbir şey yapmıyorum.arkadaş ortamlarına katılmaktan çok çekiniyorum.arkadaş ortamlarına katıldıgımdada öylece susuyorum..oonlar kendi başlarına eğleniyolar bana ''yazık'' dercesine ve birazda anormalce bakıyolar...Yakında okullar açılcak ve ben bu derdimden bi an önce kurtulmak istiyorum
1- Bana hangi telkinleri ve ne türlü şeyler yapmamı önerirsiniz ?
2- Sizce telkin listem nasıl olmalı

Yarımlarınız için şimdiden çok çok çok teşekkürler :):)

(Bu arada arkadaşım yok dediysem var ama beni pısırık olarak biliyolar ondan genelde çağırmıyolar bi yere :) lütfen bana tavsiye verin çok teşekkürler şimdiden :):)))
y789

Pappatya 19-08-2011 05:44 PM

Cevap: Yeter Artık,Benim Ne Farkım Var !!!

Seninle tam olarak aynı durumdayız hatta ben de lisedeyim y789

Burdan rehber bölümünü incele istersen :zpzp:
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...m-rehberi.html

Sevgileer blissy

Pappatya 19-08-2011 05:48 PM

Haa bir de bildiğim kadarıyla;

Spor yapmak,
Tek başına bi yerlere gidip bişeyler yapmak,
Kurslara filan gitmek, kendini geliştirecek şeyler ,

özgüvenimizin artmasına katkıda bulunurmuş smileydance

sayuri 19-08-2011 05:54 PM

ego guven guclendırıcı telkın dınle. bı de cevrendekı ınsanlardan onların dusuncelerınden cok etkılenıyorsun. baskalarının dusuncelerını onemsememe telkınını de dınle canım. sen degısmeye calısırken onlardan etkıleneceksın muhtemelen. onları bosver. senı kaale almamak neymıs gorsunler. guvenıyorum sana. cesaretını topla da ıse koyulblissy

sayuri 19-08-2011 06:06 PM

blissyaklıma co guzel bır sey getırdın. lısedeyken sıra arkadasımın da kendıne guven konusunda sorunları vardı. cok ılgılenmıstım onunla guvenını kazandırmak adına. ıyı de oluyordu ama uzun surmuyordu. tekrar eskı sessız ve saf halıne gelıyordu. guvenı azalıyordu. ona bu telkınlerden tavsıye edecegım. ya da zorla dınlettırıcem:) kankam o benım. cok mutlu oldum sımdı. daha once neden aklıma gelmedı kı. pek gorusmedıgımız ıcın tabııy789

Pappatya 19-08-2011 06:13 PM

Keşke benimle de uğraşıp özgüvenimi geliştirmeye çalışan bilinçli bi arkadaşım olsa yaa ne kadar iyisiniz blissy

ac_milan_ac 20-08-2011 04:58 PM

Hepinize çok teşekkür ederim daha fazla önerisi olan varsa lütfen yazsınlar :)

ac_milan_ac 29-08-2011 02:25 AM

fikri olan paylassin lutfen :)

karavan 29-08-2011 03:14 PM

Alıntı:

ac_milan_ac Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 805113)
Arkadaşlar benim pek fazla arkadaşım yok. Ondan genelde evde oturuyorum. Arasıra arkadaşımla buluşuyorum.Televizyonlara insanlara bakıyorum.İnternet sitelerinde falan bakıyorum.Ne güzel herkesin arkadaşı var.Herkes mutlu ben neden böyle değilim diye söylüyorum kendime.Okula gidiyorum öyle kalıyorum.Knedi başıma öylece duruyorum.Diğerleriyle iletişime geçmeye şakalaşmaya fikrimi paylaşmaya çekiniyorum..Ama öyle olsun istemiyorum..arkadaşlarımla dışarı çıkayım gezeyim istiyorum arkadaşlarıma duygularımı güzelce aktarayım diyorum ama bu çekinme huyu yüzünden hiçbirini yapamayıroum. en güzel lise çağlarında evde oturuyorum.İnsanlara bakıp bakıp ben neden böyle değilim diyorum.Kendimi bir türlü onlara yakıştıramıyorum.Ezik görüyorum kendimi.Yeter artık ! Benim ne farkım var diyorum kendime ama uygulamaya gelince yapamıyorum..neler yapmalıyım...bana telkin listesi önerir misiniz ? aslında içimdeki kişi böyle değil daha farklı , ama o içimdeki ben'i ortaya çıkaramıyorum.okula gidiyorum pısırık pısırık oturuyorum hiçbir şey yapmıyorum.arkadaş ortamlarına katılmaktan çok çekiniyorum.arkadaş ortamlarına katıldıgımdada öylece susuyorum..oonlar kendi başlarına eğleniyolar bana ''yazık'' dercesine ve birazda anormalce bakıyolar...Yakında okullar açılcak ve ben bu derdimden bi an önce kurtulmak istiyorum
1- Bana hangi telkinleri ve ne türlü şeyler yapmamı önerirsiniz ?
2- Sizce telkin listem nasıl olmalı

Yarımlarınız için şimdiden çok çok çok teşekkürler :):)

(Bu arada arkadaşım yok dediysem var ama beni pısırık olarak biliyolar ondan genelde çağırmıyolar bi yere :) lütfen bana tavsiye verin çok teşekkürler şimdiden :):)))
y789

Merhaba,

Yazdığınız cümlelerin arasında kendinle barışık olmadığını,kendinden çok başkalarını önemsediğini kendini değersiz gördüğünü farketmek pek zor olmadı.
Öncelikle sen her şeyden önemlisin bunu bilmen gerekir.
Kendini sevip kendinle barıştığın an tüm bu sorunların ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Aşağıdaki adreste kendinle nasıl barışacağın konusunda bir yazım var ilgilenirsen sana faydalı olabileceğini düşünüyorum.

http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-yapmali/619575-hic-kendinizi-ziyaret-ettinizmi.html

karavan1953@hotmail.com

_roxie_ 29-08-2011 04:52 PM

Merhaba, öncelikle arkadaşlık dostluk, paylaşım bunlar da ancak sana uygun kişilerle gerçekleştirebileceğin, senin kafa yapına uyacak insanlarla büyüyecek şeyler, eğer kendini ön plana çıkarmak zor geliyorsa, hak ettiğini düşündüğün birine bir konuda yardım etmeyi dene, o şekilde de dostluklar başlayabilir =)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:43 PM.