Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Sosyal Fobi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sosyal-fobi/)
-   -   Sizce bende de sosyal fobi olabilir mi? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sosyal-fobi/463395-sizce-bende-de-sosyal-fobi-olabilir-mi.html)

iloscuk 16-01-2010 04:57 PM

Sizce bende de sosyal fobi olabilir mi?

İşyerinden yakın bir arkadaşımın nişanı var.Aile arasında yapacaklar.Arkadaşım o gün orada olmamı çok istiyor.Ama ben çekiniyorum.
Hem aile arasında olduğu için,hemde orada bulunacak insanlardan.Ayrıca giyecek uygun kıyafetim bile yok diye sıkıntı yapıyorum.
Ama en çok insanlardan sıkılabilirim diye kararsız kaldım.Gitmezsemde arkadaşımı önemsememiş gibi oluyorum sanki.Bana çok değer veriyor.Yanımda ol diyor.Ne yapacağım bilmiyorum.Bu sıkılacağım ortama girmeme durumları sosyal fobiye giriyor mu acaba?yoksa ben canım ne isterse onu yapan biri haline geldiğim için ve keyifsizken moralim düzelene kadar dışarı çıkmayı sevmeyen biri olduğumdan kendime bahane mi arıyorum?

esra90 16-01-2010 05:10 PM

Cevap: Sizce bende de sosyal fobi olabilir mi?

Alıntı:

iloscuk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 579569)
İşyerinden yakın bir arkadaşımın nişanı var.Aile arasında yapacaklar.Arkadaşım o gün orada olmamı çok istiyor.Ama ben çekiniyorum.
Hem aile arasında olduğu için,hemde orada bulunacak insanlardan.Ayrıca giyecek uygun kıyafetim bile yok diye sıkıntı yapıyorum.
Ama en çok insanlardan sıkılabilirim diye kararsız kaldım.Gitmezsemde arkadaşımı önemsememiş gibi oluyorum sanki.Bana çok değer veriyor.Yanımda ol diyor.Ne yapacağım bilmiyorum.Bu sıkılacağım ortama girmeme durumları sosyal fobiye giriyor mu acaba?yoksa ben canım ne isterse onu yapan biri haline geldiğim için ve keyifsizken moralim düzelene kadar dışarı çıkmayı sevmeyen biri olduğumdan kendime bahane mi arıyorum?

normalde bu tür ortamlara girmekten sıkıntı duyuyor musun peki...yoksa ilk defa mı böyle bişey oldu

vitamin61 16-01-2010 05:16 PM

Bence siz nişanla ilgili endişelisiniz. Normal başka bir ortam olsa bu kadar endişe duymazdınız bence sorun nişana katılmakta. Eğer çok bunalacağınızı düşünüyorsanız gitmeyin ya da erken ayrılın. İlla ki gitmeniz gerekiyorsa yanınızda size eşlik edecek birisiyle bi tanıdığnızla gidebilirsiniz. Umarım faydamız dokunmuştur...

imported_Angel 16-01-2010 05:23 PM

evet katılıyorum...tanıdık bir arkadaşla beraber gitmek daha iyi olur bence de....
aile arasında yapılıyor olduğu için belki ailelerden..büyüklerden çekiniyor olabilirsin..bunu da gözönünde bulundur istersen..
herkesin davetli olduğu bir nişan olsa her yaştan insanlar katılsa böyle düşünmezdin belki...

iloscuk 16-01-2010 06:25 PM

Tanıdık bir arkadaş mı?Ama aile arasında.Yani aile dışından kimse istenmiyor anlamında.nişanlanacak o arkadaşımla ortak bir arkadaşımızda yok.Keyfim yok belki en çok o yüzden sıkılıyorum.Birde içim neyse dışıma yansıtan biriyimdir ben.O günde keyifsiz olursam insanlara negatif yansımakta istemiyorum.

appetite for destruction 16-01-2010 09:20 PM

ne güzel yeni insanlarla tanışacaksın senin hakkında hiç bir kötü düşüncesi olmayan insanlar girlhaha
tanımadığın kişilere biraz sıcak davranırsan hemen sana sempati duyarlar.
gülümse bu harika bişey. y789

commonbabyss 16-01-2010 09:53 PM

bencede ya ne güzel yeni insanlar tanışmak için ,sosyallik arttırıcı dinle sana önerim

YESHAPPY 16-01-2010 10:23 PM

evet sosyallik artırıcı dinle bencede.Nişan ne zaman çok sıkıntılı değilsen sosyallik konusunda 3 gün yada 1haftada toparlarsın bu durumu bence. Yeni insanlarla karşılaşmak korkutuyor seni belli ki.Ben öyle anladım yazdıklarından.Tanımıyorum kimseyi ne konuşucam şimdi diye zorluyor olabilirsin kendini. Kıyafet konusuna gelince ,hiç kumaş pantolonun yok mu?(bende hiç barındırmazdım dolabımda;ama artık mecburen 1-2 tane var.Eee giden gidene artık :) Bir gömlek ya da şık bir bluz ve kumaş bir pantolonla günü kurtarabilirsin ;)

imported_Angel 16-01-2010 10:29 PM

evet yeshappy doğru söylüyor..kumaş pantolon kurtarabilir..üstüne de saten bir gömlek giyer ve sallantılı bir küpe takarsın..saçını da topuz yaparsın hoş olur :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:28 AM.