Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Sigara Bırak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sigara-birak/)
-   -   Sigarayı bıraktım 8 ay !! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sigara-birak/625404-sigarayi-biraktim-8-ay.html)

karabasan1990 14-10-2015 03:01 PM

Sigarayı bıraktım 8 ay !!

Arkadaşlar ben geçen sömestr tatilinden 1 ay sonra sigarayı braktım. Daha öncede deneme rağmen bırakamamıştım. Sigara bırakma telkini sayesinde başardığımı düşünüyorum.smileydancesmileydance . Arkadaşlarım benim yanımda sigara içiyorlar ne etkileniyorum ne canım çekiyor arada bi fırt alıyorum o kadar. Sanırım bilinçaltı düzeyinde tamamen sigaradan vezgeçmişim. Atakan beye buradan teşekkürlerimi sunuyorum umarım görür.actionsmileactionsmile

Dusunsel 14-10-2015 03:28 PM

Cevap: Sigarayı bıraktım 8 ay !!

tebrik ederim

karabasan1990 15-11-2015 12:26 AM

çok teşekkürederim.

DaybyDay 07-02-2016 04:46 AM

Çook iyiymiş... Ne kadar dinledin telkini ve ilk etkilerini ne zaman gördün, anlatırsan memnun olurum

KıpçakBeyi 08-02-2016 10:56 AM

Tebrik ederim.Hem sağlınıza hem cebinize zarar.ortalama 25 sene kullanımda bir araba parasını sigaraya harcıyor insan.Babam bıraktığında bir hesap yapmıştık ve bir araba parası yapıyordu.En az 200 lira aylık masrafın vardır.Senede 2400 yapar.Gerisini hesapla.Somada 18 yaşında bir işçim vardı.Maaşı asgari ücretten az fazlaydı ve dörtte birini sigaraya harcıyordu.Üç beş kuruş elinde ya kalıyor ya kalmıyordu.Asgari ücretle çalışan insanların sigara içmesini hep tuhaf karşılamışımdır.

DaybyDay 20-02-2016 06:16 PM

4 gündür dinliyorum henüz bir etki göremedim ama devam !!

KıpçakBeyi 21-02-2016 05:28 PM

Alıntı:

DaybyDay Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 857307)
4 gündür dinliyorum henüz bir etki göremedim ama devam !!

İnş'Allah etkisini görürsünüz.Yanımda sigara içenlerden etkilenmedim demiş arkadaş illa ki etkilenirsiniz.Uzun yıllara dayan bir pasif içici olarak şu an sigaraya alerjim var ve insanlar inanmıyordu hatta yasağa rağmen.Yasak bir nebze işe yaradı.Ben daha çocukken evde sigara çok içilirdi.Bünye de hassas olunca.

Şimdi şehirler arası yolda bazen yedek şoför kabinde asıl şoför camı açıp sigara içiyor hemen burun dakikaya algılıyor ve rahatsız oluyorum.25-30 metreden sigarayı hissedebiliyorum.Kapalı alanda yanımda beş sigara içilsin burnum tıkanıyor.Öncesinde acayip bir kaşınma burunda , göz yaşarması , hapşırma.Bu maruziyetle alakalı.

Elbette başka nedenleri de olabilir.Neden bu kadar hassas bünyem son beş senedir çok daha hassaslaştı.Psikolojik sıkıntılarımın bir fizyolojik tepkisi mi bu diye düşünüyorum.İlk alerjim on dokuz yaşlarımda bahar ve polen alerjisi olarak baş gösterdi ve öss zamanımdaydım.Psikolojik baskı olarak had saffadaydım.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:31 PM.