Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/serbest-kursu/)
-   -   mutluluğun resmini çizmeye varmısın? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/serbest-kursu/619830-mutlulugun-resmini-cizmeye-varmisin.html)

olumlu bakış 03-10-2011 12:07 AM

mutluluğun resmini çizmeye varmısın?

Mutluluk tanımı kişilere göre farklılık gösteriyor, çünkü insanların beklentileri birbirinden farklı.
Koşullu mutluluk arayanlar var,
Bide mutluluğu içsellikte arayanlar var.
Diyelim ki herşeyiniz var; ,mal-mülk-mevki-çoluk-çocuk -sağlık-sıhhat

" insanın mutluluğu ve huzuru için bu dünyada ona lazım olan en önemli şey nedir?”.

cevaplarınızı merakla bekliyorum;

Sevgilerimle,

DiL_RU_BA 03-10-2011 12:20 AM

Cevap: mutluluğun resmini çizmeye varmısın?

sevgilimin görüşüne göre ;

"dünya ve ahiretteki mutluluğu ve huzuru kazanabilmesini istiyorsa bir kişi, dini bütünlüğünü koruması gerekiyor. tabi bu şartlarına uyum gösterebilecek durum ve mevkileride seçmiş olması gerekiyor."

sessiz_ 03-10-2011 04:33 AM

Ben de mutluluk icin ALLAH'i bulmak yeter gorusundeyim.

Lakin, ALLAH, 27 yildir bu fakire oyle guzel seyler nasip etmis olmasina ragmen

halen mutluugu yakalayamamis olanlardanim. Bilen varsa ben de istiyorum

recetesini.

DiL_RU_BA 03-10-2011 07:00 AM

mutluluğu bulanlardan değil mutluluğun bize bahşedildiğine inanlardanım ve bunun için kollarımı sıvayıp farkındalığa koşanlardanım budur benim reçetem diyorum. tabi neler uyguladığımı sorarsanız onuda dilim döndüğünce anlatmaya çalışırım elbette çoğu zaman bellirtiyorumda aslında yine yazarım.

DiL_RU_BA 03-10-2011 07:01 AM

unutmuşumyazmayı sevgi ışıkla ve hep mutlu kalın..

olumlu bakış 03-10-2011 01:14 PM

Ben bu sorunun yanıtını düşündüğümde kendime göre mutlluğun;2 şeyle mümkün olduğunu anladım.
1- vicdan rahatlığı
2- değerli olduğumu hissedebilmek

bu iki olguyu yaşabiliyorsam, zaten içim huzurludur.
bundan sonrası için nasıl daha iyi olabilirim,nasıl faydalı olabilirim diye düşünüyorsun..

Tabi bu çıkarımlar kendime göre, sizlerin de değerli katkılarıyla yeni şeyler keşfedebilirz.

sevgilerimle,

not: dil ru ba , dediğin gibi herşeyin Allah'tan geldiği bilip şükredebilir,yakınmaz,hak yemez,sinirlenmez ve öfkelenmez isek, egomuza yenik düşmez isek, zaten biz belirli bir mertebeye yükselmişiz demektir.
amacımız da zaten bu olmalı ; kendimizi mütevazi bir olgunluğa getirebilmek ....

sabırsız 03-10-2011 01:35 PM

bence Allah dan gelen her şeyi kabullenip sen ne verirsen ver senden geliyorsa benim başım üstünedir. sevgilim yalnız sensin her ne gelirse gelsin ben senden razıyım yeterki sen beni kovma . muhattab ol yeterki diyebilmek ve yalnızca baki olana değer vermekle gelen hediyedir mutluluk

olumlu bakış 03-10-2011 10:48 PM

Alıntı:

sabırsız Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 808233)
bence Allah dan gelen her şeyi kabullenip sen ne verirsen ver senden geliyorsa benim başım üstünedir. sevgilim yalnız sensin her ne gelirse gelsin ben senden razıyım yeterki sen beni kovma . muhattab ol yeterki diyebilmek ve yalnızca baki olana değer vermekle gelen hediyedir mutluluk

peki, bu şekilde düşünebiliyormusunuz? bu düşünce hayatınızın bir parçası durumunda mı? sizi mutlu eden başka şeyler varmı?Paylaşmanızca sakınca yok ise rica edebilirmyiz sizden ?

sevgilerimle,

sabırsız 04-10-2011 11:59 AM

insanlar her saniye aynı ruh halinde olmuyor inişler ve çıkışlar olabiliyor ama her inişin sonunda en güvenli limana yeniden sığındığında huzuru hissedebiliyorsun .özellikle hayatımdaki her şeye şükür etmeye başladığımdan beri bu duyguyu hissedebiliyorum . birde gerçekten Allaha sevgimi sunduğumda bu artıyor.hayatımızda bedenimizde dahil hiçbir şeyin sahibi olmadığımızı düşünüyorum bir saniye sonrasından emin değiliz .ne malımız ne sağlığımız ne çocuklarımız hangisine bağlanmak hangisini sahiplenmek mantık işi ki,her insan gibi hayatımdaki her güzel şeyden mutlu oluyorum ama bu mutluluğu bana asıl vereni unutmuyorum. her acı verici durumdada sadece ondan yardım bekliyorum Ona sığınıyorum. bir gün kaybolmaktan da deli gibi korkuyorum

olumlu bakış 04-10-2011 01:04 PM

bazen birşeyler eksik gibi geliyor.ben mesela bu duygu içindeyim.Allah bizim için her zaman hayrımıza olan şeyleri yaşatıyor bize,ama bize olumsuz görünen şeyler de hayrımıza aslında ,bunda mutabıkız.
Hangi olgunluğa erişmemiz için buları yaşıyoruz? ne olmamız isteniyor? neyi eksik yapıyoruz? kendimize neyi öğretmemiz lazım,hangi amaca hizmet etmemiz lazım.dünyadan elimizi eteğimiziçekemeyeceğimize göre; bu dünyada birşeyler yapmamız isteniyor ise nedir?
kendimiz ve çevremiz için ne yapıcaz? bunu bulmaya uğraşıyorum ben..
Sevgilerimle,

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:55 PM.