Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/serbest-kursu/)
-   -   Gerçekleşmeyen Dileklerim.... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/serbest-kursu/615575-gerceklesmeyen-dileklerim.html)

tolgaasya 24-09-2010 03:30 PM

Gerçekleşmeyen Dileklerim....

Toplam 1 Eklenti bulunuyor.
Merhabalar,,,

Hayatım boyunca birçok şey istedim, birçok şey düşledim. Kendime sürekli hedefler koydum. Bunların bir kısmı gerçekleşti. Çok şükür istediğim hedeflerime ulaştım. Ama insanoğlu, istediği her şeye kavuşamıyor. Tüm dilekler gerçekleşmiyor. Buda hayatın bir parçası. Arada incecik bir çizgi var; minnettar olmak veya isyan etmek.

Ümitsizliğe kapılmak bize göre değil. Şunu istedim olmadı, bunu istedim olmadı, hayatta hiçbir işim doğru gitmedi, her şey kötüye gidiyor, çok umutsuzum, karmakarışık oldum, vs... Bu tip olumsuz cümleler bizim daha çok dibe vurmamıza sebep olur. Zaten bizim kültürümüzde ümitsizliğe kapılmak diye bir şey yok. Derler ya “Allah’tan ümit kesilmez diye.” Hangi açıdan bakarsanız bakın, karamsar olmak, ümitsiz olmak, acıların çocuğu olmaya çalışmak yanlış ve anlamsızdır.

Peki, dileklerim gerçekleşmiyor. Ne olur o zaman? Ne yapacağım? Öncelikle ortada istenmeyen bir sonuç var, yani bir başarısızlık. Bilinçaltınızı hiçbir zaman olumsuz biçimde kullanmayın. Bu daha çok karışıklığa sebep olur. Anahtar cümle şu: “Ne düşünürsem, onu yaşarım.” Bu yüzden, tüm düşüncelerimiz, olumlu, yapıcı ve sevgi dolu olmalı. Başarsızlığın üstesinden gelmek için; bilinçaltınızın bu fikrinizi veya düşüncenizi kabul etmiş olması gereklidir. Yanlış düşüncelere sahip olmak, bir taksiye binip yanlış adres vermeye benzer. Kafanızda net bir fikir, olmalı ve çıkış yolu bulacağınıza kesinlikle inanmalısınız.

Bilinçaltının gücünü kullanarak bir sorunu çözmeye çalışmak, bir engeli itmeye çalışmaya benzemez. Daha çok çalışmak, daha iyi sonuçlar doğurmaz. Bunun yerine sonu ve bunun yaratacağı özgürlük halini gözünüzde canlandırın. Zekanızın araya girmeye, sorunu çözmek için yollar bulmaya ve bu yolları bilinçaltınıza iletmeye çalışacağını göreceksiniz. Gözünüzde; rahatsızlıktan ya da sorundan kurtulduğunuzu canlandırın. Peşinde olduğunuz özgürlük durumunun duygusal hazzını hayal edin. En iyi yol, basit yoldur. (Joseph MURHY)

Bilinçaltı, yaşamımızın mimarıdır. Tüm hayati fonksiyonlarımızı, biz farkında olmadan yönetir, idare eder. Ona güvenin, inanın. Kuşkular, çeklinceler ve tereddütler aklınızı bulandırır, hedefinizden sapmanıza sebep olur. Sağlık ile ilgili bir probleminiz varsa, her türlü tıbbi yöntemi deneyin sonra; “ne olursa olsun bu da geçecek inşallah” deyin. Asla, “keşke iyileşebilseydim”, “umarım işe yarar”, “neden iyileşemiyorum”, “neden sonuç alamıyorum” gibi cümleler kurmayın. Eliniz kesildiğinde yara kendi kendine kapanıyor, vücut sürekli kendini yeniliyor. Her yıl tüm hücrelerimiz kendini yeniliyor. Bedeninize, güvenin.

Gevşeyin, rahatlayın. Hatta şu an, bu yazıyı okuduğunuz yerde gevşeyin. Omuzlarınızı serbest bırakın, düşsünler. Sonrada kollarınızı serbest bırakın. Vücudunuzdaki tüm kasları gevşetin. Ayaklarınızı uzatın. Burundan derin bir nefes alarak, ağzınızdan verin. Şimdi gözlerinizi kapatarak derinden nefes alıp vermeye devam edin. Bu işlemi 2 dakika kadar yaptıktan sonra inanılmaz şekilde gevşediğinizi fark edeceksiniz.

Çok önemli bir sonava hazırlanıyorsunuz. Aylarca ders çalışıyorsunuz. Sınav günü, soru lkağıdı ile karşılaşınca zihninizdeki her şeyin uçup gittiğini fark ediyorsunuz. Kendinizi sıkıyorsunuz, dişlerinizi sıkıyorsunuz ama aklınıza hiçbir şey gelmiyor. Sonra hayal kırıklığına uğramış şekilde sınavdan çıkıyorsunuz. Birden tüm soruların cevapları yavaşça zihninizde beliriyor. Çünkü zihinsel baskı sona erdi. Tüm konuları biliyordunuz, ama ihtiyacınız olan zamanda değil... Aksi etki yasası gereği kendinize yaptığınız baskı ve sıkıntı başarısızlığı getirdi. Zihinsel zorlama ve aşırı çaba, endişe ve korkuyu getirir. Rahatlık her sorunu çözer.

Her sorunun bir cevabı vardır. Hayal gücü en büyük yeteneğimizdir. Güzel ve iyi olanı hayal edin. Gece huzur içinde uyuyup, keyifle uyanın.

ToLgaÇeLeBi

tolgaasya 25-09-2010 12:37 AM

Cevap: Gerçekleşmeyen Dileklerim....

Halinden memnun olmayan bir taş ustası varmış.Gün boyu koca koca kayalara şekiller verirmiş.Ama mutsuzmuş. Aldığı ücret ve yaptığı işi beğenmiyormuş,daha iyi bir yaşam özlemi içinde imiş.

Bir gün gene kavurucu güneşin altında çalışırken “keşke” demiş “güneş gibi güçlü olsam, o zaman çok mutlu olurdum”, ve sözünü bitirir...
bitirmez güneş oluvermiş. Çok şaşırmış ama kendini iyi hissetmiş, başlamış dünyayı ısıtmaya, derken bir süre sonra hava bulutlanmış ve ışınlarını dünyaya ulaştıramaz olmuş.

”Ah “ ,demiş “keşke bulut olsam”, çünkü o daha güçlüymüş. Ve bir anda bulut olmuş, her yeri örtmüş doyasıya. Ama çok uzun sürmemiş mutluluğu. Başlamış yağmur olup yağmaya. Önceleri hoşuna gitmediyse de bu durum,sonradan hoşuna gitmiş.Akıp gidiyor,karşısına ne gelirse önüne katıp sürüklüyormuş.Çok hoşuna gitmiş bu durum. Derken sular,en sonunda kayalara gelmiş dayanmış,kayaları geçemez olmuş ve “ah”,demiş keşke bu kayalar kadar güçlü olabilsem ,ne güzel olurdu,ve hemen kaya oluvermiş.

Çok mutlu olmuş,bütün heybetiyle kasılmaya başlamış ki ,elinde keskisi bir taş ustası gelmiş ve başlamış kayayı parçalamaya. Adam panik içinde, “ya ,bu taş ustası benden güçlü,şuraya bak beni parçalıyor,ben bir şey yapamıyorum,keşke gene taş ustası olabilsem”, demiş ve bir anda elinde keski bir kayanın başında buluvermiş kendini ve bir daha hiç mutsuz olmamış.

planner 27-09-2010 04:12 PM

"Ne düşünürsek onu yaşarız."
Kesinlikle çok doğru ve geçiştirilmeyecek kadar da derin bir anlamı var. Düşünceleri değiştirebilmek o değneği elimize almak oluyor. Sonra istediğinizi yapın gerisi size kalmış. :)

Teşekkürler tolga.:)

namasteeee 27-09-2010 04:38 PM

Evreni... zengin menüsü ile önünde seçim yapmanı bekleyen
süper bir garsonu olan büyük bir restoran olarak görebilirsin...

İster acılı lahmacun, istersen Ballı lokma tatlısı ısmarla o getirecektir.

( Yalnızca dönek zihnin sabit durursa afiyetle yersin )

İçinde gerçekten bir istek varsa herşey istediğin gibi olacaktır,
isteğini sabit ve güçlü tut yeter...

Örnek hikaye;

Birgün adamın biri Nasrettin hocaya gitmiş
-Hocam ben rüyamda Peygamber efendimizi görmek istiyorum demiş

Hoca O'na
-Bir büyük kalıp tuzlu peynir yemesini su içmeden yatmasını söylemiş.

Adam yemiş zorla tuzlu tuzlu ve su içmeden yatmış sabah olunca doğru hocaya gitmiş
ve kızgın bir tavırla,
-Hocam Peygamber efendimizi yine görmedim senin hocalığından şüphe duymaya başladım demiş.

Hoca
-Peki ne gördün anlat bakalım rüyanda demiş.

Adam
- Çağlayanlardan kanakana sular içtiğini, deryalarda yüzdüğünü, derelerde yuvarlandığını anlatmış.

Hoca
-Demekki tuzlu peynirin rüyanda su gösterdiği gibi

Sen gerçekten ihtiyacın olsaydı Peygamber efendimizin kendisini görürdün rüyanda demiş.

"Çekirdek düşüncen çok önemli"

tolgaasya 28-09-2010 09:24 AM

Alıntı:

namasteeee Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 770477)

Örnek hikaye;

Hoca O'na

Adam yemiş zorla tuzlu tuzlu ve su içmeden yatmış sabah olunca doğru hocaya gitmiş
ve kızgın bir tavırla,
-Hocam Peygamber efendimizi yine görmedim senin hocalığından şüphe duymaya başladım demiş.

Hoca

Adam
- Çağlayanlardan kanakana sular içtiğini, deryalarda yüzdüğünü, derelerde yuvarlandığını anlatmış.

Hoca

Sen gerçekten ihtiyacın olsaydı Peygamber efendimizin kendisini görürdün rüyanda demiş.

Güzel paylaşım, teşekkürler. Özellikle Hoca'nın hikayesi çok manidar...

namasteeee 28-09-2010 10:38 AM

Bişeydeğil Kardeşim,
bildiklerimizi paylaşarak birbirimize destek olmak,
bizim yapmamız gereken en normal şey...

tolgaasya 28-09-2010 12:10 PM

Alıntı:

planner Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 770469)
"Ne düşünürsek onu yaşarız."
Kesinlikle çok doğru ve geçiştirilmeyecek kadar da derin bir anlamı var. Düşünceleri değiştirebilmek o değneği elimize almak oluyor. Sonra istediğinizi yapın gerisi size kalmış. :)

Teşekkürler tolga.:)

Rica ederim. Evet aslında, her şey yukarıda yazdığı kadar basit

scouter 29-09-2010 12:28 AM

Bir de şu çekirdek düşüncemin ne olduğunu keşfedebilsem arkadaşlar başka hiç birşey istemiyorum.

roseone 29-09-2010 04:05 AM

Alıntı:

namasteeee Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 770477)

Örnek hikaye;

Hoca O'na

ve kızgın bir tavırla,

Hoca

Adam

Hoca

Merhabalar namasteeee bey çok güzel bir yorum yapmışsınız. yazıyı başından sonuna kadar beynime kazıya kazıya okudum. ve hatalarımı çok açık ve net gördüm :( sabah uyandıgım andan akşama kadar inanılmaz motive etmekle geçiriyorum öğünü olumlamalar yapıyorum istedigimi seçiyorum inanıyorum diyerekten tekrarlıyorum. defter oluşturdum içimden geldikçe olumlamalarımı isteklerimi deftere yazıyorum... taaakiii gece olana dek :( gece olup evdeki herkes yattığı zaman sabah ezanları okunana dek yatagımın üstünde oturup camdan dışarıyı izleyip Allaha el açıp meditasyon yaparcasına ki bunu kurgulamıyorum içimden geldigi için başlıyorum ağlamaya inanıyorum inanıyorum ama bir anda sanki içimden bir başka ben isyan etmeye başlıyor neden niçin diyerekten :( negatifliğe okadar kurulmuşki bedenim ruhum kalbim olumlamaları olmaması gereken yerde red ediyor sanki :( yorumunuzu okuyunca çok utandım üzüldüm kendime kızdım bu evrenin gücünü Allahın varlıgını biliyor ve inanıyorsun neden başarmaya başlamışken başarını kendi iç sesinle yıkıyorsun diye :( açıkcası imrendim bu olumlu yanınıza ve yorumunuza.... İnşallah başarıcam sevgiyle kalın. teşekkür ederim tekrardan.

namasteeee 29-09-2010 09:12 AM

Alıntı:

roseone Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 770725)
Merhabalar namasteeee bey çok güzel bir yorum yapmışsınız. yazıyı başından sonuna kadar beynime kazıya kazıya okudum. ve hatalarımı çok açık ve net gördüm :( sabah uyandıgım andan akşama kadar inanılmaz motive etmekle geçiriyorum öğünü olumlamalar yapıyorum istedigimi seçiyorum inanıyorum diyerekten tekrarlıyorum. defter oluşturdum içimden geldikçe olumlamalarımı isteklerimi deftere yazıyorum... taaakiii gece olana dek :( gece olup evdeki herkes yattığı zaman sabah ezanları okunana dek yatagımın üstünde oturup camdan dışarıyı izleyip Allaha el açıp meditasyon yaparcasına ki bunu kurgulamıyorum içimden geldigi için başlıyorum ağlamaya inanıyorum inanıyorum ama bir anda sanki içimden bir başka ben isyan etmeye başlıyor neden niçin diyerekten :( negatifliğe okadar kurulmuşki bedenim ruhum kalbim olumlamaları olmaması gereken yerde red ediyor sanki :( yorumunuzu okuyunca çok utandım üzüldüm kendime kızdım bu evrenin gücünü Allahın varlıgını biliyor ve inanıyorsun neden başarmaya başlamışken başarını kendi iç sesinle yıkıyorsun diye :( açıkcası imrendim bu olumlu yanınıza ve yorumunuza.... İnşallah başarıcam sevgiyle kalın. teşekkür ederim tekrardan.

Çok sevindim birilerine yardımcı olduğum için İnşAllah dahada çok Aydınlanır benide Aydınlatırsınız...

Not: YAşadığım bazı olayları paylaşıcam bu sitede :) ileride...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:34 AM.