Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/serbest-kursu/)
-   -   "Herkes" gibi, "herkese" göre mi?-- Bir Mesaj-- (http://www.hayatimdegisti.com/forum/serbest-kursu/1536-quotherkesquot-gibi-quotherkesequot-gore-mi-bir-mesaj.html)

etf 02-07-2007 11:25 PM

"Herkes" gibi, "herkese" göre mi?-- Bir Mesaj--

Herkes” in kaç kişi?
Kendimizi aldatmak, yaptığımız işi mâzur göstermek için çoğumuz pek çok zaman bu kelimenin, kavramın ardına sığınırız…

“Herkes”!
Bazen birkaç arkadaşındır “herkes”… Bazen anan-baban; bazen kardeşlerin… Bazen komşundur; bazen işyerindeki birkaç insan!

Ya geride kalan milyarlarca insan? Onların değer yargıları, bakış açıları?

Esasen bu kelimeyi, hep kendi fikrimizi güçlü göstermek istediğimizde kullanırız, başkalarına karşı!.
Zayıf insanın, ya da zayıf aklın, zayfıf düşüncenin, aczin savunma kalkanıdır “herkes”!.

Kuvvetli kişiliğin, kapsamlı düşünen akıllı beynin, “herkes”e ihtiyacı yoktur!..

Bu beyinler, kişiler, araştırırlar, soruştururlar, düşünürler ve doğruluğuna hükmettikleri şeyi “herkes”e rağmen uygularlar!. Onların ağzından “herkes” kelimesini duymazsınız!… Onlar yaşamlarına “herkes”e göre yön vermezler!.

Fazilet, “herkes” gibi, “herkes”e göre değil; ilme göre, ilmin doğrultusunda kendi aklınla ve mantığınla yaşamaktadır!.

---Alıntı---

pisimbat 03-07-2007 12:17 AM

Ynt: "Herkes" gibi, "herkese" göre mi?-- Bir Mesaj--

herkes benim için pek birşey ifade etmedi kimin ne düşündüğünü pek umursamadım haytımda ailem hariç
ben kime ne ve bana ne 8977 kelimelerini daha çok kullanır ve anlamlı olduğunu düşünürüm bencilce olsada ben böyleyim 789569

25emel 03-07-2007 01:02 AM

zaten cevrendeki tüm insanların hepsini menun etmek mümkün deil mutlaka biri çıkar bi kulp takacak... ugradur oldugun yerde debelenmek gibi birsey... e peki ben bu kadar nie çabalıyorum? neden zamanımı boşa harcıyorum die bir düşünürüm ki bana göre vakit kaybı onayi çünkü ben elimden gelenin en iyisinide yapsam karşımdaki yine istediğini düşünecek,istediğini görecek,istediği varsayımları ön plana çıkarıp önüme sericek... açıkcası bana göre deil kim ne istiyorsa onu düşünür keyfi bilir kazandıgı da kaybettiğide yine ona aittir... beni pek alakadar etmes... ben sadece sevdiğim degerli insanlara ve kendime bakarım... 44

dennise 03-07-2007 06:44 PM

Zayıf insanın, ya da zayıf aklın, zayfıf düşüncenin, aczin savunma kalkanıdır “herkes”!.

Kuvvetli kişiliğin, kapsamlı düşünen akıllı beynin, “herkes”e ihtiyacı yoktur!..

Süpperrr alk78

sessiz 03-07-2007 09:13 PM

Bu hikaye “HERKES”, “BİRİSİ”, “HER HANGİ BİRİ” ve “HİÇ KİMSE” adlarında dört kişi ile ilgilidir.
Yapılması gereken önemli bir iş vardır. “HERKES” bu işi “BİRİSİ” nin yapacağından emindir.
“BİRİSİ” bu duruma sinirlendi; çünkü bu iş “HERKES” in işiydi.
“HERKES” işi “HERHANGİ BİRİ” nin yapabileceğini düşünüyordu.
Fakat “HERKES” in o işi yapamayacağını “HİÇ KİMSE” anlamamıştı.
Sonuçta “HERHANGİ BİRİ” nin yapabileceği bu işi “HİÇ KİMSE” yapamadığından “HERKES”, “BİRİSİ” ni suçladı.
alıntı

esmir 15-09-2008 11:05 AM

Alıntı:

..pride.. Nickli Üyeden Alıntı
Bu hikaye “HERKES”, “BİRİSİ”, “HER HANGİ BİRİ” ve “HİÇ KİMSE” adlarında dört kişi ile ilgilidir.
Yapılması gereken önemli bir iş vardır. “HERKES” bu işi “BİRİSİ” nin yapacağından emindir.
“BİRİSİ” bu duruma sinirlendi; çünkü bu iş “HERKES” in işiydi.
“HERKES” işi “HERHANGİ BİRİ” nin yapabileceğini düşünüyordu.
Fakat “HERKES” in o işi yapamayacağını “HİÇ KİMSE” anlamamıştı.
Sonuçta “HERHANGİ BİRİ” nin yapabileceği bu işi “HİÇ KİMSE” yapamadığından “HERKES”, “BİRİSİ” ni suçladı.
alıntı

harikasın eline sağlık

ayrıca konu başlığını başlatan arkadaşımıza da çok teşekkür ediyorum

sessiz 15-09-2008 09:28 PM

herkez birisi herhangi biri ve hiç kimse arasında geçen bi hikaye bu.. hih33
.ben çok sevmiştim..sizin de bağenmenize sevindim.. f678h

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:38 AM.