Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/rehber-bolumunu-incelemeden-soru-sormayiniz/)
-   -   yeniyim birkaç sorum var forum karışık olduğu için cevaplarımı bulamadım yardım lütfn (http://www.hayatimdegisti.com/forum/rehber-bolumunu-incelemeden-soru-sormayiniz/625120-yeniyim-birkac-sorum-var-forum-karisik-oldugu-icin-cevaplarimi-bulamadim-yardim-lutfn.html)

fatihkaragoz 23-06-2015 06:44 PM

yeniyim birkaç sorum var forum karışık olduğu için cevaplarımı bulamadım yardım lütfn

Merhabalar ben telkin olayını yeni yeni öğrenmeye başladım ve bunu denemek için sabırsızlanıyorum fakat aklıma takılan sorular var
1- telkinlerin mp3'lerini indirdim ve ilk olarak mutluluk telkininin dinlemeye başladım Atakan abinin dediğine göre ise ilk önce ego ve kendine güven telkiniyle başlamalıymışız bununla başlamamın bana ne tür bir faydası dokunur veya başlamamamın ne tür zararı olur ?
2- ego ve kendine güven telkinini daha sonra dinlemeyi düşünüyorum bu bir sorun çıkarır mı ?
3- bir telkinin birkaç farklı mp3 kaydı var yani birinde su sesi varken diğerinde piyano çalıyor bunları sıra sıramı dinlememiz lazım yoksa birini seçip dinlememizmi lazım ve farkları nedir? ayrıca bazıları 2007 de hazırlanmışken bazıları daha yeni yenileri mi tercih etmeliyim fark yaratır mı ?
4- suçluluk duyguları telkinini bana açıklar mısınız tam olarak ne işe yaradığını anlamadım suçluluk duygumuzu mu gideriyor veya öyle bir şey mi ?

vereceğiniz cevaplar benim için çok önemli şimdiden çok teşekkürler ve saygılar :)

Dusunsel 23-06-2015 07:28 PM

Cevap: yeniyim birkaç sorum var forum karışık olduğu için cevaplarımı bulamadım yardı

Merhabalaar :) hoşgeldiniz keyifli forumlar öncelikle gelelim aklınızdaki soru işaretlerine;

Ego ve Suçluluk telkiniyle başlanması önerilir çünkü bu telkinler bilinçaltını telkinlere alıştırır hazırlar herşey için gerekli olan temel telkinlerdir / eğer bu telkinlere başlamaz iseniz bir zarar söz konusu değil istediğiniz telkinlede başlayabilirsiniz

2. sorunuz ise sorun çıkarmaz rahatlıkla dinleyebilirsiniz :)

3. soru - canımız sıkılmasın diye atakan bey su sesli klasik müzikle ney sesli çeşit çeşit müziklerle yapmıştır telkini isteyen istediğini tercih edebilir farklı müziklerin içindeki telkinler aynıdır mutluluk piano ve mutluluk doga sesinin arkasındaki telkinler aynıdır sadece müzikler değişiktir / yenileri tercih etmenizi öneririm pek bir fark yok

4-suçluluk duygusu konusuna girerek aradığın cevabı bulabilirsiniz fazlasıyla :)

fatihkaragoz 24-06-2015 05:20 PM

Cevap: yeniyim birkaç sorum var forum karışık olduğu için cevaplarımı bulamadım yardı

cok tesekkur ederim gercekten cevabiniz icin bende arkadaslarima oneriyorum onlarda soru sorduklarinda fransiz kalmamak icin sormustum cok tesekkurler tekrar

bgmmmtrn 25-06-2015 12:52 AM

bende bir kaç soru sorsam burada yeridir herhalde ben bu telkinleri 8-10 saat dinleyemiyorum hele ramazanda mümkün olmuyor bunun için önerebileceğiniz bir çözüm var mı uyurken dinleye bilir miyim bilmiyorum-rahatsız eder diye düşünüyorum-.8-10 saatten daha az dinlesekte aynı sonucu alır mıyız?

silgisizolmaz 25-06-2015 01:39 AM

Alıntı:

bgmmmtrn Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 854822)
bende bir kaç soru sorsam burada yeridir herhalde ben bu telkinleri 8-10 saat dinleyemiyorum hele ramazanda mümkün olmuyor bunun için önerebileceğiniz bir çözüm var mı uyurken dinleye bilir miyim bilmiyorum-rahatsız eder diye düşünüyorum-.8-10 saatten daha az dinlesekte aynı sonucu alır mıyız?

gece uyurkende dinleyebilirsiniz , müzik veya su sesini duyacağınız kadar açın , çok açmanıza gerek yok , rahatsızda etmesin sizi. kulaklığı yastığın altına koyup gece dinleyenlerde vardı , nasıl olur hiç denemedim.

8-10 saat ego ve suçluluk telkini için öneriliyor sanırım , normalde 6 saat civarıda yeterli olur. aslında bana sorarsanız önemli olan devamlılık. Hergün dinleyin 1 saatte olsa aksatmayın. Yada çok mühim bir durum oldu aksattınız , canınızı sıkmadan ertesi gün dinlemeye devam edin.

Şu konulara bakabilirsiniz:

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...m-rehberi.html

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...yebilirim.html

bgmmmtrn 25-06-2015 02:38 PM

çok sağolun bu arada kulaklıkla dinlemiyorum da ben sakınca var mı?

silgisizolmaz 25-06-2015 06:08 PM

Alıntı:

bgmmmtrn Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 854829)
çok sağolun bu arada kulaklıkla dinlemiyorum da ben sakınca var mı?

bir sakıncası yok , ister kulaklık , ister hoparlör hangisiyle rahat ederseniz. İster tek kulaklık ile ister çift kulaklıkla dinleyin o da fark etmiyor.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:59 PM.