Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Parmak Kıtlatma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/parmak-kitlatma/)
-   -   Parmak Kıtlatma Konusunda Farkındalık... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/parmak-kitlatma/12460-parmak-kitlatma-konusunda-farkindalik.html)

matlatari 10-08-2008 03:42 PM

Parmak Kıtlatma Konusunda Farkındalık...

Bu huy bende de var ve askerlik yaptığım dönemde aşırı derecede rahatsız etmişti tabi ki yanlızca parmaklarımı değil belimi, boynumu, ayak parmaklarımı, dirseğimi yani neredeyse vucudumdaki tüm eklemlerimi kıtlatırdım bi ara bırakabilmiştim...
Tabi daha sonra yeniden başladım bunun sebebi de bir arkadaşımın yanımda parmaklarını tatlı tatlı kıtlatması oldu ve şimdi yine rahatsızlık duyuyorum bu konuda ve tıpkı askerdeyken yaptığımı yapıcam yine ne zaman parmaklarımı veya bir başka yerimi kıtlatsam ne yaptığımın farkına varıyorurum ve bu belli bir süre sonra beni engeeliyo daha sonra nasıl kıtlatmayı alışkanlık haline getirdiysem bunu yapmamayı da alışkanlık haline getiriyorum sizde deneyin eminim ki işe yarayacaktır zaten bir çok konuda farkındalığımız sayesinde gelişiyoruz bu konuda da işe yarayacaktır...

İşe yarayan arkadaşlar olursa gelişmelerinizi yazmanız beni sevindirir...

Teşekkürler... sapkal89

esmir 12-09-2008 01:01 PM

Ynt: Parmak Kıtlatma Konusunda Farkındalık...

çok az da olsa

bende aynı sorunu yaşıyorum bazan.

parmak , ayak bileği ve bel kırtlatma bisiklet

ama spor yaptığım zamanlarda hiç yapmıyorum bu tür şeyleri

yeni bir hayat 14-09-2008 01:36 PM

Ynt: Parmak Kıtlatma Konusunda Farkındalık...

Bu huy benim kızımda da var. Önceleri parmaklarını kıtlatırdı sadece. Şimdi ise boynuna (bu beni korkutuyor) ve beline başladı. Nasıl bir alışkanlık edindiyse, yapamadığında rahatsız oluyor.Daha önce, sık parmak kıtlatanlarda eklem rahatsızlığı başladığını duymuştum.Aynı zamanda kemik erimesi rahatsızlığına da yol açıyor...Acilen bırakılması lazım.. dusun

kozbey 05-12-2008 07:43 PM

bende de var bu huy ve ben bunun şundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bence bu huya sahip bir insan ne zaman bir sıkıntıya girse bu hareketler daha fazla biçimde ortaya çıkıyor yani tamamen bence stresle alakalı bir durum. Ama nasıl yeneceğimiz konusunda sadece bir fikrim var uygulanabilinirse devamlı kendine telkinlerde bulunursa bir insan bu huydan kurtulabilecektir diye düşünüyorum...

daglarinkurdu 02-06-2009 12:47 PM

Cevap: Parmak Kıtlatma Konusunda Farkındalık...

arkadaşlar bendede var ama ben allahtan unutuyorum da bende ayak parmagımı ayak bilegini kol dırsegını belimi boynumu parmaklarımı çıtlatıyorum..

asiyah 10-06-2009 12:23 AM

Bende de var bu. Bir şey yapıcaksam, heyecanlandığımda/sevindiğimde ve o şey için sabırsızlandığımda parmaklarıma başvuruyorum hemen.

Serseri_rüzgar 26-08-2009 06:43 AM

bende devamlı belımı boynumu parmaklarımı bıleklerımı kıtlatıyorum bu benı rahatlattıyo ama ılerde sorun olacagını dusunuyorum ne yapmam lazım acaba

sem2008 24-12-2009 03:27 AM

Maalesef bu huy bendede var,bu hareketi yapıyorum sonrada kendime kızıyorum,bırakmak lazım biliyorum ama nasıl? :(

KURDELE 24-12-2009 09:15 AM

Bende aşırı derecede var heryerim kıtırdıyo diyebilirim:-)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:07 PM.