Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Panik Atak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/panik-atak/)
-   -   Boğulma hissi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/panik-atak/623034-bogulma-hissi.html)

karayip18 06-06-2013 07:39 PM

Boğulma hissi

mrb arkadaşlar 6 ay önce boğazımda iltihab oluştu ve yaklaşık 3 kutu antibiyotik ve iğneler vuruldum.İltihab geçmesine rağmen boğazım tıkalı oluyo ve bişey yeyip içerken,otururken,yürürken boğulacak gibi oluyorum nefes kesilecek gibi oluyor kbb doktoruna defalarca gittim tahliller oldum ancak bişey çıkmadı konuşurken bile rahat konuşamıyorum böyle bir durum yaşayan var mı daha önce bir çok doktor sinirsel olduğunu aşırı stresten kaynaklandığını söyledi boynumun sağ ve sol kısımlarında bulunan gerginlikten kaynaklı olabilirimiş dedi bnde hissediyorum gerginliği ama bu kadar yukarda yazmış olduklarıma sebep olur mu...

Işıklı yol 06-06-2013 08:08 PM

Cevap: Boğulma hissi

Psikolojik olabilir bana göre. Bende yaşardım bunu. Nefes alamazdım kalkar gezerdim geceleri. Sanki biri boğazımı sıkıyormuş gibi hissederdim. Bence neyi içine atıyorsun ona bak, kendini ifade ediyor musun haksızlığa uğradığını düşünüyor musun ve yapmak isteyipte kaçındığın ne var. Boğaz çakrasını araştırmalısın. Muhtemelen boğaz çakran kapalı. Orada nelere dikkat etmelisin bulabilirsin. Hatta şöyle yap evde kimse yokken, bir yastık al ve vurmaya başla sadece vur vur vur biraz sonra seni öfkelendiren ne varsa içinden coşup gelecektir. Ve şimdide bağıra çağıra vur. Geçtiğini göreceksin. Öfkeni boşalttığında boğazında inşallah iyileşecektir diye düşünüyorum. Sağlıcakla

bumbada 06-06-2013 09:02 PM

boğulma hissi olduğu sırada boğulmayı göze alma düşüncesini aklına getirsene , belki bir aydınlanma olur.

karayip18 06-06-2013 09:04 PM

İnş dediğiniz gibidir.boğaz çakrası ile ilgili yazıları nerden bulabilirim

Işıklı yol 06-06-2013 09:19 PM

İFADE – 5. çakra (boğaz merkezi, yeri boğaz altı) İlham, iletişimle kendini ifade etme. Bu yaratıcılık seviyesidir. Bu çakranın açılışı çoğu zaman uzun sürür. Boğazlanma ve boğazda sıkışma hissedilebilir. Sanki boğazda bir tümör varmış gibi içsel bir basınç hissedilebilir. 5. çakram açıldığında aylardır sıvıdan başka bir şey yutamadım. 15 kilo kaybettim. Açılmış bir 5. çakra ani seslenmelere neden olabilir. Bunlar garip sesler olabilir, şarkı söylenebilir (bazen bilinmeyen dillerde) veya sanki kendinden gelemeyen kelimeler söylenebilir. Duru-işitme de gelişebilir, içsel sesler veya başkaların düşünceleri duyulabilir. Boğazda (veya alında veya kafa tepesinde) bir delik hissi de olabilir, havanın bu delikten geçtiği hissedilebilir.

Işıklı yol 06-06-2013 09:20 PM

netten pek çok yazı bulabilirsiniz. Boğaz çakrası yazmanız yeterli onlarca dökümana ulaşırsınız.

Işıklı yol 06-06-2013 09:21 PM

5- Boğaz çakra / Yoga / Meditasyon / Milliyet Blog

karayip18 08-06-2013 08:13 PM

Birde vücudumda ağrılarda oluyor kol,boyun,ayak gibi daha önce tiroit olduğum söylenmişti ancak doktora gittim geçmiş olduğunu söyledi ancak ben yinede tiroitten şüpheleniyorum

Işıklı yol 08-06-2013 08:21 PM

arkadaşım pek çok hastalığın sebebi psikolojiktir. Sana dediğim çalışmayı yapabilirsin. Al eline bir yastık ve vurmaya başla hiç bir şey düşünmeden ve söylemeden vur yalnızca bir müddet sonra seni öfkelendiren üzen yoran ne varsa köpürür gelir içinden bu seferde bağırarak beki küfrederek vur. Bir kaç defadan sonra artık vücudundan eğer psikolojikse ağrı sızı kalmayacaktır.

Işıklı yol 08-06-2013 08:55 PM

Üzüntü | eftilesoruncoz.com

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:03 PM.