Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumsuz-dusunceyi-disarida-tutun/)
-   -   Olumlu Dualar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumsuz-dusunceyi-disarida-tutun/619914-olumlu-dualar.html)

asi_mavi2 21-10-2011 01:43 PM

Olumlu Dualar

Eğer Türkiye'nin 75 Milyon insanı, karar verilen bir günün tam aynı dakikasında ruhsal içtenlikle "terörün yok olması" için güçlü duygularla dua etseydi, bu ülkedeki terör o dakikadan itibaren son bulur; eline silahı alıp öldürmeye kalkışanın sıktığı kurşun, geri dönüp beynine saplanırdı. Alıntı (Muhammed BOZDAĞ - Ruhsal Zeka)

Evet dular önemli hayatımızda terörö olaylarını yaşadığımız şu günlerde okuduğum bu kitaptan alıntı yapmak istedim. İnşallah bütünün hayrına olur. Buradaki cümle öenmli terörün yok olması daha olumlu bir şekilde dua edebilmek içn bu anlama gelen daha olumlu bir dua oluşturabilirmiyiz? değişik fikirleri olan arkadaşlardan güzel fikirler bekliyorum. Haftada bir gün yapacağımız bir dua faydalı olabilir. 5 bin kişinin yaptığı içten bir dua elli binleri sürükleyebilri diyorum. Sevgilerimle...O0

sweeet 21-10-2011 05:29 PM

Cevap: Olumlu Dualar

Alıntı:

asi_mavi2 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809096)
Eğer Türkiye'nin 75 Milyon insanı, karar verilen bir günün tam aynı dakikasında ruhsal içtenlikle "terörün yok olması" için güçlü duygularla dua etseydi, bu ülkedeki terör o dakikadan itibaren son bulur; eline silahı alıp öldürmeye kalkışanın sıktığı kurşun, geri dönüp beynine saplanırdı. Alıntı (Muhammed BOZDAĞ - Ruhsal Zeka)

25889

Tam da dün düşündüğüm şeyi dile getirmiş bu yazıda yazar. Gerçekten güçlü duygularla dua etmeli bir yerde eksik ya da yanlış birşeyler var.

acemisirine 28-10-2011 03:33 PM

Dualar elbette önemli ve hic bir vakit birakmamak gerekir.. Fakat kabul görmeyen dualarda vardir.. Bu duanin kötü oldugunu göstermez sadece zamani degildir...

Ayni anda herkesin ayni dua´yi yapmasi icinde bilinclendirilmek gerekmezmi????

Ayni anda herkesin ayni dua´yi yapabilmesi icinde hepimizin ayni dua yapma istegimizin olusmasi gerekmezmi???

Yani, herkes dua´sini ihtiyacina göre yapiyor...

asi_mavi2 28-10-2011 08:47 PM

Dualar önemli istekler de dua ederken asıl önemli olan niyettir...

sweeet 28-10-2011 08:57 PM

Hem bilinçli hem de organize olmak gerekli.

persephone11 29-03-2012 03:45 AM

bunun için en net,olumlu ve yürekten dua şu olmalı ;

'' masum insanlara zarar vermek isteyenlerin,niyetleri kendilerine nasip olsun''

gülücan 30-03-2012 01:32 PM

Allah onları ıslah etsin ve doğru yola döndürsün daha güzel olmazmı?

Milliyan 07-04-2012 08:52 PM

Dua ederken mutlaka ALLAHI düşünüp dua ederseniz daha olumlu ve tesirli olur özellikle dua ederken şu ayeti aklınıza getirin... "" BAKARA:186: Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. .... ""

-başak- 08-04-2012 05:18 PM

DUA için eller baş hizasında kaldırıp açılırsa başla el arasında değişik bir enerji oluşur.DUA nın gücüne kesinlikle inanıyorum.Küçük bir dua kitabım var EFENDİMİZ (s.a.v) in ettiği dualar die.hergün okumaya çalışıyorum.Bu dua da herkes için kabul olsun İNŞALLAH:
'ALLAHIM tüm inanan kullarına bu dünyada da ahirette de iyilik ve hayır ver.' AMİN:)

bosverrr 28-08-2012 12:53 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809102)
25889

Tam da dün düşündüğüm şeyi dile getirmiş bu yazıda yazar. Gerçekten güçlü duygularla dua etmeli bir yerde eksik ya da yanlış birşeyler var.

Bu sorun ancak müzakere ile oturup konuşmakla diyalogla çözülür..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:42 PM.