Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumsuz-dusunceyi-disarida-tutun/)
-   -   cinsellik = suçluluk umutsuzum... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/olumsuz-dusunceyi-disarida-tutun/227256-cinsellik-sucluluk-umutsuzum.html)

justagirl 27-02-2009 03:42 AM

cinsellik = suçluluk umutsuzum...

selam.. hepinize..
1 saat önce başladım telkinleri dinlemeye. nerden başlasam ki.. bunu yazarken bile benim hakkımda psikologluk bu ya yazık diyeceksiniz diye düşünüyorum. korkuyorum her şeyden. korkmaktan bile korkuyorum. çekilmez oldu artık inanın. bu dinlediğim ney sesi ağlatıyor beni değişm istiyorum ama nerden başlayacağımı bilemiyorum. o kadar çok şey varki çözmem gereken...
özellikle cinsellik beni rahatsız ediyor artık. aslında sevmem gerek doğa bu, doğal bu!! ama suçluluk hissediyorum. evrenin çekim yasasına inanıyorum. sürekli olumsuz düşündüğümde olumsuzluklar beni bulacak diye korkuyorum. sonra bunu düşünmekten korkuyorum. sonra bunu düşünmeyi düşündüğüm için korkuyorum. sonra vs vs vs .... hep hastayım. özellikle genital organlarla ilgili rahatsızlıklar geçiriyorum. nerden başlicam? korkmaktan korkuyorum ve bundan yoruluyorum. durduk yere aklıma olumsuz uygunsuz şeyle geliyor.o olmsuz uygunsuz şeyleri düüşününce kendime çekicem diye korkuyorum. olmayan olumsuzluğu bile oldurmaktan korkuyorum.korku korku korku... ben umutsuzum ya.. kendi kendime çözemicem sanırım bunu...

MuminOKAN 27-02-2009 07:37 AM

selam.
suçluluk ve ego dan başlamanızı tavsiye ederim.

justagirl 01-03-2009 04:00 PM

cevap için teşekkür ederim. Telkinleri dinlemeye başladığımda kötü bir düşünce girdabına girmiştim. Bir olay dehşete kapılmama neden olmuştu. Dinlemeye devam ediyorum takriben 3 gün oldu. Aralıksız dinliyorum suçluluk ve egoyu. İçimde bunca zamandır korku olarak yaşattığım şeyleri dışarı çıkarma hissi yaşadım ve nihayetinde çıkardım. çok ağlıyorum ve inanılmaz dalgalanmalar yaşıyorum. telkinler işe yaramaya başladığından mı yoksa zaten içinde olduğum kötü durumdan mı bilemiyorum... sanki daha bir keskinleşti. buna inanmak istediğimden mi bilemiyorum. profesyonel yardım alıp almamak arasında gidip geliyorum..

not: özür dilerim abukluyorum habire! sizi ilgilendiren bir şey değil tabi benim sorunlarım ama yardıma ihtiyacım var. kendimi geçtim beni en çok seven insana zarar vemeye başladım paranoyalarımla....

yeni bir hayat 01-03-2009 04:22 PM

Merhabalar justagirl;t678

Öncelikle yanımıza hoşgeldiniz..vien1

Sizin de farkettiğiniz gibi telkinlerin dalgalanma sürecindesiniz.Bu iyiye işaret..İçinizdeki belki de kendinize bile itiraf edemediğiniz negatifliklerinizin su yüzüne çıkması durumu bu..Bir süre sonra içinde bulunduğunuz bu rahatsız edici durumdan çıkacaksınız..

Değişim ve farkındalıklarınızı haberdar ederseniz seviniriz..

Sevgiler..actionsmile

banu 01-03-2009 04:41 PM

canım benim, tabiki abuklamıyorsun... burada sıkıntılarımız paylaşmak ve birbirimize destek olamak için biraradayız. tender45 telkinlerin etkisini en kısa sürede görmeni diliyorum.eminim çok işine yarıycak, ben de inanılmaz değişimler yarattı ve hala da değişimler devam etmekte.kaybettiğimi düşündüğüm 10 yılımı dirhem dirhem geri alıyorum telkinler sayesinde, hemde faizleriyle... suçluluk duygularıyla kendimi cezalandırmalar, saplantılar yüzünden yerinde saymalar vs...bu blokajları tek tek kırıyorum...senin de arınmalarının en kolay şekilde gerçekleşmesini diliyorum...bu arada ağır bir grip geçiriyorum kafamı toplayamadım yazarken, umarım ifade edebilmişimdir...sonsuz sevgiler kiss3

justagirl 01-03-2009 05:10 PM

Hoşbulduk Yeni Bir Hayat, çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Değişimin getirileriyse eğer bu sancılı geçeceğe benziyor. Ama bu beni yıldırmayacak çünkü artık baskıya dayanamıyorum değişmem gerek...
banuh samimiyetin için teşekkür ederim. Geçmiş olsun. Umarım sende gerçekleşen olumlu ve güzel değişimler ben de de olur.

hepinize samimiyetleriniz için teşekkür ederim.. Buna ihtiyacım var(dı).ağla2

kırmızıtarçın 03-03-2009 12:05 AM

justagirl yazdıkların hiç yabancı gelmedi bana, hepsini yaşadım çok şükür yol gösteren dostlarım oldu . Bencede telkinlerin faydasını görürsün ama ağlama nöbetleri ve çok umtusuz ve kaçışlar korkular varsa iyi bir psiyatrist ile görüşmeni tavsiye ederim. Çünkü gerçekten insan bazen tek başına bazı şeylerin üstesinden gelemiyor. Kendini en iyi sen bilirsin objektif bak kendine ve kararlarına ona göre ver.
Kimse senden daha çok yardım edemez sana.. İyiki geldin buraya herşey yoluna girmeye başladı demektir bu:):) HOŞGELDİNNN:)

comte 03-03-2009 11:26 AM

Merhaba justagirl.actionsmile

Anladığım kadarıyla, takıntılı korkuların var.

Diğer arkadaşlar güzel şeyler söylemişler. Bu düşünceler alışkanlık halini aldığında, beyin yorgunluğu, halsizlik gibi durumlar da oluşur ki bunlar da hayattan yavaş yavaş uzaklaştırıp depresyona doğru iter.

Mantığın ve bilincin yerinde olmasına rağmen, bir çok olumsuz duygu ve düşünce de bunları bastırır. Böylece de iç çatışma çoğalır, enerjin kaybolur.

Bence, bir uzmandan yardım da alabilirsin bu süreçte. İlaç kullanman, destek olacaktır. Yakın hissettiğin arkadaşlarınla da sohbet etmen rahatlatabilir. Ayrıca dinlenmeye de vakit ayırmalısın.

Telkinlerin ney sesini değil de klasik versiyonlarını dinlemeni tavsiye ederim. Bazı korkuların da, yanlış ve baskıcı inanışlardan kaynaklanıyor sanırım.

Sonuçta değişim, kişiye göre değişir ve zaman gerektirebilir. Ama, İnşallah kısa sürede, istediğin değişikliği sağlarsın.super

Sağlıcakla...

Merto 03-03-2009 05:21 PM

Alıntı:

justagirl Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310606)
selam.. hepinize..
1 saat önce başladım telkinleri dinlemeye. nerden başlasam ki.. bunu yazarken bile benim hakkımda psikologluk bu ya yazık diyeceksiniz diye düşünüyorum. korkuyorum her şeyden. korkmaktan bile korkuyorum. çekilmez oldu artık inanın. bu dinlediğim ney sesi ağlatıyor beni değişm istiyorum ama nerden başlayacağımı bilemiyorum. o kadar çok şey varki çözmem gereken...
özellikle cinsellik beni rahatsız ediyor artık. aslında sevmem gerek doğa bu, doğal bu!! ama suçluluk hissediyorum. evrenin çekim yasasına inanıyorum. sürekli olumsuz düşündüğümde olumsuzluklar beni bulacak diye korkuyorum. sonra bunu düşünmekten korkuyorum. sonra bunu düşünmeyi düşündüğüm için korkuyorum. sonra vs vs vs .... hep hastayım. özellikle genital organlarla ilgili rahatsızlıklar geçiriyorum. nerden başlicam? korkmaktan korkuyorum ve bundan yoruluyorum. durduk yere aklıma olumsuz uygunsuz şeyle geliyor.o olmsuz uygunsuz şeyleri düüşününce kendime çekicem diye korkuyorum. olmayan olumsuzluğu bile oldurmaktan korkuyorum.korku korku korku... ben umutsuzum ya.. kendi kendime çözemicem sanırım bunu...

Korkmasaydın ne yapmak isterdin?

En kötü ihtimalle ne olur?

Kendine neleri çekmek isterdin?

Mükemmel bir yaşamın olsaydı nasıl olurdu?

Cesur just a girl neler yapardı?

justagirl 06-03-2009 11:23 PM

Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311005)
Korkmasaydın ne yapmak isterdin?

En kötü ihtimalle ne olur?

Kendine neleri çekmek isterdin?

Mükemmel bir yaşamın olsaydı nasıl olurdu?

Cesur just a girl neler yapardı?

En kötü ihtimalle rezil olurum ve kimsenin yüzüne bakamam.

Kendime mutluluğu ve huzuru çekmek isterdim. Ama umutsuzum.

Mükemmel bir yaşamım olması için her şeye yeniden başlamam gerekirdi. Bunun içinde yeniden doğmam gerekirdi.

Cesur ben ne yapardı ...... Herhalde her şeyi unutur paranoyalarından sıyrılır hayatına sevdiğiyle mutlu mesut devam ederdi...

justagirl 06-03-2009 11:25 PM

Alıntı:

bymehmet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310957)
Merhaba justagirl.actionsmile

Anladığım kadarıyla, takıntılı korkuların var.

Diğer arkadaşlar güzel şeyler söylemişler. Bu düşünceler alışkanlık halini aldığında, beyin yorgunluğu, halsizlik gibi durumlar da oluşur ki bunlar da hayattan yavaş yavaş uzaklaştırıp depresyona doğru iter.

Mantığın ve bilincin yerinde olmasına rağmen, bir çok olumsuz duygu ve düşünce de bunları bastırır. Böylece de iç çatışma çoğalır, enerjin kaybolur.

Bence, bir uzmandan yardım da alabilirsin bu süreçte. İlaç kullanman, destek olacaktır. Yakın hissettiğin arkadaşlarınla da sohbet etmen rahatlatabilir. Ayrıca dinlenmeye de vakit ayırmalısın.

Telkinlerin ney sesini değil de klasik versiyonlarını dinlemeni tavsiye ederim. Bazı korkuların da, yanlış ve baskıcı inanışlardan kaynaklanıyor sanırım.

Sonuçta değişim, kişiye göre değişir ve zaman gerektirebilir. Ama, İnşallah kısa sürede, istediğin değişikliği sağlarsın.super

Sağlıcakla...

İlaç kullanmak istemiyorum aslında. Kendi kendime çözmek istiyorum ama sanırım baş edemicem ben. Söylediklerin sırayla gerçekleşiyor. Herkesten kaçmak istiyorum. Yanlız olmak istiyorum..

saygılar..

pisimbat 07-03-2009 12:01 AM

merhaba justagirl kardeşim bende just a cat i m just a cat şu yalan dünyda tahin ediyorumki 20 li yaşlardasın içinde bulunduğun sorunları tam bilemiyorum ama bazen insan herşeyden sıyrılıp kendin ile başbaşa kalmaya ve çözümü kendinde saklı olduğunu anlaması zaman alır .kendine zaman tanı telkinlerimizin ve sitemizdeki konuları okursan bir çok yarar sağlarsın eminim . kendine güvenin olmalı ablacım .kendine değer vereceksin bu dünyada senden önemli hiç bişi yok çünkü .

Merto 09-03-2009 12:08 PM

Gedikleri görmek ve aşmak!

Alıntı:

justagirl Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311379)

Mükemmel bir yaşamım olması için her şeye yeniden başlamam gerekirdi. Bunun içinde yeniden doğmam gerekirdi.

Cesur ben ne yapardı ...... Herhalde her şeyi unutur paranoyalarından sıyrılır hayatına sevdiğiyle mutlu mesut devam ederdi...

"En kötü ihtimalle rezil olurum ve kimsenin yüzüne bakamam."
Rezil olmakla ilgili varsayımların hangi gerçeklere dayanıyor? Bütün gerçekleri bildiğinden % kaç eminsin?

"Kendime mutluluğu ve huzuru çekmek isterdim. Ama umutsuzum."
Umutsuzluk seçimini değiştirmek için neye ihtiyacın var?
Umudunu canlandırmak için ne yapmak isterdin?

"Mükemmel bir yaşamım olması için her şeye yeniden başlamam gerekirdi. Bunun içinde yeniden doğmam gerekirdi."
Yeniden doğmak güzel bir fikir, insan hergün yeniden doğar aslında.
O günkü seçimlerini ve niyetlerini gözden geçirmekle başlasan neler çıkardı?

"Cesur ben ne yapardı ...... Herhalde her şeyi unutur paranoyalarından sıyrılır hayatına sevdiğiyle mutlu mesut devam ederdi"
Bunu yapmanı engelleyen ne?
Eğer bu dediğini yapsan altı ay sonra hayatında neler farklı olurdu?
Bunu yapmanı ne sağlar?

İstediğin şeylere odaklanmak için ilk yapman gereken nedir sence?

Sevgiler MERT.

justagirl 09-03-2009 03:59 PM

selam

Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311612)
"En kötü ihtimalle rezil olurum ve kimsenin yüzüne bakamam."
Rezil olmakla ilgili varsayımların hangi gerçeklere dayanıyor? Bütün gerçekleri bildiğinden % kaç eminsin?

"Kendime mutluluğu ve huzuru çekmek isterdim. Ama umutsuzum."
Umutsuzluk seçimini değiştirmek için neye ihtiyacın var?
Umudunu canlandırmak için ne yapmak isterdin?

"Mükemmel bir yaşamım olması için her şeye yeniden başlamam gerekirdi. Bunun içinde yeniden doğmam gerekirdi."
Yeniden doğmak güzel bir fikir, insan hergün yeniden doğar aslında.
O günkü seçimlerini ve niyetlerini gözden geçirmekle başlasan neler çıkardı?

"Cesur ben ne yapardı ...... Herhalde her şeyi unutur paranoyalarından sıyrılır hayatına sevdiğiyle mutlu mesut devam ederdi"
Bunu yapmanı engelleyen ne?
Eğer bu dediğini yapsan altı ay sonra hayatında neler farklı olurdu?
Bunu yapmanı ne sağlar?

İstediğin şeylere odaklanmak için ilk yapman gereken nedir sence?

Sevgiler MERT.

rezil olmakla ilgili varsayımlarımın dayandığı herhangi gerçek elle tutulur bir kanıt yok aslında.. sadece hislerim, kafamdaki düşünceler ve bana zarar vermesinden endişelendiğim kişinin bozuk ruhsal yapısı var.onun dışında görmüşlüğüm ve duymuşluğum yok.tüm gerçekleri bildiğimden % 50 eminim. yani olabilirde olmayabilirde. aslında varsayım oluyor... sadanim

umutsuzluk seçimimi değiştirmek için şüphelendiklerimden emin olmaya ihtiyacım var. gerçi bana söylenilene de inanmıyorum ya.. sanırım bunun cevabı şöyle olmalı : sağlıklı düşünmeye ve kafamdaki bu, içerde bir yerde saçma olduğunu bildiğim düşünceleri atmaya ihtiyacım var.Umudumu canlandırmak için karnıma oturmuş bu yumruğu ordan atmayı isterdim.

bugünkü seçimlerimi gözden geçirmekle başlasam.......
sanırım iyi olurdu. inanın çok düşündüm bunu bir cevap bulamadım. sanırım bununla anlatmak istediğiniz yada bana kavratmak istediğiniz değişim için elimde olan imkanları ŞUANDAN itibaren kullanmaya başlamam gerektiği. ertelemeden...

mutlu mesut devam etmemi engelleyen içimdeki şüphe korku ve suçluluk duyguları. kim ne der düşüncesi ve gelecekte zarar görmekten korkmam...
mutlu mesut devam edebilsem tüm paranoyalarımı halledip...... 6 ay sonra kendimi güzel değerli ve şanslı hissederek yeni başlayacak hayatım için (evlenicem) koşuşturuyor olurdum... mutlu hissederdim kendimi ve güzel ve değerli ve değerli ve değerli.
bunu yapmamı benim değişimim sağlar. düşüncelerimi aslında olmamış bir problem için kendi kendimi yememem sağlar.(bunu yazarken bile sanki olmayanlar olmuş gibi içimi bir his kaplıyor korkuyorum)

istediğim şeylere odaklanmam için ilk yapmam gereken düşüncelerimi kontrol edebilmek...

zamanınızı ayırıp bunları hiç tanımadığınız birine yazdığınız için teşekkür ederim. gerçekten.....

Merto 09-03-2009 04:29 PM

Harakete geçme zamanı!

Harika bir farkındalık yakalamışsınız, gerçekten önceki yazdıklarınızla son yazdıklarınız arasında belirgin bir bakış açısı farkı görülüyor. Şimdi yapmak istediklerinizi olumlu cümlelerle ifade etme vakti :)
Olmasını istemiyorumlardan, istiyoruma giden yolu izleyelim....

"istediğim şeylere odaklanmam için ilk yapmam gereken düşüncelerimi kontrol edebilmek..."
düşünceleri kontrol etmek ya da etmeye çalışmak işlevsel görünsede çatışma temelli olduğundan gereksiz bulunur.
Siz onların farkında olun yeter, bu dakikadan itibaren aklınızdan geçenleri not alın ve hangileri gerçek hangileri varsayım sorgulamaya başlayın.

Düşüncelerin farkında olmak ve onlara yeri geldiğinde bir çocuğa olduğu gibi şefkat ve anlayışla gülümsemek nasıl hissetirirdi?

Gerçekten istediğiniz yönde bir değişim başlatmak için tam şimdi ne yapmak işe yarar?

Sizin için şu aralar en önemli hedefiniz ya da isteğiniz nedir?

Gelecekte zarar görmenizi ne engeller?

Şimdiki seçimlerinizle yeni bir bakış açısı oluşturmak için şimdi çalışmaya başlasanız yapılacak ilk 3 şey ne olurdu?

Sevgiler MERT

justagirl 09-03-2009 05:05 PM

....

Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311644)
Harika bir farkındalık yakalamışsınız, gerçekten önceki yazdıklarınızla son yazdıklarınız arasında belirgin bir bakış açısı farkı görülüyor. Şimdi yapmak istediklerinizi olumlu cümlelerle ifade etme vakti :)
Olmasını istemiyorumlardan, istiyoruma giden yolu izleyelim....

"istediğim şeylere odaklanmam için ilk yapmam gereken düşüncelerimi kontrol edebilmek..."
düşünceleri kontrol etmek ya da etmeye çalışmak işlevsel görünsede çatışma temelli olduğundan gereksiz bulunur.
Siz onların farkında olun yeter, bu dakikadan itibaren aklınızdan geçenleri not alın ve hangileri gerçek hangileri varsayım sorgulamaya başlayın.

Düşüncelerin farkında olmak ve onlara yeri geldiğinde bir çocuğa olduğu gibi şefkat ve anlayışla gülümsemek nasıl hissetirirdi?

Gerçekten istediğiniz yönde bir değişim başlatmak için tam şimdi ne yapmak işe yarar?

Sizin için şu aralar en önemli hedefiniz ya da isteğiniz nedir?

Gelecekte zarar görmenizi ne engeller?

Şimdiki seçimlerinizle yeni bir bakış açısı oluşturmak için şimdi çalışmaya başlasanız yapılacak ilk 3 şey ne olurdu?

Sevgiler MERT

düşüncelerimin farkında olmak.... şu an tamda bunu yapmaya çalışıyorum iyi ki kontrol etmeye çalışmamamı söylediniz.. sanırım benim sorunum da buydu kontrol etmek ve savaşmak..
onlara gülümsemek... yani şunu mu yapmalıyım aklıma beni korkutan o olumsuz düşünceler geldiği zaman durup neden olduğunu düşünmeli , sonuna kadar kendi kendime düşünmeye izin vermeli ve sonunda belkide kendi kendime "bitti mi?" diye sorup sakinleşmeliyim?!...

iyi yönde bir gelişim için tam şu anda kendimi değerli hissetmek işe yarar sanırım. ....... düşündüm bir duraksadım sanırım kendime yaptıklarıma ve düşüncelerime de önem vermem gerek. temelde değerli hissetmek.

şu aralar en önemli olan ve en çok istediğim şey şu an içinde bulunduğum pozitife doğru yönlenen durumun sürekliliğini sağlamak. gelecekte dışarıdan gelecek herhangi bir uyarıcının dengemi bozmaması için çaba sarfetmek. şu an içinde bulunduğum iyi hale temkinli yaklaşıyorum aslında sanırım içerlerde bir yerde asla değişemeyeceğimi değişmiş gibi görünsem de eski halimin geri geleceğini düşündüğüm için oluyor bu. kendime inanç eksikliğimden kaynaklanıyor sanırım..

gelecekte zarar görmemi ne engellerrr??......... aslında herkesin bana zarar verebileceğini düşünüyorum örneğin ben eşime sadık olsam da iftira atılabileceğini vs vs bunun cevabını veremiyorum...

şimdi çalışmaya başlasam yapacağım ilk üç şey....
  • düşüncelerimle barışmak
(olumsuz olanlara özellikle " eee kötü düşündün de nooldu? başın göğe mi erdi? bitti mi? bak sustun işte" demek. belki delice ama)
  • değerli hissetmeye çalışmak
  • kendimi iyi hissedip ertelememek.. bunları yazarkende düşündüm. ama sanırım içimden gerçekten gelenler bunlar.

ışıkk 09-03-2009 05:34 PM

canım seni engelleyen sadece korkuların,endişelerin ve geleceğe artı geçmişe çok fazla odaklanman.evet geleceğe odaklanmalıyız tabii ama bunlar olumlu hedeflerimiz olmalı.geçmiş yaşandı,gelecek henüz burda değil ve biz sadece şuandayız.bence elinde olumlu, tutunabileceğin birtakım olaylar,insanlar var.ben buna inanıyorum.eline kağıt kalem al,ya da çok sevdiğin bir defterini aç.bir iki diye yazmaya başla hayatının içinde olan sevdiğin insanları,sana yaşattıkları mutlulukları (minnacıkta olsa:)),yaz sınır koyma.teşekkür et,şükret.yaşadığın olumsuz olaylar için ise kendine sorular sor.zaten Mert bey harika bir biçimde açıklamış.soruları sende türetebilirsin.örneğin:benim için bundan sonrası önemli ve yaşadığım olaylardan ne gibi sonuçlar dersler çıkardım?bu bir daha başıma gelse nasıl davranırım? aynı olay başına gelse şimdi nasıl davranacağını gözünde canlandır,hisset,ol,yaşa...sadece daha da güçlendiğini hissetmeni sağlıycak bu sorular inan bana.tabi o olay bi daha olsun da böyle davranayım anlamına gelmiyor bu:),sakın ha pişmanlık duymayasın yaşadıklarından.her işte bir hayır vardır diye düşün ve hiçbirşey tesadüf değildir de.kötü dediğimiz olaylar bile aslında içerisinde mutlaka bizim hayrımıza olan iyi birşey barındırıyordur.yeter ki farkındalık kazan, fark et..ben böyle yaptım zamanında.tabii yaşam dersten ibaret,sıkıştığımda hemen kendime sorular sormaya başlıyorum,güçlenerek sonuçlandırıyorum konu neyse.:)

sevgilerkiss3

Merto 09-03-2009 05:36 PM

"düşüncelerimin farkında olmak.... şu an tamda bunu yapmaya çalışıyorum iyi ki kontrol etmeye çalışmamamı söylediniz.. sanırım benim sorunum da buydu kontrol etmek ve savaşmak..
onlara gülümsemek... yani şunu mu yapmalıyım aklıma beni korkutan o olumsuz düşünceler geldiği zaman durup neden olduğunu düşünmeli , sonuna kadar kendi kendime düşünmeye izin vermeli ve sonunda belkide kendi kendime "bitti mi?" diye sorup sakinleşmeliyim?!... "

Düşünceler gökyüzündeki birer bulut gibi gelip geçerler zihninizden, siz onları etiketlemeyin yeter. Olumlu ya da olumsuz diye bile etiketlemeyin. Sadece bir düşünce işte, ancak siz ona anlam ve önem verdiğinizde bir güce sahiptirler....
Zihninize meşgul olacak yeni şeyler, çözmesi için sizi ileri götürecek konular verin ki boş kalıp eski ve olur olmaz şeyleri çağırıp gevelemesin. Zihin boş kalmayı sevmez. Yeni şeyler verdikçe onlarla ilgilenir, aklınıza gelen artık size hizmet etmeyen düşünceleri farkedin ancak ciddiye almayın. Bırakın geldikleri gibi gitsinler.....

Not: Bu yazdıklarım koçlukla ilgili araçlar değildir. Daha çok bilimsel ve ruhsal bilgilerdir.

ışıkk 09-03-2009 05:45 PM

Mert bey ben çoğu zaman olumlu diye etiketlerim.gerçi artık olumsuz diye etiketlemiyorum.bunu yapmadığım için olumlu etiketlemek benim yararıma olmaz mı? yani sadece olumlu olaylara adapte oluyorum hayatımdaki.gerçi çoğu zamanda olumlu olaylar oluyor:)

Merto 09-03-2009 06:03 PM

Alıntı:

ışıkk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311650)
Mert bey ben çoğu zaman olumlu diye etiketlerim.gerçi artık olumsuz diye etiketlemiyorum.bunu yapmadığım için olumlu etiketlemek benim yararıma olmaz mı? yani sadece olumlu olaylara adapte oluyorum hayatımdaki.gerçi çoğu zamanda olumlu olaylar oluyor:)

Benim söylemek istediğim düşüncelerin başı boş olarak dolandığı anlarda onları etiketlememek, eğer olumlu düşünceye yönelmek istiyorsanız elbette bu bir seçimdir. Ve faydası olacaktır. Anlamsız düşünceler yerine zihne olumlu düşünceler vermek daha işlevseldir. Ama iyi - kötü nün ötesinde her olanın bizim en yüksek hayrımıza olduğu bilgisi vardır ki bu da etiketlemeden düşünceleri izlemeyi gerektirir....

comte 09-03-2009 09:29 PM

Sevgili Justagirl.

Yazdıklarını tekrardan okudum. Aslında, gayet yerinde tespitlerde bulunan, zeki ve sorunlarının farkında birisin.

Mert Bey, profesyonel anlamda güzel şeyler söylemiş.

Ben de yıllardır bu şekilde yaşamış, bir çok şeyi sorgulamış ve halen de sorgulamakta olan birisi olarak bişeyler söylemek isterim.

Aslında sen, sürekli doğruyu arayan, sorgulayan ve anladığım kadarıyla bu konuda baya da bişeyler de öğrenmiş ve uygulamaya çalışan birisin.

Farkında olmak da önemli sorunların. Ben hep çekirdek inançlarımı sorgulayan biriyim. Bu konuda bir çok sorunun hangi düşünce ve inançlara dayandığını çözmeye çalışıyorum, çözüyorum.

Anladığım kadarıyla, sen hem bunları, hem olması gerekeni, hem de hangi yoldan gideceğini sorguluyorsun ve biran önce olmasını istiyorsun. Beynin tabi ki yorulacaktır bu durumda.

Şimdi, bunları hep birlikte düşünmek yerine, önce çekirdek inançları sorgulamanı tavsiye ediyorum. Sorunun aslında ne zamandan, hangi olayın getirdiği inançtan kaynaklandığını bulman, soruna bakış açını da değiştirecektir. Çözümü de daha mantıklı ve kolay gelecektir zaman alsa bile.

Bunun için konuları tek tek ayırarak bunlarla ilgili İLK ileri düşünebilirsin. Örneğin, cinsellik konusunda farklı düşünmen acaba hangi deneyimine veya algılamana bağlı. Bunun için geçmiş yaşam ya da düşüncelerini-inançlarını sorgulayabilirsin.

Eşinine sadık olsan da, iftiraya uğrama korkun mesela. Bunun da hangi olay ya da düşünceden kaynaklandığını geçmişe yönelik sorgulayabilirsin. Bu da sanırım diğer suçluluk duygusuyla alakalı bir durum. Cinsellik ile ilgili hissettiğin inancın ürettiği farklı bir inanç türü gibi geldi bana.Ya da yaşadığın çevreyle alakalı.

Belki de buna bağlı korkularının getirdiği daha başka olumsuz düşüncelerin olabilir.

Yaşadığın toplum kuralları da bence senin hayatında oldukça etkili olmuş.

Ama benim gördüğüm, bütün bunların farkındasın zaten. Nasıl olmalı diye düşünüyorsun. Epey bi ilerleme sağladığını düşünüyorum ben.

R.Şanal'ın Kuantum Düşünce Tekniği ile ilgileniyorum şu aralar.ilgini çekerse sana da tavsiye ederim okumanı.

Çekirdek inanç sorgulayan biri olarak tam bana hitap eden bir kitap oldu. Bu işin bilimsel yönünü açıklayan bir yaklaşım tarzı var. Sonrası ile de ilgili bilgiler veriyor.

Telkinleri de dinlemeye devam edip, buradaki yazıları da okuyup, arkadaşların tavsiyelerini de uygulayabilirsen hepsi bir bütün oluşturacaktır. Zamanla problemlerini aşacağını umuyor ve düşünüyorum. actionsmile

justagirl 09-03-2009 10:55 PM

merhaba bymehmet..
yaptığın tüm tespitler o kadar yerindeki. kişisel gelişim sürecine yabancı şimdi farketmiş değilim. şundan 3 sene öncesine kadar okuyordum.takriben 3-4 sene önce başladı her şey. cinsellik hayatıma girdikten sonra herşey değişmeye başladı. o zamandan beri hep dalgalanmalar oldu hep. kendimi açtığımda çok güzel şeyler oluyordu. düşündüğüm her şey karşıma çıkıyordu. çekirdek inançlar diyerek bana çok önemli bir yol göstermiş oldun. evet suçluluk duygularımın nedeni temeldeki inançlarım. şimdi geliyor teker teker örneğin geçmişte yaptığım yanlışlar için cezalandırılmam gerektiği. bir nevi cennet cehennem fikri. haklısın temeller yanlış. temeller değişmeli. ben hep değişmek istiyordum ama yolu nedir bulamıyordum. o iftira korkuları hep yaşadığm şeyler benim. haklsın hep geçmişe takılı kalmamdan bunlar kendimi affetmeliyim. ilk olarak çalışmam gereken şey bu kesin karar verdim. kendimi affetmeliyim...

yazdıkların için ayırdığın değerli zamaniçin teşekkürler..
teker teker yazılanları hergün, tekrar tekrar okuyorum.. yanımda olduğunuz için binlerce teşekkürler

justagirl 10-03-2009 07:53 PM

teşekkür

merhaba ışık yazdıklarını tekrar tekrar okudum. (aslında hepinizin yazdığını tekrar tekrar okuyorum.) haklısın hayatımda tutunabileceğim değerler var. bugün içinde yapamadım ama bu akşam uyumadan önce kağıt kalemimi elime alıp yazmaya başlicam. sanemce de günlüğüme aynını yazmıştı. soru sormaya gelince sanırım bu tavsiyeni de dinlicem.. ilgin için teşekkürler.. ^-^

merto,
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. bana yönelttiğiniz sorular durumu daha açık görmem için çok yardımcı oldu. zaman ayırmanız bile önemli benim için. kendimi önemli hissettiriyor.

hepinize sevgiler...O0

Merto 11-03-2009 12:55 PM

Değişimi tanımlamak ...

Selamlar morethenjustagirl :)

Sanırım şu sıralar bulutlar dağılıyor ve bir çok şey daha net ortada hayatında... Geçmişten gelen ve seni sen yapan şeyleri daha net görüyor olmalısın....
Bunlar bana nasıl hizmet ederler? sorusuyla deneyimlerinden aldığın dersleri görerek, yeni hayatını tanımlamaya başlayabilirsin....

Sahip olduğum değerler nelerdir?
Hangi içsel niteliklerimi kullanmak beni mutlu hissettirir?
Neleri iyi yaparım?
Hayatımda yolunda giden şeyler nelerdir?
Bunları yola koyan nedir?

Yapmak istediklerim için küçükde olsa hangi adımları atmak isterim?

Almak istediğin sonuçlar ile ilgili 20 şer saniyelik reklam spotları hazırla zihninde, bunlar seni aldığın sonuçlardan dolayı keyiflendiren ve heyecanlandıran sahneler olsun.... Ve hedeflerini anımsadıkça bu spotları geçir zihninden.... Harika bir araçtır.

Sevgiler MERT.

justagirl 13-03-2009 02:39 PM

reklam spotlarımmm

evet ben more than just a girl 'üm. iyiyim. değerliyim. kim ne düşünürse düşünsün bana neciyim. istediklerimi elde ediciyim. bayan asla bir şeyi ertelemezciyim. blissy

sevgili merto bu reklam spotları bir hoş bir hoş anlatamam sana...

daaaaaaaannnnnnnn (o tvlerdeki efekt var ya)
(ellerim belimde başım dik süperman gibi mağrur bir bakışla)
justagirl yeni hayatınaaaaaaaaaa başladıııııııı
justagirl her şey daha güzel olacak diyorrrrrrrrrrrrr
canınız mı sıkıldı? justagirl'ü arayınnn o her zaman çıkış yolunu bilir. bir telefon uzağınızda 444 1 SOS

eheh a çok eğlenceli hele kendimi süperman kılığında hayal etmek vallahi kaç gündür böyle gülmemiştim...
teşekkür ederim vallahi billahi teşekkür ederim...idea3

Belgin ∞ 13-03-2009 04:04 PM

y789 Harika bir yöntemmiş bu.
Merto bende kendi adıma çok teşekkür ederim alk78

Komşuda pişer bize de düşer demek bu olsa gerek sevincli Enerjim tavan yaptı birden.

Merto 13-03-2009 04:51 PM

Alıntı:

redflowers Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 312019)
y789 Harika bir yöntemmiş bu.
Merto bende kendi adıma çok teşekkür ederim alk78

Komşuda pişer bize de düşer demek bu olsa gerek sevincli Enerjim tavan yaptı birden.

Burada paylaştığımız yöntem ve bilgiler, her ne kadar kişiye özelmiş gibi görünsede ben kendi adıma bu site ve foruma katkıda bulunan herkezin yazdıklarından kendime bir pay ya da ders çıkartıyorum.

Paylaşmanın güzel tarafıda bu ya :)

Ping Me 04-04-2009 07:04 AM

Cevap: cinsellik = suçluluk umutsuzum...

Alıntı:

justagirl Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311379)

korku insanın kaybedecek bişeyleri olduğu farkındalığından gelir bence.uzman değilim belki de benim pollyanna oyunum bu.ama hem zararsız olup hem mutluluk veren bir şey, paylaşalım istiyorum..madem kötü düşünmek kötülükleri çekiyormuş iyi düşünüp iyilikleri çekelim hem de korkumuzdan yola çıkarak : korkuyorum.peki.neden korkuyorum.olumsuzluklar olmasından.demekki bulunduğum durumdan daha olumsuz olması ihtimali HALA var,demekki aslında düşündüğüm kadar kötü bir durumda değilim.ama isteklerime ulaşmam için mucize gerekiyor ben o kadar cesur değilim.cesur değilim çünkü kaybedecek değerlere sahip olduğumun bilincindeyim.ne kadar guzel.

bize değerimizi kazandıran başarısızlıklarımız değil,başkalarının hakkımızdaki düşünceleri değil,aklımıza gelebilicek irili ufalı hiç bir olumsuzluk değil..o halde neden bunları ilgimizin fikrimizin odağına koyuyoruz.bana diyorsun kendin başardın mı dersen yok :) ama niyetliyim ve kendime inanıyorum.neler başardığımı biliyorum ve potansiyelimi her an biraz daha hatırlayıp kendimi ıslah etmeye odaklanıyorum.olumsuzluklar mı?aramaya luzum yok tuzlukta tuz bitmiş benden başka dolduran yok buyrun bakalım..

bunlara takılmayacağım.bu bir ışıksa kendimi aydınlatarak ancak çevreme de ışık saçabilirim.kaygılar dışarı pozitif düşünceler içeri artık.bu oyunda kişi sayısı yok hep birlikte oynayabiliriz :)

justagirl 04-04-2009 09:06 PM

sevgili ping me ne kadar güzel yazmışsın ne kadar güzel açıklamışsın. teşekkür ederim yazdıkların için. şimdi bende o yolda kocaman kocaman adımlar atıyorum kendime doğru. 1.5 ay önce bunları yazan kıza bakıyorum, büyütüyorum, seviyorum, öpüyorum bazen, okşuyorum, koruyorum..
teşekkür ederim..
sevgiyle kal..

sanskrit 22-06-2009 11:50 AM

sevgili justagirl bence son soruya verdiğin bu cevap senin mutluğu ne kadar kuvvetli şekilde istediğini gösteriyor... ben de yeni katılanlardan ım kendimi bulma gayretine de yeni girdim ancak bu tamamen bir süreç ve hazır olmayan hiçkimsenin başlamayı düşünmeyeceğine inanıyorum ve hazır olmak cesaret ister... sen de cesur seni tanıyorsun aslında yapman gereken tek şey onu güçlendirmek içinde ona daha büyük bir koltuk ayırmak eğer kendinden başka birçok yerde amansızca çare ararsan bence kontrolünü elden bırakıp sadece kendini teslim etmiş olursun (zeten korkularımızın asıl kaynağı istemediğimiz durumları kontrol edemiyor olmamız değilmidir!)ki bu da seni iyileştirmek için doğru yol olmaz diye düşünüyorum....

sevgiler..O0

exceed 17-09-2009 01:31 AM

en eskiden en son yazlına okudum tüm başlık altındakileri...

değişimin hikayesiii...durmak yookk..yola devaamm arkadaşlar..burdaki sinerjii hayata bağlılık muhteşemmmm...sevgiyle kalııınnnn :)))) mutlandım yahuuu ;)))

fgceker 17-09-2009 02:50 AM

R.Şanal'ın Kuantum Olumlama Kitabından Cinsellikle ilgili olan olumlamayı yazmak istiyorum;

CİNSELLİK

Cinsellik,hayatın kutsanması,
varlığın taçlandırılmasıdır.
Bir esrime anı ve kutsal bir dokunuştur.

Cinsellik,diğer bir parçamla yaptığım büyük
buluşma ve birleşmedir.
Bu yüzden cinsel deneyim anı,bir ibadet
anı gibi beni yüksek hazlara
götürür ve beni çoğaltır.

Kendi cinsel kimliğimin en yüce ifadesi.
Eşime daha çok haz vermek için çaba
sarfettikçe,bütün bedenimle hazzı
hissetmek çok güzel bir duygu.

Cinselliğimi doğal bir biçimde ifade
ederken,kendiliğinden eşimin bana
sunduğu hazzı da keyifle kabul ederim.

Kendi cinsel kimliğimi seviyorum.
Cinsel organlarımda saklı olan enerjiyi ve
bunu ifade etmeyi. Bedenimi seviyorum.

Bedenimin bütün parçalarını.
Eşimin bedenini seviyorum.
Bedeninin bütün parçalarını.

Kendimi seviyorum;bakışımı,
duruşumu ve gülüşümü.

Bu olumlama cümlelerini 30 günlük bir süre boyunca her sabah kalkınca ve gece yatmadan önce kendinin duyabileceği kısık bir sesle okursan faydasını göreceğini umuyorum.İstersen olumlama cümlelerinin içinden bazı cümleleri de gün içinde kendi kendine tekrar edebilirsin.Bu bir iki kelimeden oluşan bir cümlede olabilir.Bir kaç satırdan oluşan bir cümlede.

En kısa sürede faydalanmanı ve olumlu düşüncelerle etrafının sarılmasını diliyorum. kiss3

rain_man 21-10-2009 03:22 PM

Alıntı:

justagirl Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310606)
selam.. hepinize..

mrhba ben burda yeniyim ve sizin yazınızı şimdi görüyorum umarım anlatacaklarım bir nebze olsun sizi rahatlatır...yukarda cümlenizde durduk yere aklıma olumsuz uygunsuz şeyler geliyor demişsiniz.aklımaıza bir şeyin gelmesi aslında dışımıza hiçbir zararı yoktur çünkü o düşünce sadece orada faliyet gösterebilir peki ya dışarrı çıkarsa işte bu noktada çıkmaması için ehmiyet vermicez olur mu diiyeceksiniz olur misal kuran okuyan bir insan aklına güzel şeylerin gelmesi gerekirken bazen tam kuran okurken insanın aklına müstehcen görüntüler gelir ama bu sevabını azaltmaz veya seni suçlu gösterir veya namazda aynıgörüntüler gelebilr namaz bozulmaz çünkü o düşünceler sizin kendi düşünceniz değil şeytanın sizi alt etmek için yaptığı bir oyundur sen bunları düşünmeye başlayınca aha ben bittim nasıl olur banm kalbim kararmış insan namaz kılarken böyle şeyler düşünebilirmi derseniz şeytan istedği şeyi elde etmiş demektir onun için ehmiyet vermicez şeytanın oyununa gelmicez sizde anladığım kadarıyla vesvesede var vesevese var size bedüzamanın sözler kitabını tavsiye ederim orda veseveseye dair daha derin bilgiler ve sizi tatmin edecek daha iyi örnekler mevcututr...veselam

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:41 AM.